PAT a MAT alebo takto určite nie!

PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod bazilka » Uto 08. Dec 2009 19:47:38

Zakladám novú tému. Názov napovie o čom bude. A pridávam aj prvý nákres, ak bola u nás robená stena na dome. Viete ako dokonale ťahali tie omietky vodu? Kamarátka to nazvala "bazén pre delfína"... Steny sú fest premočené :dash
Prílohy
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod bazilka » Pon 14. Dec 2009 22:05:12

Prikladám jeden zábavný link
Obrázok
Chcel by niekto takýto dom? Podľa mňa nemá reálne využitie... Takže podľa mňa - PAT a MAT!
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod deko » Pon 14. Dec 2009 22:08:50

bazilka v madarsku su taketo domy dost bezne. oble tvary patria k ich kulture...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod bazilka » Pon 14. Dec 2009 22:19:26

Kokso, veď tam ani nábytok nedáš... Či vyrábajú aj okrúhle skrine? :lol: No zábavné, v každom prípade, ja som sa takým reálne nestretla... Ale hold, koľko ľudí, toľko chutí, nech je to niekomu na inšpiráciu ;)
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod MiroM » Uto 15. Dec 2009 9:00:58

bazilka píše:Kokso, veď tam ani nábytok nedáš... Či vyrábajú aj okrúhle skrine? :lol: No zábavné, v každom prípade, ja som sa takým reálne nestretla... Ale hold, koľko ľudí, toľko chutí, nech je to niekomu na inšpiráciu ;)

Neviem odkial si, ale v Drazovciach za Nitrou je postaveny jeden dom, ktory je v tvare poloobluka(naozaj nechapem, ako tam maju rozmiestneny nabytok). Oble tvary obdivujem tak maximalne na neznejsich polovickach :) Aby som nedristal, pridam nejake foto do tejto sekcie. Neviem uz kto mi to poslal, mozno to bolo davnejsie uvedene aj na tomto fore, tak sa hadam autor neurazi.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod mimo » Str 16. Dec 2009 14:37:54

pozerám sa na práve namontované zapurpenené okná na švagrovom domčeku, na presklenú fasádu s posuvnými dverami na terasu, a pýtam sa ho, "a pásky na okná aké budeš dávať?", a prichádza odpoveď "aké pásky?", - moja odpoveď výraz na tvári " :shock: ", - jeho odpoveď "však nikto to nemá zo susedov, ani dozor mi o tom nehovoril"... ale vlastne čo sa čudujem, okná podľa jeho názoru má dobré, lebo sú bez dph... ;)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod MiroM » Štv 17. Dec 2009 9:45:52

mimo píše:pozerám sa na práve namontované zapurpenené okná na švagrovom domčeku, na presklenú fasádu s posuvnými dverami na terasu, a pýtam sa ho, "a pásky na okná aké budeš dávať?", a prichádza odpoveď "aké pásky?", - moja odpoveď výraz na tvári " :shock: ", - jeho odpoveď "však nikto to nemá zo susedov, ani dozor mi o tom nehovoril"... ale vlastne čo sa čudujem, okná podľa jeho názoru má dobré, lebo sú bez dph... ;)

Neviem ako je to teraz s montaznymi firmami, ale pred dvoma rokmi, ked mi montovali okna, mali aj montazne firmy ubohe skusenosti s paskami. Tak nie je dovod sa cudovat, ze ani bezni ludia o tom nevedia. Stale to nie je standard, davat pasky. Bezny stavebnik, aj ked mu niekto poradi aby ich, ale ked zisti kolko by ho to stalo, tak sa vykasle na pasky a radsej si kupi keramickeho kohuta na strechu :o
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod mimo » Štv 17. Dec 2009 12:48:22

MiroM píše:tak sa vykasle na pasky a radsej si kupi keramickeho kohuta na strechu :o


hehe, tak švagor má na streche keramického námesačníka :D
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod esde » Štv 17. Dec 2009 12:58:13

>radsej si kupi keramickeho kohuta na strechu

Tak bacha. Vyrobca uvadza ze ide o "tradicny prostriedok na ochranu pred bleskami".
T.j. ak bude kolaudacna komisia kecat, ze nemate hromozvod, staci ak ukazete tuto veticku v materiali vyrobcu a ak maju namietky, nech si ich vyjasnia s vyrobcom.

A vyjde to lacnejsie ako hromozvod.

My ostatni radsej ten FeZn...:-) Aj ked je to drahsie.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod sigma » Štv 17. Dec 2009 15:59:03

MiroM píše:Neviem odkial si, ale v Drazovciach za Nitrou je postaveny jeden dom, ktory je v tvare poloobluka(naozaj nechapem, ako tam maju rozmiestneny nabytok).

http://maps.google.com/?ll=48.350888,18 ... 3&t=h&z=18
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod MiroM » Pia 18. Dec 2009 11:25:31

mimo píše:
hehe, tak švagor má na streche keramického námesačníka :D

No vidis, svagra som dobre odhadol :mrgreen:

sigma píše:
MiroM píše:Neviem odkial si, ale v Drazovciach za Nitrou je postaveny jeden dom, ktory je v tvare poloobluka(naozaj nechapem, ako tam maju rozmiestneny nabytok).

http://maps.google.com/?ll=48.350888,18 ... 3&t=h&z=18


jj, to je von
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod jana » Pia 18. Dec 2009 15:12:19

sigma píše:
MiroM píše:Neviem odkial si, ale v Drazovciach za Nitrou je postaveny jeden dom, ktory je v tvare poloobluka(naozaj nechapem, ako tam maju rozmiestneny nabytok).

http://maps.google.com/?ll=48.350888,18 ... 3&t=h&z=18

a to vraj policajt, mozno aby ho spoza rohu nemohli odstrelit :lol:
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod Dodo » Pia 18. Dec 2009 18:50:01

bazilka píše:Kokso, veď tam ani nábytok nedáš... Či vyrábajú aj okrúhle skrine? :lol: No zábavné, v každom prípade, ja som sa takým reálne nestretla... Ale hold, koľko ľudí, toľko chutí, nech je to niekomu na inšpiráciu ;)

bazilka, spravne hovoris: kolko ludi, tolko chuti"...
Keby si castejsie chodila do prirody, mozno by si si vsimla, ze len tazko najdes rovnu liniu. Ano, priznavam, tiez mam rad oble tvary 8-) , tu mas priklad a ono sa to navyse toci (pokial si priplatis):
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

http://www.solaleya.com/
http://www.youtube.com/watch?v=fz7utI74c1M
http://www.youtube.com/watch?v=v79fSKmg9B8

Skus na zaciatok tuto knihu http://www.martinus.sk/?uItem=33186, mozno ti pomoze prehodnotit tvoje stanovisko :ugeek:
PS: Nie pre kazdeho je ohladne byvania tym najpodstatnejsim rovna policka pri stene.
Per aspera ad astra

S týmto príspevkom autora Dodo súhlasili - 2
boro, WYSIWYG
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod Jarka » Pia 18. Dec 2009 20:15:22

Ahojte,

no mne sa toto iglu veľmi páči. Super.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: PAT a MAT alebo takto určite nie!

Poslaťod Reno » Ned 27. Dec 2009 14:33:18

Nedá mi neprispieť do tejto témy. Takto sa robila nadstavba u nás vo firme, samozrejme bez povolenia a statického posudku. Jediný nový materiál bol ten ytong ostatné sa robilo s použitého, strecha sa vyskladala z pôvodnej, ako izolácia v podkroví slúžil nalámaný polystyrén z obalov spotrebičov. V súčastnosti je to už nakomplet vrátane okien a "fasády" ale to už radšej nebudem rozpisovať. Hlavným majstrom a súčastne aj pracovníkom na tejto stavbe bol vietnamec ktorý sa rýchlo za jazdy preškoloval za stavebníka. Všetko doteraz ok. až na... predvianočný dážď ktorý to vytopil až po prízemie. Majiteľ len chodil a nechápavo krútil hlavou...Ako sa to mohlo stať??? Rýchlosť stavby vysoká, rozpočet nízky tak neviem prečo neveriť jednému z bývalých prispievateľov tohoto fóra. DÁ SA AJ RÝCHLO AJ LACNO
Prílohy
Reno
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Pia 23. Jan 2009 15:09:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron