Ako riesit vodu k pracke a odpad v tenkej stene?

Ako riesit vodu k pracke a odpad v tenkej stene?

Poslaťod marecek123 » Pon 11. Jan 2010 20:33:52

zdravim.vedel by mi niekto prosim vas poradit?V kupelni kde bola povodne vana,davam z jednej strany sprchovy kut a z druhej strany pracku,no neviem ako riesit privod vody a odpad od pracky.Panel za nimi je velmi tenky a bojim sa dat tam vysekat drazky.Mohol by som tam urobit schodik,ale kupelna je velmi mala a kut je 90 na 90cm a tym padom by bola polovica kupelne vyvysena a to sa mi tiez nezda najstastnejsie.Alebo dat nadmurovat 5 ytong?Ako ste to riesili vy?dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Uto 12. Jan 2010 0:19:53, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "ako riesit vodu k pracke a odpad?"
marecek123
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 19. Júl 2009 15:21:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod deko » Pon 11. Jan 2010 20:38:33

umiestni ventil aj sifon do obmurovky vane...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod marecek123 » Pon 11. Jan 2010 21:15:33

sprchovy kut ma samonosne nozicky,je plytky a ma tam plastovy kryt,tak neviem.alebo som ta zle pochopil?
marecek123
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 19. Júl 2009 15:21:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod deko » Pon 11. Jan 2010 21:33:50

sorry, mea culpa. nevsimol som si ze tam vana nebude. asi by som to riesil nejakym vyklenkom vymurovanym z porobetonu.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod joko » Pon 11. Jan 2010 22:43:19

Mareček, obávam sa že sa nevyhneš 5cm prímurovky na jednej strane sprchového kúta. No je tu ešte jedno riešenie.
Predpokladám, že je to panelový dom. Z vlastnej praxe Ti dám dve alternatívy:
1.- Kúpeľňa 155x155, pôvodne vaňa, umývadlo. Vaňa sa menila na sprchu a pračku. Riešenie: Na jednu stranu , kde bolo umývadlo som spravil prímurovku 5 cm Ytomg na šírku sprchy výška 220 cm, ktorá pokračovala vo výške cca 120 cm ešte za umývadlo, až po druhý roh.(vpravo od vchodu) Do tej prímurovky sa namontovali nové rúry na sprchovú batériu, na stojankovú pre umývadlo a odpad z umývadla. Bolo vybavené umývadlo a sprcha.( odpad z vaničky som osadil do 14 cm podmurovania, nožičky som nepoužil, vanička 4,5 cm vysoká). Tým že za stenou proti vchodu je kuchyňa, tak pračka sa umiestnila na tú stenu, za pračkou sme presekli tú tenkú betónovú priečku, a jednoducho pračku sme zapojili do drezu v kuchyňskej linke. Ostala kúpeľka síce iba 148x153 cm, ale je tam 80 skrcháč, 55cm umývadlo, pračka, na strope spúšťací - vyťahovačí sušiak, a koš na prádlo. Samozrejme s toleranciami 2 - 3 cm. Nad um. prilepené zrkadlo, a dlhé neóny z bokov. Miesto na státie iba v strede. :cry:
2.- Ak máš vyriešené umývadlo, tak primuruj tiež jednu stranu za kútom, a tam natiahni 40 mm odpad na výšku 60 cm, a nad to vodu.. Prepočítaj priestor, nech sa zmestia - kút,ventil, pračkový sifón a pračka.
Múdrejšie neviem. Písal som o tom v septembri, skúsim to sem natiahnúť.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod marecek123 » Pon 11. Jan 2010 23:06:04

mam presne ten typ bytu o ktorom pises,tj.za povodnou vanou je tenka priecka do kuchyne.no na mieste kde bude pracka je za prieckou vzduchotechnika pre digestor takze tam sa nedostanem.umyvadlo mam na lavej strane a takisto za nim je tenka priecka k stupackam v zachode,no takisto za umyvadlom je vzduch k ventilatoru.za umyvadlo dam pravdepodobne primurovku 5 a tam sa snad tie potrubia vojdu,no k pracke este neviem ako to vyriesim.Kupelnu mam vyvysenu o cca 10cm ako v zachode,je tam polozeny panel na panely,neviem aku to ma funkciu a ani neviem ci by som to mohol rozrypat a tam by sa snad mohol dat odpad k pracke.alebo nedalo by sa dat primurovku len za pracku,a privod by viedol poza vanicku len tak na volno a potom by pokracoval do tej primurovky?dakujem za rady
marecek123
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Ned 19. Júl 2009 15:21:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako riesit vodu k pracke a odpad?

Poslaťod joko » Pon 11. Jan 2010 23:28:07

Ťažko radiť, keď to nevidím. Ale jedno ti môžem s istotou tvrdiť, do 5 cm ztongu vlezie 20 mm rúra s 6mm izoláciou, odpad 40mm aj s HT hrdlom. Vsetko som lepil s Baukleberom, na to obklad. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť