Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod majo332 » Ned 31. Máj 2009 13:58:23

idem davat omietky do 30rocneho tehloveho bytu ,neviem co zo starou omietkou ci ju odstranit alebo omietat na staru .stara omietka je trosku popraskana .dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Štv 04. Jún 2009 22:24:35, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
majo332
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 31. Máj 2009 12:38:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod emkac » Štv 04. Jún 2009 22:25:16

myslim ze to tu niekto uz spominal a odpoved bola "ano, dat staru prec"
ale detaily neviem
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod miro » Pia 05. Jún 2009 7:21:05

ak stará drží dobre, nie je dôvod ju dávať preč, ale ak je moc popraskaná, alebo poškodená, dole s ňou.
ja som starú napenetrákoval duvilaxom, v rohoch osieťkoval a na to šla jemná...
miro
 
Príspevky: 190
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:56:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod ziletka » Štv 28. Jan 2010 11:07:14

ja by som doporucil dat ju dole. Sam som dal dole vsetky omietky kompletne. Je to robota ktora nic nestoji (financne), mozno len odvoz sutiny ale spravit si to vies vsetko sam.
A ako plus bude ze nebudes mat zbytocne na dome par sto kg omietky a ak by bola nejaka skryta vada na stene pod omietkou tak takto ju objavis a opravis.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod Grey1 » Štv 28. Jan 2010 12:22:00

ja osobne som stare omietky dole nedaval. pozical som si sanacnu brusku, dla som dole vrchnu cast omietky s farbou a oklepal casti, ktore boli zle, dute. nato prisli hosi s masinkou, objedalo sa pat paliet omietky, nastriekali to na steny, stiahli, zapucovali a vec vybavena. ked si predstavim, kolko materialu by som musel kupit, keby som mal dat vsetku omietku dole, tak mi je zle.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod ski555 » Štv 28. Jan 2010 20:18:23

stará omietka,ktorá drží super nemusí ísť dolu,treba prejsť celé steny a nestabilné podklady osekať.
ski555
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 20:33:18
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod Matin » Štv 28. Jan 2010 22:47:13

ja som sa ulakomil, okrabal staru farbu, napenetroval, zaplatil drahu stierku, opat napenetroval
... a ked som maloval, zacala sa ta nova stierka miestmi olupovat ...pracne som to vyspravil a do krasne vymalovanej izby som sa chystal navrtal diery pre garnizu ...akurat ze v mieste kde som si vymeral dieru bol v starej omietke kamen ...tak som kus steny vyvalil ...opravil ...napenetroval ...namaloval
Tym som chcel povdat ze ak tam chces nejaky cas byvat, ja by som to dal dole, rovno spravil novu elektroinstalaciu a mal svaty pokoj.
...neviem aku mas omietku ty, ale do tej mojej sa dalo hadam aj prstom vyskriabat diera, nehovoriac o tom ze bola hroozne kriva
Matin
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009 15:07:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Odstranit staru omietku pred novym omietanim?

Poslaťod ifitko » Pia 29. Jan 2010 9:15:51

ja som na rodičovskom dome staré omietky dole nedával (cca 40ročný dom, tehlový bez prasklín)
dôvod pre novú omietku bol v tom že sa na stenách nachádzala hrubá vrstva farby, ktorá sa už nedala ďalej natierať nakoľko po navlhčení steny novou farbou sa odlupovali staré vrstvy.
Postup: navlhčil som riadne steny pomocou záhradné postrekovača (ručná krhla maďarská) a pomocou špachtle som celé vrstvy starej farby odstraňoval, čím viac navlhčíš tým to ide lepšie. potom som vybúchal všetky kúty nakoľko boli oblé a chcel som ostré. do rohov som pomocou klébra osadil rohové lišty so sieťkou nakoľko v týchto miestach sa občas objavili praskliny.
Samozrejme som vymenil aj elektro inštalácie. Komplet krabice, trubky káble + nové krabice na TV, satelit, termostat, internet, nové zásuvky... Trubky som som skryl opäť klébrom. Takto pripravenú izbu som potom napenetroval a po zaschnutí ťahal novú omietku.
Omietku som dal rokmi overenú MVR.možno budú niektorý namietať že je to drahé ale dobre sa s tým pracuje a výsledný efekt je super.
Následne som to raz zalíčil zo štetkou riedkym ESMALOM. (Dnes by som asi použi penetrak) ale kamienky z omietky sa mi neodelujú a omietka drží. Na vrch som potom natrel dve vrstvy farby HET, (už tónovanej)
Takto som spravil postupne všetky izby a nakoniec chodbu kde bolo tej elektriky najviac. (všetky izby som tadial viedol do rozvádzača.
Do jednej izby som použil pod omietku Duvilax, no neodporúčam nakoľko sa pri vŕtaní dier duvilax namotá na vrták astrhne zo sebou omietku a máte väčšiu dieru ako ste chceli.
Obrázok užívateľa
ifitko
 
Príspevky: 74
Obrázky: 9
Registrovaný: Str 15. Júl 2009 12:49:26
Bydlisko: Vinodol
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron