Nedostupny web

na Vašom novom fóre

Nedostupny web

Poslaťod admin » Str 04. Mar 2009 23:16:35

Ak ste mali problem so zobrazenim stranok tak tu je vysvetlenie:
Dobrý deň,
možno ste dnes zaznamenali nedostupnosť Vašej stránky, ktorá však nevznikla na našej strane. Problém bol na trase medzi našim serverom a Vašim PC, takže niekomu Vaša doména išla a niekomu nie. Aktuálne by mal byť problém vyriešený.

V posledných dňoch ste možno zaznamenali aj slabšiu odozvu nášho serveru. Tento fakt bol spôsobený doménou, ktorá bola k nám presunutá, pričom denne vykonávala vysoký počet requestov a tým znižovala výkon servera.

Aktuálne doménu presúvame na iný server, žiaľ táto doména nemá nastavené naše DNS servery a smeruje na nás len cez DNS záznam, takže bude trvať niekoľko hodín, kým sa presun definitívne ukončí. Po uplynutí 4 až 24 hodín by však server, kde sú umiestnené Vaše stránky, mal ísť na plný výkon a Vaše stránky by sa mali načítavať podstatne rýchlejšie ako teraz.

Na záver sa Vám chceme ospravedlniť za vzniknuté problémy a dúfame, že nám budete naďalej verný. My sa budeme snažiť naďalej zvyšovať kvalitu našich služieb a pripravovať pre Vás ďalšie zaujímavé akcie.

--
Váš Webhosting Inet.sk
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Str 01. Apr 2009 23:59:02

Ak ste mali dnes problem s dostupnostou http://www.ostavbe.sk tak tu je pricina:
http://www.zive.sk/Bleskovky/Stvrtina-s ... fault.aspx
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Štv 27. Aug 2009 23:35:30

15 minutovy vypadok, sposobeny problemom na switchy v serverhousingovej firme VNET.
oprava v "priamom" prenose na http://kamery.vnet.sk/

http://www.vnet.sk/web/sk/o-nas/referencie
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Pon 14. Sep 2009 11:55:40

Dnes a zajtra sa možno vyskytnú výpadky servera.
Mail z webhostingu:
Vážení klienti,

v rámci příprav nového serveru se vám omlouváme za některé nefunkční
služby a prosíme Vás ještě o chvilku strpení než se dokončí finální úpravy.
Námi prováděné změny budou probíhat dnes a zítra – po těchto úpravách
se vše vrátí no normálního stavu. O jakákoliv další změně Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Uto 05. Jan 2010 0:31:33

Momentalne niektorim z Vas nejde forum, problem je sposobeny nefunkcnostou DNS servera (asi utok hackera).
Ti ktori maju IP adresu v cache si to ani nevsimli.
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Štv 07. Jan 2010 16:00:05

Prosím Vás ospravedlňte pomalé načítanie stránok - webhosting migruje weby na nové servre.
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Sob 09. Jan 2010 1:37:17

admin píše:Prosím Vás ospravedlňte pomalé načítanie stránok - webhosting migruje weby na nové servre.


a nejako im to trva :mrgreen:
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod Miro Ke » Sob 09. Jan 2010 9:32:23

mohlo to vcera sposobit skutocnost ze sa stratil prispevok???. Vcera som na stopercent presvedceny ze som odoslal prispevok do temy spotreba plynu mam Ned od Deka, kde som reagoval na dekovu otazku ohladom sposobu vypoctu a tiez ESDEHO odpoved, ale vecer kde som sa k teme vratil tak to tam nebolo.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod mlaco » Sob 09. Jan 2010 10:55:17

Ano, je to mozne. Mozna pricina: Napisal si prispevok na stary server. Novy server bol vytvoreny zo zalohy v case pred tvojim prispevkom. A dokonca je mozne, ze na nejaky cas zaroven fungovali 2 servery s inou IP adresou a rovnakym menom www.ostavbe.sk.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod mlaco » Ned 10. Jan 2010 12:32:58

Web je uz 2 den dost dost pomaly a obcas vyskoci chyba - db server pretazeny. Co tak presunut stranku inam - zmenit webhosting? Nech nemame takeho otravne problemy. Som ochotny prispiet na webhosting - napr. na jeden mesiac v roku. Keby nas bolo 12 ks, tak si zaplatime poriadny rychly hosting pocas celeho roku.
Naposledy upravil mlaco dňa Ned 10. Jan 2010 12:36:09, celkovo upravené 1
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)

S týmto príspevkom autora mlaco súhlasili - 2
bazilka, zahradnik
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod emkac » Ned 10. Jan 2010 15:47:34

Nebojte. Riesi sa to.
Tento hosting mal iste pozitiva, kvoli ktorym na neho admin vtedy presiel. Zial az neskor sa ukazalo, ze rozne zmeny a presuny servrov nevychadzaju tak, ako by si spravca hostingu zelal. Samozrejme ze nam to vadi a uz je v zalohe riesenie.
Len k tomu admin potrebuje stiahnt aktualnu databazu (co teraz nejde, lebo servre su nedostupne).
Cize tipujem, ze tuto noc sa nieco udeje. Uvidime. Cez den totiz nebude nic robit, lebo to jednako stale vypadava, jednako nechceme prist o prispevky ludi, jednako sa nevie admin dostat k DNS.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Pon 11. Jan 2010 0:24:56

mlaco píše:Web je uz 2 den dost dost pomaly a obcas vyskoci chyba - db server pretazeny. Co tak presunut stranku inam - zmenit webhosting? Nech nemame takeho otravne problemy. Som ochotny prispiet na webhosting - napr. na jeden mesiac v roku. Keby nas bolo 12 ks, tak si zaplatime poriadny rychly hosting pocas celeho roku.

Mlaco, vdaka za podporu.
Domena je hostovana na komercnom hostingu, ziadny free hosting.
Vo stvrtok vecer admin hostingu rozposlal maily s informaciou, ze pocas vikendu bude robit upgrade serverov, takze weby pojdu pomaly.
Urcite netusil, ze s tym bude mat takyto problem. Raz to islo potom nie. Stale som dufal, ze to zvladne.
Dnes mi uz dosla trpezlivost a spolu s Janom Matisom sme to presunuli na iny server. Mal som dnesnu zalohu DB zo 14hod.
Po tomto case uz forum viac neslo ako islo, takze predpokladam, ze nebudu chybat nejake prispevky.
Sem tam tu chybaju prilohy, tie budu dostupne, akonahle bude sa rozbehne stary server a odkopirujem ich odtial.
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod zahradnik » Pon 11. Jan 2010 1:31:00

aj ja som ochotny prispiet rozumonu ciastkou na prevadzku...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod admin » Pon 11. Jan 2010 1:44:18

zahradnik píše:aj ja som ochotny prispiet rozumonu ciastkou na prevadzku...

vdaka, ale tento vypadok postihol vsetky weby ktore hostovali u daneho webhostingu a bolo jedno aky drahy program maly predplateny
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Nedostupny web

Poslaťod dreamer » Pon 11. Jan 2010 14:37:00

fajn, ze sa podarilo forum presunut, neviem ako je to prispevkami, ale tema co som zalozil v sobotu vecer chyba uplne (bolo to v casti exterier), mala nazov "izolacia starsieho balkona", nebilo to dolezite, mozem zalozit znova
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Ďalší

Späť na Informácie o fóre, návrhy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron