Ako zateplit strop z hornej strany (pochodzna povala)?

Ako zateplit strop z hornej strany (pochodzna povala)?

Poslaťod peter 1 » Str 06. Jan 2010 11:00:33

"Chcem" zateplit strop (z vonkajšej strany na povale).
Nakolko nechcem zatažit statiku a poval musí zostať pochodzna tak drevený rošt, nobasil, OSB dosky+nejaka dobra rada od vás!
Ja osobne to nedokážem a preto hladam firmu prip.majstra,odborníka ktorý by to dokázal zrealizovat
(okres IL, Tn kraj)
ĎAKUJEM
Naposledy upravil emkac dňa Pon 11. Jan 2010 21:52:14, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Zateplenie stropu"
peter 1
 




Re: Zateplenie stropu

Poslaťod deko » Str 06. Jan 2010 12:55:28

pouzi podlahovy EPS a nepotrebujes ziadny rost :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod tomas g » Str 06. Jan 2010 18:10:54

deko píše:pouzi podlahovy EPS a nepotrebujes ziadny rost :ano:


ale ta cena bude potom niekde inde ... :nie:
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod deko » Str 06. Jan 2010 21:36:43

tomas g píše:ale ta cena bude potom niekde inde ... :nie:


povedal by som ze bude este nizsia ako povodne navrhovane riesenie - nieco stoji drevo na rost, ochranny nater rostu, zadarmo nie je ani OSB a ani ti robotnici nepridu za vatikansku menu robit... nehovoriac o tom, ze zadavatel nepisal ake ma stropy a tak je mozne, ze cast vodnych par sa zastavi pod OSB (napriklad ak ma drevene stropy a lakatosovci mu odflakaju parozabranu pod nobasilom).

no a este jedna "drobnost" - vacsina smrtelnikov pod "nobasilom" mysli "tazku" vatu, teda nie rolovanu. a musis uznat ze jej cena je vyssia ako cena eps (samozrejme cena podlahoveho variantu)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod tomas g » Str 06. Jan 2010 21:47:31

deko píše:
tomas g píše:ale ta cena bude potom niekde inde ... :nie:


povedal by som ze bude este nizsia ako povodne navrhovane riesenie - nieco stoji drevo na rost, ochranny nater rostu, zadarmo nie je ani OSB a ani ti robotnici nepridu za vatikansku menu robit... nehovoriac o tom, ze zadavatel nepisal ake ma stropy a tak je mozne, ze cast vodnych par sa zastavi pod OSB (napriklad ak ma drevene stropy a lakatosovci mu odflakaju parozabranu pod nobasilom).

no a este jedna "drobnost" - vacsina smrtelnikov pod "nobasilom" mysli "tazku" vatu, teda nie rolovanu. a musis uznat ze jej cena je vyssia ako cena eps (samozrejme cena podlahoveho variantu)


Ked sa na to divas takto, tak potom mozno ano. Ale vo vseobecnosti - aj za pokladku EPS by platil (ak to uz nechce robit sam), povala ma byt pochodzna, takze mylim, ze aj na EPS by isla rovnako OSB. Odpadla by pri nom sice parozabrana, ale pri starom dome, ked prelepia spoje, by nejaka nedokonalost na nej nemusela byt tragediou. A mylim, ze rost + rolovana izolacia bude lacnejsia nez napr. tvrdeny EPS 100.

edit: Este ma napadlo, ze v Baumaxe som videl take hotove dielce na zateplenie povaly - EPS s nalepenou sadrovlaknitou doskou. Neviem, co to bolo zac, ale stalo by aspon za to pozriet na tom cenu.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod deko » Str 06. Jan 2010 22:38:07

tomas g píše:Ked sa na to divas takto, tak potom mozno ano. Ale vo vseobecnosti - aj za pokladku EPS by platil (ak to uz nechce robit sam), povala ma byt pochodzna, takze mylim, ze aj na EPS by isla rovnako OSB.


nepredpokladam, ze na povale by niekto mal nejake tazke veci - mozno tak skatule s vecami, s ktorymi sa z roznych dovodov nemoze rozlucit. skrine sa tam zvycajne nedostanu (lebo schodiky su prilis male) a regale staci podlozit doskou, inak vsade moze byt naslapna vrstva z eps100s :ano:

tomas g píše:mylim, ze rost + rolovana izolacia bude lacnejsia nez napr. tvrdeny EPS 100.


s tym samozrejme suhlasim. ak by pri eps robotnici odpadli (co je podla mna realne - ved pokladka je fakt brnkacka), tak by sa rucicka vah mozno posunula smerom k eps :ano: ale netvrdim ze by to bolo urcite lacnejsie - to zalezi od ceny prace a ta sa dost hybe...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod maty » Štv 07. Jan 2010 10:04:25

a co tak fukanu izolaciu
<link odstraneny> este o tom vela neviem ale kto vie nech nieco napise

edit by deko: prvy prispevok od uzivatela/uzivatelky a hned s linkom na konkretnu firmu je podozrivy ze je to skryta reklama
maty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 07. Jan 2010 9:57:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zateplenie stropu

Poslaťod boro » Štv 07. Jan 2010 12:27:55

Nerieši problém s pochôdznosťou (t.j. nutnosť urobiť rošt) a cca 4x drahšia ako minerálna vlna.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron