posúdenie projektu - cliff

Re: posúdenie projektu - cliff

Poslaťod bobco » Uto 12. Jan 2010 0:47:39

- čo sa týka francúzkych okien tak štandardne veľkosť asi 80 x 200 cm teda plocha okna 1,6 m2 ( tiu je potrebné riešiť zábradlie a cena cca 300 EUR/bm + problémy s tep. mostom pri osádzaní). V prípade, že použiješ štandardné okná bez stredového sĺpika o rozmeroch 150 x 150 cm získaš plochu okna 2,25 m2 ( teda aj väčšiu plochu zasklenia oproti fr.) a ušetríš za zábradlia ;) (ak tomu nebáni nejaká estetická túžba)
- k dispozícii ma ešte na prízemí napadlo, zrkadlovo otočiť kuchyňu na prízemí, teda pri vstupe do kuchyne by si nemusel zakaždým obchádzať barový pul a prechádzať popri stole ( skrátiš si cestu aj s nákupmi...), následne by si musel zrušiť tie jedny dvere na terasu, no využíval by si tie z obývacej izby. Následne by mohla byť kuchyňa až do tvaru G ( teda viac úložných priestorov ...) ak to cena dovolí.
- neviem či si sa zamýšľal nad tými umývadlami na posch. v kúpelni, pravdepodobne by som ich zamenil so skrinkou, ktorá je medzi vstupom do kúpeľne a do tech. miestnosti. Dosiahneš jednoduchšie odpady a rozvody vody a plnohodnotnú výšku pri umývadlách. Je pravdou, že by si mal pri zrkadle prirodzené osvetlenie spoza chrbta, ale dnes si aj tak vždy v kúpelni zapne svetlo, hlavne ženy pri maľovaní sa ( aj v tvojom prípade, nakoľko máš kúpelnu na SV).Nesedí mi ich umiestnenie pod vikierom viď obrázky. Ak ti to tak vyhovuje , OK.

toľko čo ma narýchlo napadlo.
Prílohy
cliff1.jpg
cliff1.jpg (21.4 KiB) Zobrazené 1818 krát
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat




Re: posúdenie projektu - cliff

Poslaťod PistaTT » Uto 12. Jan 2010 9:37:58

ad 8) Schody:
este mas jednu moznost - vchod do hostovskej izby dat z obyvacky a zostane ti dost miesta na schody s podestou, ktore mozu zacinat uz na urovni steny obyvacky
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: posúdenie projektu - cliff

Poslaťod Kokxo » Uto 12. Jan 2010 20:26:28

Ja som dal francuzaky 105 x 200, keby som mal miesto, dal by som ich este vacsie.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: posúdenie projektu - cliff

Poslaťod cliff » Uto 12. Jan 2010 23:57:23

Dakujem Bobco za tie obrazky su velmi nazorne a s tymi rozvodmi mas pravdu asi to urobim tak a bude to jednoduchsie. Akurat este budem musiet navrhnut kupelku ako to bude vsetko vyzerat sa mi zda teraz velka ked zachod budem mat osobitne a pracka bude v technickej ale to sa mi asi len zda, toho miesta tam bude este malo nakoniec :D.

tie francuzske okna nie su podmienka, skatka chcem dostatocne presvetlit izby prirozenym svetlom a chcem vediet ci pri danych dispoziciach bude postacovat jedno okno alebo mam ratat radsej aj so stresnymi. A mimochodom co myslite to okno v tej obyvacke na tej stene kde teraz nie je - bude tam chybat alebo bude dost svetla aj ked bude terasa nadkryta pri stavajucom zaskleni v obyvacke a kuchyni?

PistaTT ano na tu moznost som zabudol ale asi preto ze to by som sa uz radsej pustil do rozsirovania, myslim ze by to tiez nebolo dispozicne dobre riesenie ale aj tak dik za tip :ano:
cliff
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 14:09:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť