Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod noname » Uto 13. Jan 2009 13:25:31

week50 píše:emkac, ešte question ohľadom balkónov:
- NIE preto, že náklady, tepelné mosty?

Na niektorých projektoch som videl také falošné balkóny, dvere balkónové, bez tej samotnej balkonóvej dosky len s takým zábradlíčkom. Vieš, čo myslím?



Nie som sice emkac ale si myslim ze ide o francuzske okna. p.s. Vies ako sa odvetra ta spajza ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod zamnio » Uto 13. Jan 2009 13:36:17

to Emkac: jasne, ze su to len nazory....v pohode.
ale i na poschodi su nosne mury, ktore treba respektovat, preto si to neviem dost dobre predstavit tu zamenu.
ale urcite treba si to nakreslit a pouvazovat radsej teraz, ked je cas este menit ako potom ked uz bude postavene.

co sa tyka balkonov: ja viem, ze je tu dost odporcov balkonov, ale ja som jednoducho balkon chcel mat na svojom dome, tak ho tam aj mam. Urcite riesenie s franc.oknami je tiez moznost.

spajza je v projekte odvetrana cez strechu, ale ja som to riesil normal.cez stenu.
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod zamnio » Uto 13. Jan 2009 13:45:52

week50 píše:Zomnio!

- odkiaľ si? Kde máte postavený domček?
- ako dlho bývate?
- vieš prezradiť spôsob výstavby, základný materiál a cenu?

Ďakujem!

´
v podstate sa iba zabývavame...

sposob vystavby - tvrda svojpomoc, t.z. zaklady,kanalizacia, murovanie murov, pokladka stropu, betonovanie zakladov, deky, stropu vencov, armovanie, salovanie, murovanie kominu,elektrina, zateplovanie strechy, sadrokarton....sam

dodavatelsky - strecha( montaz krovu, pokladka krytiny), omietky, potery, kurenie, plyn, voda, kanalizacia vnutorna

murivo - porotherm profi, strop Premac, krytina Bramac, komin Prespor, izolacia Rockwoll...
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod emkac » Uto 13. Jan 2009 13:53:32

week50 píše:emkac, ešte question ohľadom balkónov:
- NIE preto, že náklady, tepelné mosty?


presne tak. realne vyuzitie balkonu na RD je minimalne, skoro az nulove
a naklady a nervy a problemy so stavanim su obrovske, to nestoji za to
(problem je dobra hydro a tepelna izolacia)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod week50 » Uto 13. Jan 2009 16:09:37

to Zamnio:
:?:
- upravoval si projekt o to preĺženie. Odkiaľ si, kto Ti to robil, predpokladám, že oficiálne prišlo k úprave projektu.(?)

week:)
week50
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 13. Jan 2009 7:58:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod zamnio » Uto 13. Jan 2009 16:14:37

ano projekt som upravoval oficialne :D
- robil mi to zastupca Prodomu v TN, ale toho by som ti nedoporucil, ani keby si bol moj najvacsi nepriatel.
- v podstate do Prodomu uz prisla objednavka s tym, ze dom bude o 1 m predlzeny a bude vynechana garaz...
ten architekt tam robil uz len take mensie upravy...
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod noname » Uto 13. Jan 2009 17:25:52

zamnio píše:ano projekt som upravoval oficialne :D
- robil mi to zastupca Prodomu v TN, ale toho by som ti nedoporucil, ani keby si bol moj najvacsi nepriatel.
- v podstate do Prodomu uz prisla objednavka s tym, ze dom bude o 1 m predlzeny a bude vynechana garaz...
ten architekt tam robil uz len take mensie upravy...


- zvacsenie obyvacky na 4,4 m nebola dost velka zmena na prepocet ? (ine preklady, statika ...)
- odvetrenie spajze si dal cez stenu ponad garazovu strechu ? alebo snad do garaze ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod zamnio » Uto 13. Jan 2009 22:43:57

noname píše:
zamnio píše:ano projekt som upravoval oficialne :D
- robil mi to zastupca Prodomu v TN, ale toho by som ti nedoporucil, ani keby si bol moj najvacsi nepriatel.
- v podstate do Prodomu uz prisla objednavka s tym, ze dom bude o 1 m predlzeny a bude vynechana garaz...
ten architekt tam robil uz len take mensie upravy...


- zvacsenie obyvacky na 4,4 m nebola dost velka zmena na prepocet ? (ine preklady, statika ...)
- odvetrenie spajze si dal cez stenu ponad garazovu strechu ? alebo snad do garaze ?


samozrejme, že prepočet bol. statika, strecha...však práve to mi robil architekt, ale aby vôbec k takejto zmene mohlo dôjsť musel byť súhlas autora projektu.

ja garáž nemám, takže odvetranie je cez stenu do priestoru
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod deko » Str 14. Jan 2009 19:55:51

week50 píše:emkac, ešte question ohľadom balkónov:
- NIE preto, že náklady, tepelné mosty?


je to zbytocnost (bielizen vyvesis na dvore, kavu vypijes na dvore) a navyse brutalny tepelny most a velke riziko zatekania.


Na niektorých projektoch som videl také falošné balkóny, dvere balkónové, bez tej samotnej balkonóvej dosky len s takým zábradlíčkom. Vieš, čo myslím?


francuzske balkony? skvela vec. ale vazne. vela svetla v miestnosti, pri vetrani vela prudiaceho vzduchu.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod ziletka » Str 14. Jan 2009 20:29:40


Na niektorých projektoch som videl také falošné balkóny, dvere balkónové, bez tej samotnej balkonóvej dosky len s takým zábradlíčkom. Vieš, čo myslím?


francuzske balkony? skvela vec. ale vazne. vela svetla v miestnosti, pri vetrani vela prudiaceho vzduchu.[/quote]
ja mam jednu miestnost navrhnutu s oknom, ktore po preratani plochy izby a plochy okna, by bolo nedostacujuce co sa svetla tyka. Rozmyslal som teda sedliackym rozumom, ze dam 2 okna, ale nakoniec dam francuzke. Dole neotvarave, a hore otvarave. Aj lacnejsie ako 2 okna, aj menej roboty, a problemov, a ani nemusim robit zabradlicko (co sa mi nepaci)
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod Uva » Pia 11. Dec 2009 9:25:26

Zdravím, ako nováčik na tomto fóre sa zapájam do tejto témy, aj keď bola založená už takmer pred rokom. Tiež som si vybral typový projekt STYL PLUS od Prodomu, na jar budúceho roku chcem začať stavbu. Projekčne mi to všetko vyhovuje, podobne ako viacerí, aj ja som celý dom vzadu natiahol o 1m, súčasne som vzadu natiahol aj garáž o 1,75m (zapustenie som nechal, aby to trochu aj vyzeralo). Pôvodne som chcel garáž predĺžiť aj vpredu, ale to by tam už bol problém so zaparkovaním pred ňou, dom budem mať vsunutý 4m od uličnej čiary. Ďalšie drobné zmeny oproti projektu sú okienko na spodnom WC a redukcia strešných okien - chcem dať len tie dve nad detské spálne a po jednom nad hornou kúpelňou a schodiskom.
Keďže nemám čas ani možnosť realizovať výstavbu od začiatku svojpomocne, rozhodol som sa dať hrubú stavbu zrealizovať firme (vrátane zastrešenia a strešných okien). Kedže asi väčšina z vás už má hrubú stavbu zrealizovanú, zaujímalo by ma, aká by mala byť cca cena za jej realizáciu. Jednu ponuku od firmy už mám, plusom je, že poznám ich prácu a dlhé roky aj majiteľov firmy a ich seriózny prístup, mínusom je, že cena je trochu nad môj predpokladaný limit - s DPH mi napočitali niečo cez 58 tis. EUR. Aby so nezabudol, rozpočet zahŕňa aj výkop pre vodomernú šachtu a dodávku kompletnej prefabrikovanej vodovodnej šachty. Kalkulácia je slušne spracovaná, zdá sa, že je tam všetko, ale ako hovorím - tá cena! Ešte chcem osloviť zopár firiem, aby mi spracovali cenovú ponuku a potom uvidím. Budem rád, ak mi prispejete vašimi skúsenosťami s touto problematikou.
Uva
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 11. Dec 2009 8:45:01
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod yoyo » Pia 11. Dec 2009 10:50:43

>- NIE preto, že náklady, tepelné mosty?
ano presne tak. je to nakladne a ked si to takto prehodnotis, tak aj nevyuzitelne. skus sa zamysliet kolko krat by si vysiel na balkon a obdivoval okolie. my v rodicovskom dome mame tiez balkon a poviem ti, ze som na neho vysiel len vtedy, ked sme tam vesali vianocne ziarovky. a to uz mam 30 rokov. takze pocas 30-tich rokov som tam bol mozno 50x ... to uz v tom su aj zahrnute vsetky udrzby balkona a pod... . jednoducho - za vela penazi malo muziky.


>Na niektorých projektoch som videl také falošné balkóny, dvere balkónové, bez tej samotnej balkonóvej dosky len s takým zábradlíčkom. Vieš, čo myslím?
hovori sa im francuzske okna. je to vec vkusu. podla mna detto co balkony - zbytocne predrazuje stavbu. Ale ked sa ti to paci a chces to.. je to tvoja volba. S tepelnymi mostami by tam problem nema byt (pokial pouzijes dobre okna).
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Katal.projekt STYLE PLUS od PRODOMu

Poslaťod zamnio » Sob 12. Dec 2009 21:01:19

neviem ci ta cena je moc, alebo nie ( i ked sa mi to zda dost), kedze ja som si to staval svojpomocne, ale pokial tu firmu poznas, ako aj jej pracu a pristup tak radsej obetovat par euro ako sa jedovat pri inej fuserskej firme...

S týmto príspevkom autora zamnio súhlasil
Uva
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia