Ako vyriešiť prechody stopom - rekonštrukcia?

Ako vyriešiť prechody stopom - rekonštrukcia?

Poslaťod boro » Pon 07. Dec 2009 10:21:07

Idem zatepľovať trámový strop staršieho domu. Elektrika v dome je nová, ale káble k svetlám v strope boli zatiahnuté do starých (kovových) tenkostenných chráničiek. V čase robenia elektriky nebol strop otvorený a nebolo možné ich vymeniť za husie krky. Tie trubky sú v žalostnom stave, takže ich musím vymeniť za nové chráničky (samozhášavé, samozrejme).

Ako najlepšie vyriešiť prechod kábla cez strop (resp. cez spodný záklop z dosiek a omietku). Zo spodnej strany nechcem nič búrať, omietka je v poriadku a v dome sa býva. Mám len trochu zväčšiť otvor a napchať a zasadrovať tam chráničku, alebo tam mám dať koleno určené na trubky, alebo nejakú elektrikársku krabicu (z vrchu). Čo poradíte?
Naposledy upravil emkac dňa Ned 13. Dec 2009 20:31:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Prechody stopom - rekonštrukcia"
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat




Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod boro » Štv 10. Dec 2009 14:52:13

Nikto nemá návrh z praxe?
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod Jookie » Štv 10. Dec 2009 15:01:07

Pocuj, skus aspon urobit z toho fotku ze co mas a skus nakreslit co by si chcel, mne to z toho popisu nie je celkom jasne a mozno sa aj dalsi chytia... A ak nie, tak potom pridas aspon dalsiu fotku s popisom, ako si to realne urobil :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod imagine » Štv 10. Dec 2009 15:15:03

Viem co myslis ;)
my sme robili cosi podobne ... :) ale my sme tei kovove granicky ani nepouzivali .. teda my sme to tak spravili kedze podkrovna cast sa nevyuziva ... tak sme prevrtali cez strop nad lamkou az na pod strechu dieru a tade natiahli kable s trubickami... a ak b ysa niekedy v buducnosti predsa robilo podlazie tak sa to len zaleje a a je to tiez oki :)... sa divim ze sa Vam to vobec podarilo napchat cez tei chranicky kable nam to ani neslo ... tak preto sme to takto riesili ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod deko » Štv 10. Dec 2009 21:39:02

imagine píše:sa divim ze sa Vam to vobec podarilo napchat cez tei chranicky kable nam to ani neslo ... tak preto sme to takto riesili ...


ja mam tiez kovove chranicky. natahoval som cez 100 metrov elektrickych kablov a sekat som musel na cca 2 metroch. vsade som v pohode pouzil stare chranicky :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod imagine » Pia 11. Dec 2009 11:55:23

deko píše:ja mam tiez kovove chranicky. natahoval som cez 100 metrov elektrickych kablov a sekat som musel na cca 2 metroch. vsade som v pohode pouzil stare chranicky :ano:

Tak ty si bol asi ten stasteny kde sa robilo poriadne ... ja som mal mensie stastie a tam sa robilo fusovane ... chranicky so mtiez mal kovove niektore sa dali prechat vpohode .. ale neiktore nie a sekat som musel v celku dost hlaven kde sa prepajali tie chranicky a neikde nepochopim riesenie .. ale chranicka potom ziadna krabicka nic a zrazu kabel bol zamurovany do steny .. asi dosli chranicky tak robili co mali .. lol komicke
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod boro » Pia 11. Dec 2009 12:31:06

Jookie píše:Pocuj, skus aspon urobit z toho fotku ze co mas a skus nakreslit co by si chcel, mne to z toho popisu nie je celkom jasne a mozno sa aj dalsi chytia...


Nad miestnosťou je strop v zložení omietka, palach, dosky. Cez tento strop je prevŕtaná diera, ktorou ide kábel na svetlo. Na povale je kábel vedený v starej tenkostennej kovovej trubke (s vnútrom z nejakého čierneho sajrajtu), ktorú chcem vymeniť za "husí krk". Ide mi o to, ako upevniť husí krk k tej diere v strope (t.j. len to tam strčiť, alebo dať nejaké koleno, krabicu a tak).

Fotky pridám za chvíľu, ale bude tam aj tak len diera v strope :).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod imagine » Pia 11. Dec 2009 17:31:40

boro píše:. Ide mi o to, ako upevniť husí krk k tej diere v strope (t.j. len to tam strčiť, alebo dať nejaké koleno, krabicu a tak).

Fotky pridám za chvíľu, ale bude tam aj tak len diera v strope :).


Len to tam strc do tej diery ... zbytocne tam budes robit krabice, sprav dieru akurat na ruru a tu tam strcis .. okolo mozes troska pur peny streknut aby to aj drzalo (pre lepsi pocit) ale drzat to bude .. :) teda aposn my sme to takto robili :) Nevie msi to predstavit zeby som mal na povale este aj krabice :)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prechody stopom - rekonštrukcia

Poslaťod boro » Sob 12. Dec 2009 23:25:38

Takže chráničky vymenené. Kúpil som aj kolená, ale nakoniec som ich tam nedal. Chráničku som len strčil do diery v strope a trochu zapenil.
Či to je dobré riešenie sa uvidí keď tam budem o pár rokov zaťahovať nejaký kábel.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia