Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod boro » Pon 07. Dec 2009 2:41:42

Čaká ma zateplenie trámového stropu staršieho domu a riešim zopár problémov s tým spojených:

Uvažujem nad umiestnením parozábrany len na dno dutiny (výška dutiny je 20 - 22 cm) medzi trámami. Omietka na stropoch je v poriadku, takže neplánujem SDK podhľady (a teda umiestnenie parozábrany z vnútornej strany nebude). Neviem si predstaviť 100 % bezchybné prilepenie parozábrany k trámom a múrom. Navyše, z dosiek spodného záklopu na viacerých miestach trčia špičky klincov. Má zmysel parozábranu dávať na toto miesto a za týchto podmienok? Ak bude v parozábrane niekoľko dier a netestností, je to to isté, ako keby tam vôbec nebola?

Musí byť medzi izoláciou a vrchným záklopom (z nehobľovaných dosiek uložených na zraz) vzduchová medzera, alebo môže byť izolácia +/- až po dosky?

Izoláciu chcem niečím zakryť, aby sa z nej neprášilo (medzi doskami budú nejaké medzery). Čo lacné použiť?

Šírka medzery medzi trámami je cca 70 cm. Čo je lepšie, Nobasil MPN, alebo Classic 040 Ecose? MPN sú dosky, takže bude viac roboty s rezaním a asi aj nejaký odpad, ale mám naň o 25 % (cca 50 euro) lepšiu ponuku než na Classic.

Podkrovie bude nejaký čas neobývané, zobytniť plánujem až neskôr.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat




Re: Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod Miro Ke » Pon 07. Dec 2009 8:45:28

aky je priestor na zateplenie nad tramami, alebo bude zatepleny len priestor medzi?, mohlo by sa uvazovat o rieseni
5 cm izolacia
parozabrana
15 cm izolacia po vysku tramu
20 cm izolacia napriec
to celkom da 40 cm + parozabrana by mala byt chranena, ale aj tak bude fuska uchytit parozbranu na tramy.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod boro » Pon 07. Dec 2009 10:09:44

40 cm je pri rekonštrukcii trochu predimenzovaná hrúbka izolácie (ale veď je taká lacná). Nad trámami je k dispozícii ešte cca 15 cm, potom sú tam väzné trámy krovu, ale nechcel by som ísť touto cestou. V horizonte dvoch rokov plánujem podkrovie čiastočne zobytniť, takže takáto hrúbka izolácie by potom bola úplne zbytočná a uberala by výšku. Aj z hľadiska tejto dočasnosti uvažujem o difúzne otvorenej skladbe bez parozábrany (jednoduché a lacne).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod Miro Ke » Pon 07. Dec 2009 10:33:36

neriesim teraz otazku ci 40cm je vela, alebo malo ale zvazil by som pri rieseni fakty
1. tram je TM a pri zatepleni len medzi tramami to moze robit galibu
2. teraz je kriza a pokial viem tak ceny materialov su dost nizko. t.j mozna stoji za zvazenie kupit tej izolacie viac a zateplit aj nad trami, a pri rekonstrukcii podkrovia sa material vyuzije na jeho zateplenie
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod boro » Pon 07. Dec 2009 13:57:02

Uff, to by som musel rýchlo vyriešiť aj hrúbky budúceho zateplenia šikminy. Aspoň časť tej povaly však potrebujem pochôdznej (potrebujem tam skladovať veci, ktoré sú teraz dočasne napchaté v garáži a v pivnici až po strop...).

Otázka tiež je, či sa voľne položený materiál bude dať po dvoch rokoch normálne použiť do šikmín, či sa za ten čas nepoškodí a pod.

Inak ceny izoláciu sú teraz super (cca 15 eur/m3).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Zateplenie trámového stropu - parozábrana a iné

Poslaťod boro » Sob 12. Dec 2009 23:31:14

Tak som tam dnes hodil vlnu bez parozábrany (zostalo mi ešte zatepliť strop kúpeľne, tam nalepím aj parozábranu).
Horný záklop som nepribíjal, dosky som len poukladal, tak to po nejakom čase skontrolujem a ak bude treba urobím opatrenia.

Inak ten s tým novým nobasilom ecose sa robí celkom dobre.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia