Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poslaťod Miro Ke » Pia 24. Júl 2009 9:24:37

Ospravedlnujem sa za pouzitie znacky v nazve, a viem ze je to skor tema to elektro fora, ale vsimol som si ze je tu par ludi ktory maju prehlad v elektro tak by som sa chcel spytat na pouzitie .... s parametrami
P.P. B.C.D. T.N.S 2.5/1.0.0/F.M T1 T2 T3
25/100 kA (10/350mikrosekund)
UP: 1 KV
Je podstatne drahsia ako to co sa bezne predava, ale ak je to lepsie riesenie tak by som to pouzil.
Naposledy upravil Miro Ke dňa Str 29. Júl 2009 11:16:27, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: Prepatova ochrana leutron

Poslaťod MartinH » Pia 24. Júl 2009 22:15:52

Doteraz som o takej znacke nepocul, tak som si cez google nasiel ich prezentaciu na slovenskom internete. Bol som zhrozeny a moj nazor je, ze sa im treba VELKYM OBLUKOM VYHNUT. Ak chcete dobru ochranu a nie ste citlivi na cenu, skuste osvedcene znacky ako napr. nemecky DEHN alebo cesky Saltek.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Poznate ...?

Poslaťod Domino » Ned 29. Nov 2009 13:55:30

Ja budem na svojom dome voliť výrobky, kde dostanem aj patričnú technickú podporu. Budem sa snažiť používať výrobky od slovenských a českých výrobcov, kde v prípade potreby môžem s výrobcom prekonzultovať najvhodnejšie riešenie. Nemci bývajú často namyslení, ako keby nebolo nad nich. Potom je s nimi aj ťažšia komunikácia. Takže z toho mi vychádza na prepäťovky SALTEK, alebo ešte skôr KIWA: http://www.kiwa.sk/katalog/kiwa_katalog_2009_sk.pdf
Žijeme na Slovensku, tak radšej podporme slovenských výrobcov, ako nejakých Nemcov. Okrem toho KIWA musí mať veľmi dobrú kvalitu, keď väčšina ich produkcie ide práve do Nemecka a pritom majitelia nie sú Nemci, ale Slováci.
Domino
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 29. Nov 2009 11:56:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poslaťod Marek » Štv 10. Dec 2009 17:16:00

Ahoj

Tak tej KIWE by som sa urcite vyhol, urcite nie je slovenska (nie som si isty, ale je to asi cina) a podla katalogu ma Iimp=12,5kA (kratkodoby impulzny prud ktory zvedie a nepusti dalej) co je velmi malo, bezny blesk ma tak do 70-100kA takze pri priamom zasahu zhori a neochrani nic, chrani len ciastocne pri nepriamom zasahu zalezi ako to je daleko, ci je to do vedenia a vela dalsich faktorov. Saltek ma prepetovku do 100kA ale ja podstatne drahsia zhruba 400-500E a Dehn taktiez ale cena je este vyssie ak samozrejme nemate nejakeho znameho v tych firmach.
Marek
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 9:18:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poslaťod eldodoxxl » Štv 10. Dec 2009 17:48:27

Zdravim chlapi idem sa spytat ked sa tu uz rozobera ta prepätova ochrana ma stanovene kolko sa na to moze napojit okruhov ?alebo mozem na to napojit cely dom myslim na jednu prepätovu ochranu ked je to uz take drahe?
eldodoxxl
 
Príspevky: 26
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Apr 2009 23:24:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poslaťod MartinH » Štv 10. Dec 2009 18:11:40

Marek píše:Tak tej KIWE by som sa urcite vyhol, urcite nie je slovenska (nie som si isty, ale je to asi cina) a podla katalogu ma Iimp=12,5kA (kratkodoby impulzny prud ktory zvedie a nepusti dalej) co je velmi malo, bezny blesk ma tak do 70-100kA takze pri priamom zasahu zhori a neochrani nic, chrani len ciastocne pri nepriamom zasahu zalezi ako to je daleko, ci je to do vedenia a vela dalsich faktorov. Saltek ma prepetovku do 100kA ale ja podstatne drahsia zhruba 400-500E a Dehn taktiez ale cena je este vyssie ak samozrejme nemate nejakeho znameho v tych firmach.


KIWE nepoznam a nevyjadrujem sa, ale co sa tyka Iimp hodnoty (bleskovy impulzny prud 10/350 μs), tak 12,5kA je skutocne minimum, ale niekde to moze postacovat a na druhej strane platit za 100kA zvodic mozu byt vyhodene peniaze.Treba vyberat podla zvoleneho ucelu a hlavny parameter je, do kolkych vetiev sa bleskovy prud rozdeli.

Napriklad moj dom dom bude mat zakladovy zemnic a trojfazovy privod TN-C-S. 95% bleskov je do 100kA. Povedzme, ze 50% odtecie do zeme a zvysok sa teda rozdeli na tri ochrany do troch faz. 20kA by malo stacit (kupil som 25kA). Prikladam peknu ilustraciu od Dehnu, ako tecu prudy, mozno to niekoho aj prekvapi ;)
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Poznate prepatovu ochranu Leutron?

Poslaťod ifitko » Pon 04. Jan 2010 11:03:14

Marek píše:Ahoj

Tak tej KIWE by som sa urcite vyhol, urcite nie je slovenska (nie som si isty, ale je to asi cina) a podla katalogu ma Iimp=12,5kA (kratkodoby impulzny prud ktory zvedie a nepusti dalej) co je velmi malo, bezny blesk ma tak do 70-100kA takze pri priamom zasahu zhori a neochrani nic, chrani len ciastocne pri nepriamom zasahu zalezi ako to je daleko, ci je to do vedenia a vela dalsich faktorov. Saltek ma prepetovku do 100kA ale ja podstatne drahsia zhruba 400-500E a Dehn taktiez ale cena je este vyssie ak samozrejme nemate nejakeho znameho v tych firmach.


je to slovenská firma, vlastný vývoj, patenty, slovenský majitelia, firmu vybudovali za cca 15 rokov takpovediac z ničoho
KIWA vyrába prepäťovky pre Weidmuller a ten ich predáva po celom svete (USA, austrália, celý západný trh) pod svojim názvom.
Prepäťovky značky KIWA sú totožné s prepäťovkami Weimuller len sú predávané samotným výrobcom a nie predajcom.
Všetky prepäťovky Weidmuller vyvinula a vyrobila KIWA tu na slovensku v Nitre.

takže trošku porozmýšlaj skôr než niečo takéto vypustíš

PS: nie som majiteľom ani zamestnancom firmy KIWA
Obrázok užívateľa
ifitko
 
Príspevky: 74
Obrázky: 9
Registrovaný: Str 15. Júl 2009 12:49:26
Bydlisko: Vinodol
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia