Skoda na stavbe sposobena stavebnou firmou

Skoda na stavbe sposobena stavebnou firmou

Poslaťod slniecko » Uto 25. Aug 2009 10:48:26

Nepytam radu, chcem len poradit druhym vlastnou skusenostou.
Prace zadavajte firme, ktora je poistena na skody sposobene vykonom jej prac. Zo zakona, by to vraj mala byt kazda s.r.o., treba vsak overit.
Ak Vam firma A vykonavajuca pracu na stavbe nieco druhe poskodi /pri zateplovani poskodenie okien, pri instalacii bleskozvodu poskodenie skridle na streche..... /,oznamte to pisomne danej firme A s tym, ze ziadate o preplatenie cez ich poistenie. Nasledne je poistovna v ktorej je firma A poistena, povinna poslat cloveka na obhliadku, v lepsom pripade staci zaslat foto do poistovne. Po zrealizovani opravy firmou B, treba vystavit fakturu za opravu na firmu A.Do momentu, kym nezaplati firma A fakturu za opravu skody, neuhradte firme A ciastku vo vyske opravy ,ktoru realizovala firma B.Tym ste isteny, ze firma A, bude svoju poistovnu tlacit do riesenia poistnej udalosti.Firma B ma istotu, ze jej faktura bude zaplatena. A vy mate v poriadku cashflow na Vasej stavbe a zrealizovanu pracu firmou A ajurobenu opravu skody firmou B.
To nie je rozpravka, mne to tak naozaj vyslo. :yahoo
slniecko
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 13:44:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Skoda na stavbe sposobena stavebnou firmou

Poslaťod Mich » Uto 25. Aug 2009 13:10:05

slniecko píše:Nepytam radu, chcem len poradit druhym vlastnou skusenostou.
Prace zadavajte firme, ktora je poistena na skody sposobene vykonom jej prac. Zo zakona, by to vraj mala byt kazda s.r.o., treba vsak overit.
Ak Vam firma A vykonavajuca pracu na stavbe nieco druhe poskodi /pri zateplovani poskodenie okien, pri instalacii bleskozvodu poskodenie skridle na streche..... /,oznamte to pisomne danej firme A s tym, ze ziadate o preplatenie cez ich poistenie. Nasledne je poistovna v ktorej je firma A poistena, povinna poslat cloveka na obhliadku, v lepsom pripade staci zaslat foto do poistovne. Po zrealizovani opravy firmou B, treba vystavit fakturu za opravu na firmu A.Do momentu, kym nezaplati firma A fakturu za opravu skody, neuhradte firme A ciastku vo vyske opravy ,ktoru realizovala firma B.Tym ste isteny, ze firma A, bude svoju poistovnu tlacit do riesenia poistnej udalosti.Firma B ma istotu, ze jej faktura bude zaplatena. A vy mate v poriadku cashflow na Vasej stavbe a zrealizovanu pracu firmou A ajurobenu opravu skody firmou B.
To nie je rozpravka, mne to tak naozaj vyslo. :yahoo


Ja byt firmou B tak s tymto nesuhlasim. Preco ten najmenej vynný ma byt ten čo čaka na peniaze.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Skoda na stavbe sposobena stavebnou firmou

Poslaťod slniecko » Ned 30. Aug 2009 23:02:27

Firma B caka na peniaze len o den dlhsie, nez ma splatnost faktury. Jej faktura sa uhradi z penazi ktore sa zadrzali firme A. Mozno je to teraz zrozumitelnejsie.
slniecko
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 13:44:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Skoda na stavbe sposobena stavebnou firmou

Poslaťod sigma » Štv 03. Dec 2009 13:45:51

Co ak je skoda nevycislitelna?
Nedavno som bol v Prahe a uz minule sa mi nieco nezdalo, ale oni v tom pokracovali a uz je dielo skoro dokoncene...
Takze nielen tu v tomto kocurkove su """experti""".

http://www.zachrante-karluv-most.cz/
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron