rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod Miro Ke » Sob 09. Jan 2010 9:46:09

Vcera na vychode nam nesnezilo ale prsalo. Vysledkom dazda bola skutocnost ze snehovy poprasok postupne zmizol ale co ma zaujalo bola skutocnost ze na strechach s betonovou krytinou ten sneh zmizol uplne, kym na strechach s tehlovou krytinou śa sneh udrzal.
- strechy maju zhruba rovnaky sklon
- sneh z Bramacu zmizol aj na nevykurovanom dome, t.j. len zakryta hruba stavba
Mne to vychadza tak, ze ta tehlova krytina je akoby drsnejsia a dazd nevedel tak rychlo sneh zo strechy vyplavit. Ale ak niekto kvalifikovanejsi by to vedel vysvetlit a tiez ozrejmit ako to ovplyvni dlhodobejsie fungovanie strechy mozna to moze pomoct pri rozhodovani pri výbere krytiny.

Opraveny nazov na podnet Deka
Naposledy upravil emkac dňa Pon 11. Jan 2010 11:12:01, celkovo upravené 2
Dôvod: Tema presunuta
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod deko » Sob 09. Jan 2010 10:47:09

nie je to nahodou tym, ze jeden krytiny je viac drsny, cize menej leskly? lebo ak ano, tak uz na zakl. skole nas ucili, ze menej leskle povrchy viac absorbuju teplo..

neviem si predstavit preco by to mal byt nejaky dovod na rozhodovanie pre jeden alebo druhy typ krytiny...

a neodpustim si - krytina sa pise s ypsilonom :ano: s makkym i by to bola zlozenina slov "k-rit-ina" :yahoo
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod Pavlík Juraj, Ing. » Ned 10. Jan 2010 0:45:17

A čo orientácia na svetové strany, zastavanosť územia, prúdenie vzduchu, povrch krytiny, štruktúra, farebnosť krytiny, tepelné vlastnosti betónu a páleného črepu...???

To by tie strechy - domy museli byť presne rovnaké, rovnako orientované a objekty rovnako prevádzkované, aby sa týmto spôsobom mohlo urobiť nejaké "porovnanie"!
Pavlík Juraj, Ing.
 
Príspevky: 71
Obrázky: 1
Registrovaný: Pon 21. Dec 2009 1:01:37
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod Miro Ke » Ned 10. Jan 2010 9:02:46

Pavlík Juraj, Ing. píše:A čo orientácia na svetové strany, zastavanosť územia, prúdenie vzduchu, povrch krytiny, štruktúra, farebnosť krytiny, tepelné vlastnosti betónu a páleného črepu...???

samozreme je to v tej istej lokalite, orientacie strech su tak isto smerovane rovnakym smerom, preto by som vonkajsi vplyv ako zastavanost a pod. vylucil, farebne su cervene. samozrejme nie uplne ten isty odtien, cize podla mna je to vlastnostou krytiny. Co sa týka tepelnej vlastnoti betonu a crepu tak prsalo teda bolo pod mrakom a ako som pisal tak sneh zmizol aj na hrubej stavbe z bramacom bez vykurovania
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod opus » Pon 11. Jan 2010 9:12:54

Ten tondach je engobovany? alebo je to prirodna? a bramac je aky protector alebo bez tejto ochrany?
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: rozdielne vlastnosti krytiny Bramac a Tondach?

Poslaťod Miro Ke » Pon 11. Jan 2010 9:35:23

takto na prvy pohlad to neviem zhodnotit, ale
-minimalne 2 bramacy nie su protektor, lebo jedna je moja strecha a jedna susedova /viem aku bral/
- tondachu to neviem, aj ked som to teraz pozeral na stranky tondachu tak skor by som povedal ze to bude prirodna
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron