Ako urobit konštrukciu na SDK?

Ako urobit konštrukciu na SDK?

Poslaťod Roman10 » Štv 21. Jan 2010 11:33:24

Prosím Vás, čo bude lepšie...? Mám miestnosť o rozmeroch - 3.6 x 4.13 a 3,6 x 4.30. Strop je z betónových nosníkov a vložiek. Rozostup je 60 cm. Nosníky sú kladené pozdĺž tej kratšej steny. Takže keby som chcel použiť 4-metrové CD-čko, tak ho skrátim ale budem mať rozostup tých 60 cm. A potom by som dával SDK pozdĺž CD-čiek. Lebo tá vložka je dutá. Tak by mi to vyšlo vŕtať len do nosníka ale to nechcem alebo do stredu vložky. Tam je v strede taký spoj na celú výšku vložky. Alebo bude lepšie dať CD-čko na tú dlhšiu stranu a dopíliť 13 resp. 30 cm? Tam možem pekne dodržať ten rozmer 50cm.
Chem urobiť rošt z priamych závesov. Budú dosť nahusto 50 x 60 cm. Možno by stačilo 50x120 cm.
Prvé CD-čko bude dosť blízko steny - 10 cm. Ako sa to priskrutkuje k tomu závesu od steny? :o) Veď taký malý skrutkovač asi ani nemám :o).
Diky
Naposledy upravil emkac dňa Sob 30. Jan 2010 19:56:34, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "konštrukcia na SDK"
Roman10
 




Re: konštrukcia na SDK

Poslaťod diry » Štv 21. Jan 2010 11:57:02

Na stene si vyznačíme polohu podhľadu po celom obvode tak, aby bolo oproti podlahe rovnobežné. UD profily pripevníme na murivo plastovými natĺkacími hmoždinkami max.800mm od seba. Vzdialenosť prvého pripojenia od rohu je 200 mm. Do UD profilov potom nasúvame CD profil a rozmeriame ho tak, aby bol od seba max. 500 mm. Vzdialenosť krajného CD profilu od steny je max. 500 mm a vzdialenosť krajného závesu od steny v opačnom (kolmom smere) je max.1000 mm. Tým vznikne sieť závesov 0,5 x 1 m. Celý postup vo foto je na:
http://209.85.129.132/search?q=cache:Sv ... clnk&gl=sk
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: konštrukcia na SDK

Poslaťod ski555 » Štv 21. Jan 2010 19:15:38

Roman10 píše:Prosím Vás, čo bude lepšie...? Mám miestnosť o rozmeroch - 3.6 x 4.13 a 3,6 x 4.30. Strop je z betónových nosníkov a vložiek. Rozostup je 60 cm. Nosníky sú kladené pozdĺž tej kratšej steny. Takže keby som chcel použiť 4-metrové CD-čko, tak ho skrátim ale budem mať rozostup tých 60 cm. A potom by som dával SDK pozdĺž CD-čiek. Lebo tá vložka je dutá. Tak by mi to vyšlo vŕtať len do nosníka ale to nechcem alebo do stredu vložky. Tam je v strede taký spoj na celú výšku vložky. Alebo bude lepšie dať CD-čko na tú dlhšiu stranu a dopíliť 13 resp. 30 cm? Tam možem pekne dodržať ten rozmer 50cm.
Chem urobiť rošt z priamych závesov. Budú dosť nahusto 50 x 60 cm. Možno by stačilo 50x120 cm.
Prvé CD-čko bude dosť blízko steny - 10 cm. Ako sa to priskrutkuje k tomu závesu od steny? :o) Veď taký malý skrutkovač asi ani nemám :o).
Diky

Dosť si to komplikuješ,pozri stránky Rigips,prípadne Knauf,tam máš návod ako na konštrukciu.Sprav si pomocnú konštrukciu a máš vyriešené,potom priečne CD len nacvakávaš na krížové spojky.
ski555
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 20:33:18
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: konštrukcia na SDK

Poslaťod bigben » Štv 21. Jan 2010 19:15:51

K SDK sa nebudem vyjadrovať, ale vrtať do betónových vložiek je podľa mňa o.k. Ja som do stropu Prespor zavesil deckám hojdačku na plastové hmoždiny (asi Fischer) a každú som skúšal zvlášť zaťažiť svojou váhou (110kg). Udržalo ma to. Diery som samozrejme trafil do dutín a nie do nosníka. SDK bude podľa mňa o čosi ľahší ako ja.....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron