Projekt domu - martin.stangel

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod MartinH » Ned 17. Jan 2010 22:51:47

pipi píše:Mne vadi ze na terasu sa ide cez obyvacku, neviem precio je to vo vacsine projektov tak. Behat cele leto s kavou, vodami, kolacmi, masom,salatami (...) okolo sedacky - NIC MOC

Mňam ..... ale v čom je vlastne problém ? Niekedy to tak vyjde, že z kuchyne na terasu sa ide okolo sedačky, ale ak sa nechá voľný koridor, čo iného ešte môže vadiť ?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod deko » Ned 17. Jan 2010 22:59:26

MartinH píše:Mňam ..... ale v čom je vlastne problém ? Niekedy to tak vyjde, že z kuchyne na terasu sa ide okolo sedačky, ale ak sa nechá voľný koridor, čo iného ešte môže vadiť ?


clovek, ktoremu sa prave v koridore "pripletie do cesty" nejaka hracka, ziva bytost alebo nieco kvoli comu sa potkne a vzniknuty flak na sedacke nevie vycistit, pozna odpoved :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod Kokxo » Ned 17. Jan 2010 23:04:25

Preto musis byt vzdy na taketo situacie pripraveny a mat pri tychto akciach poruke igelit, ktorym sedacku prikrijes :lol: :lol:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod joko » Uto 19. Jan 2010 11:10:30

Do WC na poschodí sa Ti takto nezmestí aj umývadlo. 60 cm je mysa, ak sa k nemu postavíš, tak už umývadlo nemá priestor. :nie: Celkovo, možno by som prehodil tie miestnosti WC - technická, kvôli odkanalizovaniu WC :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod martin.stangel » Pon 25. Jan 2010 20:30:41

tak uz mame prvy nastrel projektu od projektanta. Hlavna zmena co sa udiala je ze sme dali garaz von z tepelnej obalky domu ako radil esde. Hlavny argument, co ma presvedcil boli tepelny most v garazovych dverach. Nezanedbatelny dalsi argument usetrenie na izolacii (aj ked uvidime ake drahe budu detaily "pricapenia" garaze k domu, zatial o tom vela neviem). esde sa ma este pytal na orientaciu co som predtym vedel len priblizne. Uz ju viem presne: fasada smerom k ulici (ta kde je garaz) je odchylena 25 stupnov na zapad od severu. Dalsia zmena je ze sme spravili rovny nosny mur stredom domu. Tym sme ziskali vacsiu vstupnu chodbu a trochu vacsiu pracovnu + WC.

Mame dva priestory kde sa daju dat technicke veci: v pracovni na prizemi (1.08 na obrazku) a pri WC na poschodi (2.06). V tychto priestoroch potrebujeme umiestnit: rekuperaciu + jej rozvody, elektrokotol napojeny na vodne podlahove kurenie a v buducnosti vyhladovo zasobnik na solar. Zatial sme sa rozhodli takto: rekuperaciu dame do pracovne lebo je to asi najhlucnejsi komponent a WC hore je blizko spalne, takze by tam mohol hluk rusit. Elektrokotol spolu so zasobnikom na TUV sa da umiestnit nad seba takze by sme ho chceli dat hore k WC. Dole k rekuperacii sa nezmesti lebo k nej treba pristup z predu.
Zasobnik na solar vyhladovo bude vedla kotla (EB na obrazku). Rozvodove rury od rekuperacie pojdu na 2 poschodie cez kupelnu cez otvor medzi vanou a sprchou pri stene. Rozvody vykurovacej vody pojdu od elektrokotla cez podlahu v kupelni a dole pri priecke oproti rekuperacii. A teraz otazka: vidite niekto nejaky problem s tymto riesenim?

joko: v tejto verzii projektu ma WC na poschodi dlzku 175cm. Je to malo? Chceme zabudovany Geberit. Co si myslel odkanalizovanim WC na prizemi? Nejak som nepochopil.
Ohladom zameny WC a technickej miestnosti (1.08): pocitovo by sme velmi neradi prechadzali do WC cez technicku miestnost a to WC je tam aj pre hosti. Takisto by sme neradi isli do WC cez chodbu, co je tiez trochu "nehostinnejsi" priestor a bola by to velka obkluka ;) aj ked chapeme vyhody WC v chodbe. Navyse by sme mali problemy s rurami od rekuperacie ak by sme to prehodili. Kanalizacnu ruru planujeme viest z horneho WC dole v chodbe popri stene medzi chodbou a WC (niekde schovanu v skrini). Myslis si ze s odkanalizovanim takeho WC bude velky problem?
Prílohy
stangel2.JPG
stangel2.JPG (114.73 KiB) Zobrazené 1598 krát
stangel1.JPG
Prizemie
stangel1.JPG (102.2 KiB) Zobrazené 1598 krát
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod MartinH » Pon 25. Jan 2010 21:21:23

Naozaj pekne ! Ked spravite takyto pokrok pri kazdej iteracii, bude to spickovy projekt.

Neodpovedam na otazku; dufam, ze nebudem otravny s mojimi poznamkami
- garaz je dost siroka na jedno auto, preco ? Inak povedane, nechyba az tak vela na dvojgaraz
- vo vyklenku oproti dveram z garaze by mohla byt tyc na vesanie kabatov, ak ma hlbku 60cm, mohlo by to byt prakticke
- chodba a schody 90cm su uzke, este +10cm sa tam pyta
- 1.08 ma sluzit na cistenie psa a podobne spinave prace, cesta tam vsak vedie cez cistu obyvacku
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod martin.stangel » Pon 25. Jan 2010 23:02:56

2 MartinH:
- siroka garaz je prakticka pri vyberani deti z autosedacky, auto s otvorenymi dverami ma 3.7m. (to mi povedala moja manzelka ;) ) A zvysok bude odkladaci priestor.
- ano ten vyklenok sme planovali presne tak vyuzit
- najprv sme mali v projekte 100cm schody, ale potom sme boli v 20-30 rocnom starom dome, ktory mal schody v presne takej chodbe ako chceme my a boli to len 90cm. Nezdali sa uzke tak sme dali len 90. Teraz sme spravili znovu test a s manzelkou sa obideme na 90cm bez problemov. Velke veci by vdaka podeste nemal byt problem vyniest hore. Ale este porozmyslame ci chceme/vieme zmensit niektoru z prilahlych miestnosti.
- Ano to je nevyhoda, ktoru sme si nie celkom uvedomili. Ale nastastie cesta z chodby cez obyvacku do pracovne je celkom kratka, takze hadam sa s tym bude dat zit. Napriklad ak to budeme riesit nejakou lahsie udrziavatelnou podlahou v tych miestach.

Dakujeme za pripomienky! :drink
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod bobco » Uto 26. Jan 2010 0:49:00

- ohľadom schodiska súhlasím s MartinomH. Problémy môžu nastať napr. pri vynášaní postelí do posch.. Tvoja podestva je široká 192,5 cm a to tam bude ešte umiestnené zábradlie. Bežná posteľ má dlžku 195 cm a viac, výšku cca 45 cm, šírka 80. Nakoľko je schodisko pod uhlom, budeš musieť počítať s dlžkou uhlopriečok týchto predmetov ( ktoré su dlhšie) + nejaký priestor na uchytenie predmetov. Jednoducho pri stahovaní by si ju musel postaviť na výšku na podestve a pootočiť a následne pokračovať ďalej po schodoch :cry: .
Je pravdou, že denne sa nezariaďuje poschodie, ale ísť na doraz s rozmermi nie je dobré riešenie.
- ešte ma napadlo umiestnenie dverí do miestnosti 1.08 ( rekuperácia a kúpanie psa) priamo zo zádveria od garáže. V prípade výmeny filtrov, prípadne vedenia psa na očistu neprechádzaš čistými priestormi a následne potom nemusíš upratovať pol domu ;) . Bonusom bude lepšie využitá spodná kúpelňa.
- v miestnostiach 2.02 a 2.04 budú za dverami skrine, keď je stred dverí od priečky odsadený na 1,25 m. Pokiaľ nie, tak by som ich umiestnil bližšie k deliacim priečkam.
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod esde » Uto 26. Jan 2010 9:50:32

Pomocka pre dalsie iteracie: skuste upravit rozmery v module. Najcastejsie je to 1/8 m t.j. 125 mm. Moze byt aj 10 cm alebo prinajhorsom 5 cm. Musite zacat ratat aj s technologiou vystavby, aby napr. rezania bolo co najmenej.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod martin.stangel » Uto 26. Jan 2010 10:32:52

esde píše:Pomocka pre dalsie iteracie: skuste upravit rozmery v module. Najcastejsie je to 1/8 m t.j. 125 mm. Moze byt aj 10 cm alebo prinajhorsom 5 cm. Musite zacat ratat aj s technologiou vystavby, aby napr. rezania bolo co najmenej.


Rozmery su uz upravene. KMBeta ponuka vapenno pieskove tehly v rozmeroch 500 a 250. Kedze hrubku steny mam 175 tak vzhladom na prevazovanie rohov a nosnych stien budem musiet doplnit tych 175 na 250. Teda planujem rozrezavat 250 na 175 a 75. Vsetky steny, ako som ich navrhol sa teda daju vystavat z tehal 500, 250, 175 a 75. Napr sirka domu bez izolacie je 10425mm co je
20x500 + 1x250 + 175. Ak zobereme severnu stranu 2 poschodia tak zlava po okno je dlzka muru 925 = 175 + 250 + 500. Od okna doprava je to 8000 = 20x500. Ostatne mury by mali byt na tom podobne. Ak som spravne pocital tak na vacsinu segmentov muru budem potrebovat 1 rozrezanu tehlu na 2 rady. Na niektore budem potrebovat 1 tehlu na kazdy rad.

Dakujem za pripomienku, ale nejake pripomienky k rozvodom by radsej neboli ? ;)
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod martin.stangel » Uto 26. Jan 2010 10:50:37

Este som zabudol povedat, ze to sa tyka nosnych murov, ktore budu z tazko rezatelnych vapenno pieskovych tehal. Vnutorne priecky planujem spravit z Ytongu, takze tam som to neoptimalizoval - nebol cas a Ytong sa reze lahko.
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu - martin.stangel

Poslaťod joko » Uto 26. Jan 2010 11:55:55

Martin začnem od konca Tým odkanalizovaním WC na poschodí som myslel na pokračovanie potrubia resp. stupačky kanalizácie na prízemí. Aj po prerábke projektu vidím podobný problém. Nie je problém nakresliť WC do priestoru na poschodí., no čo s kanalizáciou? pod WC máš hlavný vchod a vchod do garáže. Predpokladám, že medzi nimi bude betónový nosný pilier. :nie: Kam schováš potrubie? ak do priečky o sile 175, :nie: tak veľa priečky neostane. a ani na nejaké výklenky tam nieje miesto. Ak dáš zárubne., tak tam výklenok nemá miesto. Tento detail dorieš, a potom to vidím OK. :oops:
Odkanalizovanie prízemia je hračka. Odporúčam dve stupačky: fí 75mm do rohu v pravo hore pod vaňu, a druhú 110 pod WC niekde medzi vchodové dvere a pilier, ktorá by sa následne odvetrala. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron