Ma uzavretie vystupneho ventilu na radiatore vplyv na ohrev?

Ma uzavretie vystupneho ventilu na radiatore vplyv na ohrev?

Poslaťod investor123 » Štv 03. Dec 2009 10:26:37

ahojte, napadla ma taka uvaha. ked uzavriem vystupny ventil na radiatore na 50 % percent, ma to taky isty vplyv na mnozstvo ohrevu vody ako keby som uzavrel ventil na 50 % pri vstupe do radiatora?
dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Pia 04. Dec 2009 9:53:55, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "uzavretie vystupneho ventilu na radiatore"
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: uzavretie vystupneho ventilu na radiatore

Poslaťod imagine » Štv 03. Dec 2009 10:52:28

Ja by som povedal ze to bude taky isty vplyv
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: uzavretie vystupneho ventilu na radiatore

Poslaťod joko » Štv 03. Dec 2009 11:56:23

Ak máš termostatické hlavice na ovládanie jednotlivých radiátorov, tak kúzlenie a obmedzenie prietoku na spiatočke je irelevantné. Prietok reguluje hlavica podľa teploty v miestnosti. Ak máš ventil bez hlavice, tak je to možno jedno, lebo v oboch prípadoch obmedzuješ prietok vody v danom radiátore. Môže však nastať situlácia, že vrch radiátora bude teplá a spodná polovica studená.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: uzavretie vystupneho ventilu na radiatore

Poslaťod investor123 » Pia 04. Dec 2009 12:50:05

joko píše:Ak máš termostatické hlavice na ovládanie jednotlivých radiátorov, tak kúzlenie a obmedzenie prietoku na spiatočke je irelevantné. Prietok reguluje hlavica podľa teploty v miestnosti. Ak máš ventil bez hlavice, tak je to možno jedno, lebo v oboch prípadoch obmedzuješ prietok vody v danom radiátore. Môže však nastať situlácia, že vrch radiátora bude teplá a spodná polovica studená.


ano mam termostaticke hlavice,ale len uvazujem,ze ak sa znizi prietok na vystupe, malo by to ovplyvnit aj ohrev vody? uvazujem spravne?
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ma uzavretie vystupneho ventilu na radiatore vplyv na ohrev?

Poslaťod imagine » Uto 08. Dec 2009 0:08:49

Ak mas nejaky kotol kde ide cerpadlo stale a na vsetkych radiatoroch mas hlavice tak aby sa ti nestalo to ze si odpecies cerpadlo .. ked vsetky hlavice uzavru radiatorya cerpadlo bude cerpat a nebude mat co tak ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ma uzavretie vystupneho ventilu na radiatore vplyv na ohrev?

Poslaťod deko » Uto 08. Dec 2009 0:41:35

novsie kotle maju automaticky by-pass, ktory sa otvori ak do systemu neodchadza voda a prepoji tak stupacku so spiatockou. a dalsia vec - v miestnosti, kde je vnutorny termostat, by hlavica mala byt uplne otvorena (samozrejme ak je zapnuty vplyv vnutornej teploty).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ma uzavretie vystupneho ventilu na radiatore vplyv na ohrev?

Poslaťod joko » Uto 08. Dec 2009 13:01:15

imagine píše:Ak mas nejaky kotol kde ide cerpadlo stale a na vsetkych radiatoroch mas hlavice tak aby sa ti nestalo to ze si odpecies cerpadlo .. ked vsetky hlavice uzavru radiatorya cerpadlo bude cerpat a nebude mat co tak ...

Termostatická hlavica sama od seba nikdy úplne nezatvorí ventil. To sa dá jedine manuálne s tým že to nastavíš na nulu. Ak však všetky radiátory by si mal na nule, tak dá rozum, že radšej vypneš kotol. Samotné hlavice nastavujú teploty najčastejšie od 15 do 25stC, resp úplne otvoria a vtedy nie je regulované.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron