pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod ado » Uto 25. Aug 2009 9:10:07

Mam problem.
Ponorne cermadlo( ebara 3 fazove ) v hlbke cca 11m, vytlak cez PE ciernu hadicu na ktorej konci je spatna klapka ( s prisavanim).
Cele som to napojil cez vodarenske srobenie na Tlakovu nadobu 150l.
Pri cinnosti cerpadla sa mi chveje cela nadoba aj rozvodne potrubie v pivnicke, kde je umiestnena tlakova nadoba(TN). TN este nieje pevne prisrobovana, ked vypne tlakovy ventil (4/6 bar) tak mi celou nadobou sklbne a cely system sa tiez mykne. Pred tym som mal cerpadlo napojene namiesto PE tvrdej hadice klasickou tlakovou zahradnou hadicou, ani som nepocul ze cerpadlo ide, pripojenie bolo bez tlakovej nadoby. Neviem ci by moj problem vyriesilo prerusenie priameho napojenia cerpadla z PE hadice na TN vlozenim nejakeho kusu flexibilnej hadice aby sa neprenasali vybracie alebo je problem niekde inde?? Ake riesenie odporucate, aku hadicu pouzit?
Dakujem
Ado.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod sigma » Uto 25. Aug 2009 9:42:33

Ako je uchytena hore ta cierna hadica? Preco nie je spatna klapka hned za cerpadlom?
Problem bude asi niekde v cerpadle. Mozno sa mykalo aj predtym, len sa tie zachvevy neprenasali.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod ado » Uto 25. Aug 2009 12:29:57

1. cierna hadica je spojena cez srobenie na TN. Neviem ako by som mal upevnit PE hadicu vo vrte ( plast 200mm)
2. Spatna klapka s nasavanim musi byt nad hladinou vody inak by nebolo mozne prisavanie vzduchu, a je lepsie ju dat k vrchnej casti vrtu koli pripadnej udrzbe ( nasavaci ventil).
3. Cerpadlo je uplne v poriadku.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod sigma » Str 26. Aug 2009 8:48:07

Este typ cerpadla a priemery hadice predtym a potom by mohli byt zaujimave. Ja mam sigmu EVGU a pocujem len tlmeny zvuk cerpadla a zastavenie a spustanie je bez zachvevov. (To by musela byt riadna tlakova vlna, co by sa preniesla cez tieto prekazky:-))
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod herco » Str 26. Aug 2009 13:18:09

Si myslím že to chvenie je spôsobené razovými vlnami vody od lopatiek čerpadla, takže flexibilné prerušenie asi nepomôže (keďže sa šíri vodou a nie hadicou). Ja by som TN upevnil kotvami do betónu + medzi nožičky a betón 1cm guma.
herco
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 8:41:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod ado » Str 26. Aug 2009 18:46:37

Skusim pevne prisrobovat nadobu a aj flexi spoj za nadobou aby sa to neprenasalo dalej do domu.
Mimochodom cerpadlo je Ebara, asi to najtichsie co je na trhu . Mam podozrenie ze instalater co instaloval TN prilis, silou tahal hadicu z vrtu smerom hore k srobeniu a ta ponorka je skor zavesena na hadici nez na lanku. To by mohlo byt pricinou toho chvenia....
System je mimo cinnosti, tak pred jeho spustenim to radsej prekontrolujem este raz.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod troodon » Str 26. Aug 2009 23:06:59

nepises ziadne udaje o ponorke aky ma prietok ponorka, aky je vyvod na ponorky aky priemer pe si pouzil na napajanie ponorky,aku tlakovu nadobu mas(s vakom alebo bez)pises ze tlakovy ventil pracuje 4-6 baroch.ako rychlo natlaci tlakovu nadobu.padla mna mas silnu ponorku a poddimenzovanu pe ruru a tym padom rychlost prudenia kvapaliny sa neprimerane zvysuje a pe rura je povolena a tym padom pri vypnuti ponorky ma snahu pe rura ist dopredu a bucha pe rura o steny studne a nastavaju vybracie.silne ponorky pri napajani s PE to casto robia.
troodon
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 17. Mar 2009 21:32:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod ado » Štv 27. Aug 2009 7:31:06

K tej specifikacii.
Ponorka Ebara Winner /C4/13, prietok cca 100l/m
Na vytlaku cerpadla 5/4 vnutorny zavit, pripojil som pomocou plastovej PE spojky na PE hadicu 5/4 cierna ( dlazka cca 8-9m).
Na konci hadice je spetny ventil so samoprisavanim ANN 5/4 . Za spetnym ventilom je koleno a vodarenske srobenie vsetko v 5/4 a spojene s 150l nadobou bez vaku ( pozink). Na vrchu nadoby je tlakovy spinac (4/6 bar), zospodu poistny ventil ( co ale nieje moc stasne riesenie, bude premiestneny),z druhej strany nadoby je napojenie na dalsie rozvody tiez 5/4.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod joko » Pia 28. Aug 2009 20:33:03

ado píše:2. Spatna klapka s nasavanim musi byt nad hladinou vody inak by nebolo mozne prisavanie vzduchu, a je lepsie ju dat k vrchnej casti vrtu koli pripadnej udrzbe ( nasavaci ventil).
.

Tejto vete vôbec nerozumiem. O akom vzduchu a prisávaní píšeš pri ponorke. Prosím popíš o čom to je, lebo si neviem predstaviť, že pri tlaku 6 bar ako môže dôjsť k prisávaniu vzduchu. O tomto som v živote nepočul, a to už pár ponoriek som namontoval. Ešte by ma zaujímalo, či ten prisávaný vzduch sa skutočne nachádza v systéme, lebo ak náhodou ano, tak sa nečudujem tým nárazom. Predsa po tom by si TN musel mať plné iba vzduchom pri spodnom tlaku na tlakovom spínači. Ak však je to skutočne tak, tak sa ani nečudujem tým nárazom.
Pravdepodobne v systémemáš manometer, zisti aký máš skutočný tlak v nej, a neber do uvahy výkon čerpadla. Pri 4 -6baroch by Ti mal prepúšťať poistný ventil na ohrievači vody.
Ako si odvzušnil TN, kolko máš tam vody a vzduchu?
určite tu by som hľadal príčinu chvenia , lebo ponorka s RPE rúrou by chvenie nemal preniesť. Právo má iba vodný - tlakový ráz.
Ešte by som len pridal, že čerpadlo v žiadnom prípade nesmie vysieť ani na hadici, a už vôbec nie na elektrike. Najideálnejšie je reťaz, prípadne oceľové lano, no za to sa čerpadlo ťažko vyťahuje.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod ado » Pon 31. Aug 2009 16:50:40

1. Prisavanie sluzi na udrzanie systemu v bezudrzbovom stave, t.j cez ANN spetny ventil si pretekajuca voda prisava male mnozstvo vzduchu tak aby nebolo potrebne dofukovanie tlakovej nadoby (bez vaku). Takze tolko k prisavaniu, staci si zajst do renomovanej predajne cerpadiel a opytat sa na ANN spetny ventil, napr Elmonop.
2. Bez manometra by som cerpadlo ani nezapinal.
3. TN som upevnil cez gumu na betonovy zaklad, takze razy by mohli byt trochu utlmene uvidime.
4. Vystup z cerpadla napojim flexihadicou na domovy rozvod a dufam ze bude odfiltrovana cast hluku.
Buduci tyzden napisem ako som dopadol aj s fotom ak sa casovo podari.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: pruzne pripojenie ponorky na rozvody?

Poslaťod sigma » Pon 14. Dec 2009 10:12:21

ado píše:Buduci tyzden napisem ako som dopadol aj s fotom ak sa casovo podari.

:mrgreen:
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia