Poplatok za vytýčenie trasy kábla T-Com

Poplatok za vytýčenie trasy kábla T-Com

Poslaťod ifitko » Štv 07. Jan 2010 11:23:27

na jar tohoto roku plánujem začať výstavbu RD
pri vyjadrení Tcom-u k stavebnému povoleniu mi napísali že nemajú výhrady, ale že sa v lokalite nachádza káblové vedenie
presnejšie nachádza sa mimo pozemku v mieste výkopu pre prípojky
tak som zavolal osobe na ktorú mi dali kontakt aby mi vytýčil ten kábel

čo ma prekvapilo bol poplatok za samotné vytýčenie 33eur + doprava
týmto by som chcel len upozorniť stavebníkov, ktorý si budú prípojky prípadne iné výkopy robiť svojpomocne

myslím že keď si to kope človek sám a dá trochu pozor tak možno spomínanú sumu ušetriť
Naposledy upravil emkac dňa Pon 11. Jan 2010 10:25:59, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Vytýčenie tresy kábla Tcom"
Obrázok užívateľa
ifitko
 
Príspevky: 74
Obrázky: 9
Registrovaný: Str 15. Júl 2009 12:49:26
Bydlisko: Vinodol
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Vytýčenie tresy kábla Tcom

Poslaťod Pavlík Juraj, Ing. » Štv 07. Jan 2010 11:39:56

Áno, poplatky za vytýčenie (PN,NM,TN) v takých sumách sú "normálne". Stavebník je v podstate povinný zabezpečiť vytýčenie všetkých IS. Mňa by zaujímalo, či by to ale nemohli robiť geodeti alebo podobne? Aké sú skúsenosti ostatných?
PS: Poznám prípady, kedy došlo k porušeniu (aj) t-com káblov, takže to vytýčenie nie je na škodu. Hrubá práca sa dá urobiť strojom a dočisťovanie je aj tak nutné ručne...
Pavlík Juraj, Ing.
 
Príspevky: 71
Obrázky: 1
Registrovaný: Pon 21. Dec 2009 1:01:37
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Vytýčenie tresy kábla Tcom

Poslaťod ifitko » Štv 07. Jan 2010 11:44:01

geodeti? a to by potom stálo koľko?

mne to vytýčil sprejom na sneh
to asi hovorí za všetko
Obrázok užívateľa
ifitko
 
Príspevky: 74
Obrázky: 9
Registrovaný: Str 15. Júl 2009 12:49:26
Bydlisko: Vinodol
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vytýčenie tresy kábla Tcom

Poslaťod mendo » Štv 07. Jan 2010 16:08:44

Mne t-com zobralo len dakych 15€ kedze mal cestu okolo ale spp na 115m mi zobrali cez 50€ Ked som pozeral vykaz prace tak chcel by som tolko zarabat za hod. kolko si oni uctovali, a to robili max 10 min. dvaja ale uctovali si 1/2h .
a tomto sa setrit noplati lebo murphy. Susedovi vytycili, drzal sa toho, samozrejme kabel siel mimo vyznaceneho a pretrhli ho..... keby to nemal vytycene tak by ho to stalo viac ako 33€

k tomu geodetovi...neviem ako by to on vytycil ked nema nato masiny, ci SPP, ci Tcom maju pristroje ( pipaky) a vytycuje spravca sieti, ktory za to zodpoveda
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Vytýčenie tresy kábla Tcom

Poslaťod nový prispivateľ » Štv 07. Jan 2010 16:44:55

Pri hľadaní studne sa nášmu prútikárovi podarilo nájsť elektrické vedenie zo skrinky do domu (40 m), vodovodné potrubie z vodovodnej šachty vedúce do domu (40 m), kábel na napájanie elektromotora brány a taktiež plynové potrubie (VT)pretínajúce pozemok. Podotýkam, ani o jednom nebol informovaný :mrgreen:
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vytýčenie tresy kábla Tcom

Poslaťod tomas g » Štv 07. Jan 2010 19:43:48

Mne tiez vraveli, ze je to spoplatnene, ale ked prisiel ich technik, spytal sa, ci si chcem dat spravit telefonnu pripojku a spravil to gratis ako sluzbu buducemu zakaznikovi. Najskor nasiel pipakom opticky kabel, potom vytiahol virgulu a zadarmo mi vyticil aj polohu vsetkych pripojok ;)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron