Kde kupit akumulacnu nadrz?

Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod kevlarko » Pon 04. Máj 2009 15:03:26

Ahojte, nepoznate niekoho alebo nejaku firmu, ktora dodava hotove akumulacne nadrze, alebo nejakeho majstra? Potreboval by som 1000L. Viete mi aj poradit co vsetko k tomu treba bna pripojenie do vykutovacej sustavy? Kotol pevne palivo.
Naposledy upravil emkac dňa Str 06. Máj 2009 16:26:17, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
kevlarko
 




Re: akumulacna nadrz

Poslaťod melkor » Uto 05. Máj 2009 7:19:06

http://www.dzd.cz/cs/akumulacni-nadrze/

Podľa počtu tepelných treba rozhodnúť, či bude stačiť zdrojov stačí iba nádoba, nádoba s 1 hadom alebo nádoba s 2 hadmi.
Do každej AN je možné namontovať elektrické ohrevné teleso a urobiť tak z nej elektrokotol.

V systéme musí byť okrem AN aj obehové čerpadlo a min. 1 expanzná nádoba dimenzovaná podľa objemu vykurovacej sústavy a spôsobu používania (rozdiel teplôt medzi studeným a nažhaveným stavom).
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: akumulacna nadrz

Poslaťod Marek » Str 06. Máj 2009 0:56:23

Ahoj

Taktiež u mňa to vyzerá tak, že sa nebude dať pripojiť plyn tak som sa rozhodol že to budem riešit ak.nádržou s pripojením na teplovodny kozub, v nadrži zásobnik na TUV (nadrž v nadrži), el. špirála na dohrev vody ak nebudeme kúriť do krbu. Ja som našiel jednu firmu v Prešove čo to predáva http://www.regulus.sk
Marek
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 9:18:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod Kokxo » Sob 16. Jan 2010 16:01:42

Ozivujem tuto temu, lebo som sa tiez rozhodol kupit 1000 litrovu AN so zabudovanou nadrzou na pripravu TUV a pripojenim na solar. Ceny su fakt vysoke, mohli by ste mi poradit, ked je najlepsie kupit takuto nadrz, alebo dat kontakt na niekoho, kto by to vedel urobit. A este poprosim o skusenosti s AN.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod marek_kokso » Sob 16. Jan 2010 18:00:34

Ja idem robiť tiež aku nádrž s vloženým zásobníkom TÚV. Regulus je jeden z lepších, pokiaľ viem, ale aj drahších. Mne sa veľmi pozdáva nasledujúce riešenie: http://ekoplus.sk/uploads/files/akciaIVS2009.pdf
Tá cena za komplet je veľmi priaznivá. Máte s nimi niekto skúsenosť?
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod Kokxo » Sob 16. Jan 2010 18:14:23

Ja som nasiel tuto stranku http://akumulacne-nadrze.eu/index.php, co na to poviete?
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod mendo » Sob 16. Jan 2010 18:17:18

ekoplus nepoznam ale pozeral som drazice a attack tie maju lepsie ceny ako regulus
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod bobco » Sob 16. Jan 2010 20:11:32

pokiaľ Vám to priestorové podmienky dovolia, riešil by som zvlášť AN a zvlášť ohrev TUV.
1. v prípade, že nebude žiadny doohrev AN ( solárom, alebo krbom...) budete pri ohreve vloženého zásobníka TUV ohrievať aj objem AN a teda vzniknú určite väčšie tepelné straty
2. v prípade prehrdzavenia AN prípadne vloženého zásobníka TUV budete musieť meniť kompletne AN so zásobníkom na čo pri separátnom prevedení nie je dôvod
3. nevidím problém v tom aby sa TUV v AN predhrievala cez vloženého hada
Cenovo by sa to malo skoro vyrovnať.

S týmto príspevkom autora bobco súhlasil
Kokxo
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod Kokxo » Sob 16. Jan 2010 20:29:50

Tiez som zacal trosku sprtat na nete a mas pravdu, najlepsie je mat zvlast AN a bojler na TUV. Urcite si kupim bojler na TUV s pripojenim na solar, ale neviem teraz ci si kupit AN s jednym vymennikom, ktory je mozne pripojit na solar na ohrev vykurovacej vody alebo mi to je zbytocne, kedze v lete kurit do radiatorov nebudem a v zime pochybujem, ze by solar mal taku ucinnosti, ze by mi vyhrial bojler a este aj vodu do radiatorov.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kde kupit akumulacnu nadrz?

Poslaťod mendo » Sob 16. Jan 2010 22:27:39

Kokxo píše:Tiez som zacal trosku sprtat na nete a mas pravdu, najlepsie je mat zvlast AN a bojler na TUV. Urcite si kupim bojler na TUV s pripojenim na solar, ale neviem teraz ci si kupit AN s jednym vymennikom, ktory je mozne pripojit na solar na ohrev vykurovacej vody alebo mi to je zbytocne, kedze v lete kurit do radiatorov nebudem a v zime pochybujem, ze by solar mal taku ucinnosti, ze by mi vyhrial bojler a este aj vodu do radiatorov.

dalsi vymenik mozes napojit na plynovy kotol alebo iny zdroj ohrevu
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron