Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod pretorianm » Štv 07. Jan 2010 21:18:01

mno ja som myslel taketo nieco, len nie s velkou hojdacjkou ale s dvomi malymi: http://www.webinzeraty.sk/fotoinzer/mal ... 939331.jpg
aj ked nebolo by odveci spravit jednu konstrukciu a prisposobit to tak aby sa dali zavesit bud jedna/dve deske(male) hodjdacky alebo jedna
velka "lavica" ako na obrazku
takato hojdacka ani nemusi byt kotvena, musi mat dostatocnu stabilitu nato aby nepadla pri hojdani

co som nasiel jeden inzerat, stoji 133 eur, je to vela/malo? ty co to absolvovali nech posudia
je to hojdacka, drevo osetrene (nater proti hubam + lak)

zajtra este skusim miestnu pilu co by povedali.
aku hrubku tych brvien a aku dlzku by ste typovali?
Naposledy upravil pretorianm dňa Štv 07. Jan 2010 21:20:24, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod joko » Štv 07. Jan 2010 22:39:00

Na tvoju otázku ľahko nájdeš odpoveď od uja Pitagorasa. Ale iné som chcel. Vlastná skúsenosť. Dobre uvažuješ s tou dvoj - trojsedačkou - hojdačkou. Mám to už 12 rokov, iba na oceľovej konštrukcii z lešenárských rúr, preto som zatial neradil. Mám na pevno pri záhradnom stole, lavica hojdačky visí taktiež na reťazi, je dlhé 2 metre. Môžem tvrdiť, že najlepšie sa na tom leží, ak príde návšteva na večerné posedenie, tak tam traja dospelí hojdajú a debatujú. Na zimu to odháknem a schovám. Je na tebe, či spravíš teraz samostatné hojdačky , a o päť rokov ich vymeníš na jedno veľké, alebo hneď spravíš originál. No opakovane Ťa môžem ubezpečiť, že je to najvyťaženejší inventár v záhrade po manželskom lôžku.
Ja mám exteriérový stôl z borovicových hranolov 230 x 80 cm, z dvoch strán 2 m lavice, z tretej strany táto hojdačka, a zo štvrtej strany stavaný kozub zo skál s otvoreným ohniskom. Zastrešuje to Čerešňa a tri veľké Tuje.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod Dodo » Sob 16. Jan 2010 3:12:40

Mozno to niekomu pomoze... Pocas prechadzky so psom som objavil v BA (sad J.Krala) detske ihrisko a jeho sucastou su aj tri hojdacky,
pravdepodobne z agatu, je mozne, ze su zavetrene, resp. ukotvene pod nasypom strku (nemal som lopatku :lol: ).
Mne osobne tam chyba zavetrenie medzi stojkami nad zemou a kedze sa jedna (zrejme) o agat, tak o ukotvenie a nejake osetrenie proti zemnej vlhkosti by som sa vykaslal :ugeek:
Prílohy
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod bigben » Ned 17. Jan 2010 22:34:17

Hej, hej, tak je - agát (zbavený kôry) je tá ideálna drevina pre detské hojdačky preliezačky a pod. Rozprával som sa s človekom čo to vyrába a ten mi vysvetlil že agát je nielen odolný voči poveternostným vplyvom, ale jeho štruktúra je stále rovnaká - tuhá, nerobia sa z neho zádery. Takže deti si nič nezadrú do prstov a inde. Ale chyba je v cene a v tom že sa neskutočne ťažko šúpe - zbavuje kôry.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod ziletka » Pon 14. Máj 2012 12:27:14

vie mi niekto poradit cim napustit (alebo ako docielit vysledok) konopne lano aby neopadavalo / nepichalo ?
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod Dodo » Pon 14. Máj 2012 13:07:39

ziletka píše:vie mi niekto poradit cim napustit (alebo ako docielit vysledok) konopne lano aby neopadavalo / nepichalo ?


Konopne povrazy sa pocas svojej slavnej ery (lodna doprava) napustali dechtom, ktory sa nahrial a vo vyslednej kasovitej hmote sa lana namacali. Vysledkom bola zvysena odolnost a ohybnost. Ovsem, ak to planujes pouzit ako poistnu zabranu pre deti, musel by si ratat s ciernymi nasledkami na rukach... ;) Jojobovy olej je zbytocne draha zalezitost, tak mozno nejaky obycajny olej alebo VAX.

Co tak skusit radsej syntetiku?
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod ziletka » Pon 14. Máj 2012 13:12:30

Konopne lano mam. Chcem to pouzit v dome na schodisko ako zabradlie. Stojky drevene, madlo drevene, medzi stojkami natahane lano. Chcem vyriesit to aby sa z neho tak neprasilo. Mozno ho staci len poriadne vysuchat v rukaviciach. Neviem ci sa dokaze aj pozapichovat do ruk.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Kde kupit dreva na stavbu detskeho ihriska?

Poslaťod RenataCobrdova » Pon 11. Mar 2019 20:27:36

Spomínali ste, že pri hojdačke ste použili konopné lano myslíte takéto ? Bude postačovať hrúbka lana 22mm ? xxxxxxxxxx



emkac: odstraneny link na komercnu stranku
RenataCobrdova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 11. Mar 2019 20:17:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron