Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod pipi » Pon 18. Jan 2010 20:13:27

Aj my sme mali podobne maly vstup, za dva roky prisla minirekonstrukcia, pracka sla na poschodie do "satnika" ten sa zrusil /v spalni bola 4m skrina-stacila/ vstup sa rozsiril. Bojler by som tiez dala inam nez do kupelne, jednak hucia,jednak je z nich velke teplo.
Rataj-mas vstup sirka 1500, hlbka skrine ak tam chces zavesit kabat aspon 600-ostane ti 900 a to si este neodlozil topanky /letne-zimne/ plus nejaky ten vesiak pre navstevy ale aj pre vas-do skrine sa vam denne nebude chciet vesat.
pipi
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010 21:49:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod prajvi » Pon 18. Jan 2010 23:01:27

Dakujem Vam vsetkym za super kommenty, kludne piste aj dalsie. Momentalne mam casu pomenej ale urcite ich vsetky prehodnotim.
Uz teraz vidim ze navrh si ziada upravy :P
prajvi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 06. Jan 2010 18:17:37
Bydlisko: Prievidza
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod pipi » Uto 19. Jan 2010 15:27:42

Este k pracke,ak mate spalne a satniky hore, je tam je pohodlnejsia pracka. Ak je dolu spinave treba nosit dolu a potom ciste suche zasa hore na poschodie. Nasa pracka nakoniec /po dalsej minirekonstrukcici-stavba dalsej kupelne/ skoncila v detskej kupelni, vedla nasej spalne takze vsetci mame so spinou blizko, aj zehlim v spalni. Nova kupelna vznikla z potreby sprchaca hore,vanu pouzivame 2-3x rocne sprchu denne.
pipi
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010 21:49:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod Majo 2 » Uto 19. Jan 2010 19:56:49

ja len to že umiestnenie pračky ovplyvňuje aj to kde sa suší prádlo.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod prajvi » Str 20. Jan 2010 3:57:07

Tak troska som zmenil dispoziciu dufam ze nie k horsiemu ;) mne sa celkom pozdava .

* ROZMERY SU CISTO LEN MIESTNOSTI ( neberiem do uvahy v priecky, ratam s tym ze dom bude okolo 10x 10 mozno viac)
* Vstup bude z Vychodu, bude to trosku netradicne ale myslim ze mi to nebude prekazat.
* Teraz som zbadal ze nosna priecka nieje tak ako som chcel, prerobim neskor lebo nadnes bolo uz dost rozkose v skicari... zatial prilozim tak ako to je.
* Kamos ma zadverie 1,5 x 2,1 a celkom sa dalo tak tie rozmery menit nechcem, tak isto WC pod schodami, rozmery mi stacia.
* Ide o podklad pre projektanta - amatersky navrh.

Co Vy na to?
Prílohy
nosna priecka.jpg
nosna priecka.jpg (11.36 KiB) Zobrazené 1609 krát
Naposledy upravil prajvi dňa Str 20. Jan 2010 3:57:57, celkovo upravené 1
prajvi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 06. Jan 2010 18:17:37
Bydlisko: Prievidza
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod joko » Str 20. Jan 2010 9:41:29

Našiel som iba tú istú chybičku, ako pred tým, no celé riešenie sa mi viac páči. To okienko pri vchode musíš trochu priblížiť ku vchodu, aby sa ti zmestil sprchový kút. Je to nezávislé na pračke bude to vyššie predpokladám, ale nemal by byť v priestore sprchy.
Celkovo na 2x9x9 m je to dobrý kompromis. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod pipi » Str 20. Jan 2010 10:56:45

samozrejme, susim v susicke alebo na malom vesiaku,ktory sa sklapa ku stene ak sa nepouziva v kupelni kde je pracka.
pipi
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010 21:49:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod bobco » Str 20. Jan 2010 22:34:50

prajvi ako je momentálne umiestnený ten dom na pozemku, keď máš vstup do domu z východnej strany?
pri kreslení počítaj hneď aj s reálnymi šírkami stien ( nezdá sa to ale tých 10 - 15 cm veľa zmení a zvlášť ak sú na šírku domu umiestnené 3 priečky)

Podľa mňa prízemie:
-zádverie si u kamaráta vyskúšal aj za plnej prevádzky s rodinou? Vstupná skriňa má 60 cm ( botnik min 40).Takže zostáva ti 90 cm. Počítať treba aj s rozmerom dverí, pre 80 - ky je stavebný otvor široký cca 1 m. Pri otvorení dnu zostáva 120 cm( teda pre jednu - dve osoby).
-dvere zo zádveria do int. by som otváral opačne - budú plynule nadväzovať na dvere do jedálne, taktiež sa budú rovnako otvárať ako tie na kúpelni.
- nakoľko ti na prízemí vznikla plnohodnotná izba, pokúsil by som sa riešiť aspoň prízemie bezbarierovo. V tom prípade by som WC spojil s kúpelňou ( ušetríš jedny dvere a umývadlo ;) ) a vznikne ti hodnotnejší priestor pre bezbar. pohyb. Podmienkou by boli aspoň 80-tky dvere. Okno v kúpelni môže byť zčasti aj nad práčkou.
Ak je podmienkou separátne WC treba riešiť iným spôsobom.
- schodisko určite nie je nakreslené reálne, lebo šírka ramena schodu by bola cca 80 cm mínus šírka madla ( asi 10 ) a po schodoch by si musel chodiť iba bokom. :)
- do TM ako i interieru domu určite nepatrí vodáreň ( bolo mi to tu tiež povedané po predložení môjho pôdorysu a má to logiku kôli hlučnosti )
- za sedačkou cheš mať naozaj okno ( ako budeš pozerať TV a špatný pocit, že za tebou niekto stojí )?
- skrinku v kuchyni by som zarovnal, neviem ako by to vyzeralo v reále a ako by si ju využíval.
- medzi jedálen a obávačku chceš daľ plnohodnotnú stenu? riešil by som to stienku ( výška asi ako parapety okna ) prípadne kvetinová, alebo úplne odstránil. Odstránenie je vhodné aj pre prúdenie tepla od krbu.

Poschodie:
- tunel medzi 1. detskou a spálňou by som zrušil ( nevyužiteľné a tmavé miesto). Stačí posunúť vstavané skrine do spálne o šírku tunela a následne máš dvere do spálne aj 1.detskej vedľa seba. Spálna aj tak bude mať cez 16 m2.
- u mojej manželky by neprešla vaňa pod oknom ( je jedno či je mliečne, alebo s dubovou kôrou), jednoducho kúpanie a sprchovanie ako vo výklade + večne mokré okno
-ak budeš riešiť vstup pod strechu skladacími schodmi treba myslieť na to že klieštiny budú prebiehať opačným smerom a teda bude treba urobiť nejakú výmenu, príp. iné riešenie

Toľko moja troška do mlyna ;)
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod jana » Štv 21. Jan 2010 18:45:57

sorry, nemam viac casu, ale skus pozriet poschodie beta 79 na domnamieru.sk, su tam podla mna velmi dobre riesene dvere do izieb. mame to tak postavene a zatial som spokojna. a priecku kupelne mame viac posunutu do kupelne, ale len tak, ze za dverami sa vojde vstavana skrina na uteraky, metly, vysavac,....
neviem, ale kamaratka vravi, ze 2 umyvadlo hore vobec nevyuzivaju (a to este vlani boli v dome 3 dospele baby :-) ), ze zbytocne to musi len umyvat. ona sa vraj zvykne rano umyvat a malovat dole, dcery hore, ale aj tak nestavaju uplne naraz...
viac snad stihnem napisat inokedy.
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Prosim o posudenie predbezneho navrhu - prajvi

Poslaťod pipi » Pia 22. Jan 2010 13:28:07

My sme prave zrusenim dvojumyvadla ziskali miesto na pracku, nikdy sme ho nevyuzivali, uz aj preto ze dvaja si tam v dome "kradnu" teplu vodu,fakt bolo len nato aby som to umyla.
pipi
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010 21:49:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron