Domaci chov zvierat

Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Ned 29. Nov 2009 13:40:40

cast vlakna oddelena od viewtopic.php?f=11&t=2425

atik píše:Deko, deko, to nevieš aký chemický humus sa nachádza v potravinárskom priemysle! "Chémia je mocná, je zázrak", ako hovorí môj známy - chemik! :yahoo


ja som tiez povodne chemik a tvrdim, ze chemia je humus (preto som od nej utiekol). a zhodou okolnosti mam pribliznu predstavu aky humus sa pouziva v potravinarstve. najviac humusu je vo vajickach, v mlieku a v mase. preto mam vlastne sliepky, vlastnu kozu a casom mozno dospejem aj k vlastnym prasatam :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
Dodo
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Dusičnany v studni

Poslaťod Bororo » Ned 29. Nov 2009 18:29:41

deko píše:
atik píše:Deko, deko, to nevieš aký chemický humus sa nachádza v potravinárskom priemysle! "Chémia je mocná, je zázrak", ako hovorí môj známy - chemik! :yahoo


ja som tiez povodne chemik a tvrdim, ze chemia je humus (preto som od nej utiekol). a zhodou okolnosti mam pribliznu predstavu aky humus sa pouziva v potravinarstve. najviac humusu je vo vajickach, v mlieku a v mase. preto mam vlastne sliepky, vlastnu kozu a casom mozno dospejem aj k vlastnym prasatam :ano:


ja len dufam, ze ked sa dopracujes k tym prasatam, tak im spravis aj cisticku, nie ze mi budes tu mocovku pustat niekam do trativodu :ugeek:
pekne ekologicky chov.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Dusičnany v studni

Poslaťod deko » Ned 29. Nov 2009 19:10:58

Bororo píše:ja len dufam, ze ked sa dopracujes k tym prasatam, tak im spravis aj cisticku, nie ze mi budes tu mocovku pustat niekam do trativodu :ugeek:


cisticku? urcite nie. mocovka pojde pekne do obecnej kanalizacie. pribytok bude stat presne nad potrubim, do ktoreho som uz pred rokom prezieravo predpripravil vertikalnu trubku :ano: do toho pripojenia bude zvedeny aj vyvod z hnoja (ked zaprsi, prebytkova voda nepojde do zahrady ale do kanalizacie). no a samozrejme hnoj nebude len tak pohodeny na zemi ale bude v betonovej "vani", ktoru 3x natriem gumoasfaltom (tak sa robia aj zumpy).

nebudem predsa prispevat k zvysovaniu urovne dusicnanov v spodnych vodach...

edit: vsetko co som tu napisal myslim uplne vazne.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
atik
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Dusičnany v studni

Poslaťod atik » Ned 29. Nov 2009 19:41:28

deko píše:
atik píše:Deko, deko, to nevieš aký chemický humus sa nachádza v potravinárskom priemysle! "Chémia je mocná, je zázrak", ako hovorí môj známy - chemik! :yahoo


ja som tiez povodne chemik a tvrdim, ze chemia je humus (preto som od nej utiekol). a zhodou okolnosti mam pribliznu predstavu aky humus sa pouziva v potravinarstve. najviac humusu je vo vajickach, v mlieku a v mase. preto mam vlastne sliepky, vlastnu kozu a casom mozno dospejem aj k vlastnym prasatam :ano:



Ty sa mi normálne začínaš páčiť! Ja by som chcel tiež sliepky, ale moja s tým nesúhlasí :yahoo :yahoo
a mám malý pozemok.
Chcel by som ekovajcia z voľného chovu aj masko by sa hodilo, ale ja som neni na vlastnoručné vraždenie zvieratiek, tak radšej konzumujem tie, čo zavraždia iní. :(
Škoda, že nie si môj sused, berieš chov vážne. Môj sused chová 2 svine v hrozných podmienkach. V lete sa od neho tiahne smrad až k 3. susedovi. Nehovoriac o jeho vlčiakovi, ktorý se...e po celom pozemku obrovské lajná. Keď idem k nemu, musím si hodiť slalom a mimoriadne dávať pozor aby som do niečoho neskočil. :nie: :P
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Ned 29. Nov 2009 20:09:17

atik píše:mám malý pozemok.


ja mam pre sliepky a kozy na zahrade vyhradene necele tri are. pre kozy som teraz sice kupoval seno, okolo domu mam ale cez hektar zaburinenych luk. vypustat ich tam sice nemozem, ak ich ale budem kosit, kazdy bude iba rad :ano: sliepky aj koza zu momentalne v zastresenej bude 2,5x1,2 metra, pri ktorej je voliera 2,5 x 2 metre. ale pripravujem sa na stavbu/dovoz niecoho vacsieho. jednak preto, lebo tvrdim ze zvierata jedneho druhu maju byt minimalne dve, druhak aby mali lepsie podmienky.

sliepky su vypustene kazdy den (zatial na komplet celom pozemku - cca 6 arov). a ak neprsi, pasie sa aj koza.

atik píše:Ja by som chcel tiež sliepky, ale moja s tým nesúhlasí :yahoo :yahoo


moja mangelka tiez nesuhlasila. najnovsie nesuhlasi s prichodom kohuta. ju to ale prejde :ano: holt, po viac ako 8 rokoch manzelstva viem ako na nu :yahoo

atik píše: Chcel by som ekovajcia z voľného chovu aj masko by sa hodilo, ale ja som neni na vlastnoručné vraždenie zvieratiek, tak radšej konzumujem tie, čo zavraždia iní. :(


neni nic lepsieho ako vajcia z vlastneho chovu. ziadne antibiotika, ziadne hormony - nic, co sa vo velkom dostava aj do vajec. zabijat ich ale nedokazem ani ja (ak netrpia). jednoducho si neviem predstavit ze sa mi to pletie popod nohy, kuka to na mna ako na zachrancu a zrazu to mam na tanieri :nie: aj preto este nemam prasa.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod atik » Ned 29. Nov 2009 23:04:04

Ľutujem, že pred 2 rokmi som nešiel na samotu neďaleko. Núkali mi vtedy hotovú hrubú stavbu, barák jak "hovado" s dvojgarážou a cca. 1.5 hektárovým pozemok s vlastným potokom cez pozemok za cca 3 milióny. Tam by som si určite zriadil nejaké menšie hospodárstvo a veľký park s dráhou na 4kolku. :yahoo
Minule tu zakiloval niektorý sused prasa! To bol strašný horor! To prasa revalo asi 10 minút, nemohol som to počúvať. Ľudia sú hrozní!
Aký máš úžitok z tej kozy, okrem funkcie ekologickej kosačky? :?: Mlieko? Ako chutí? To tú kozu treba normálne denne dojiť, nie?
K tým sliepkam: Ak chcem sliepky na vajcia - ako zvoliť správny počet? Čo sliepka, to vajce denne, či ako? Načo Ti bude kohút? Chceš kuriatka? To by si musel chovať aj sliepky z druhu, ktoré sú na maso-nie? Alebo chceš kurence z druhu, ktoré nosia vajcia?
Sú dva druhy kureniec - sliepok. Na maso a na vajcia-nosnice, nie?
Nie je jednoduchšie kúpiť masové kuriatka už hotové a ich odchovať a potom odborne zakilovať?

Ja kupujem kravské mlieko 2x po litri týždenne od miestneho hospodára. Dovezie mi ho večer česrstvé. Na chuť je perfektné. Normálne má na vrchu smotanu. Každému chutí, chemický rozbor som nedával robiť. Mal by som? Pijeme ho surové. V okolí ho konzumuje x rodín. Niekto z mesta ma strašil s TBC. :shock:
Hydinu kupujem v hypermarkete. Skúšal som aj čestvé kurence z miestneho zdroja. /vedľajšia dedina/
Chuťovo boli super, ale na môj vkus moc malé. /holuby/ Vnútornosti, krk a drápiky pekne očistené , zabalené a vložené do brušnej dutiny. Tento hospodár ale nechodí každý týždeň a v mrazáku sa mi to nechce skladovať. Nechcem jesť mrrtvolu - neviem či ma chápeš.
Osobne fandím týmto ľuďom, čo sa pustia do takéhoto hospodárenia v malom. Nevie čím krrmia, ale ich produkty sú chutné, čerstvé a pekné. :yahoo
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Pon 30. Nov 2009 8:53:15

atik píše:Ľutujem, že pred 2 rokmi som nešiel na samotu neďaleko. Núkali mi vtedy hotovú hrubú stavbu, barák jak "hovado" s dvojgarážou a cca. 1.5 hektárovým pozemok s vlastným potokom cez pozemok za cca 3 milióny. Tam by som si určite zriadil nejaké menšie hospodárstvo a veľký park s dráhou na 4kolku. :yahoo


OMG!! neviem odkial si, ak by to ale bolo niekde v mojom okoli, nerozmyslam ani sekundu.

Minule tu zakiloval niektorý sused prasa! To bol strašný horor! To prasa revalo asi 10 minút, nemohol som to počúvať. Ľudia sú hrozní!


prasa sa da zabit aj pekne v klude, bez jedineho zakvicania a bez akehokolvek stresu (prasacieho alebo ludskeho). to by ho ale ludia nemohli drzat cely zivot v chlieve... jednoducho sa vsetko tvari tak ako normalne, clovek v pokoji pride k prasatu, omraci ho pistolou, prasa spadne a clovek ho podreze. je to lepsie aj pre kvalitu masa - je pekne jemne, lebo adrenalin a dalsie stresove hormony sposobia napnutie svalov. samozrejme, stresove hormony po smrti ostanu v mase a konzumuje ich aj clovek..

Aký máš úžitok z tej kozy, okrem funkcie ekologickej kosačky? :?: Mlieko? Ako chutí? To tú kozu treba normálne denne dojiť, nie?


no, po ekonomickej stranke z nej momentalne nemam absolutne ziadny uzitok, lebo je "zasusena", takze mlieko ziadne a trava uz v podstate nerastie. okotit by sa mala v marci, potom nejake 2 mesiace budu pit mlieko vylucne kozlata. takze mlieko najskor v maji. aj to nie "plnu davku" lebo nieco budem musiet dat este kozlatam.. neekonomicky uzitok z nej mam ale velky - zvierata proste milujem a tak ma bavi pozorovat jej spravanie, chodit ju past. napriklad teraz som ju krmil. niesol som z letnej kuchyne vo vandliku ovos s krmnymi granulami a strasne som sa rehotal na tom, ako vymysla aby som to krmivo nedoniesol az do jej voliery ale aby ho mohla zjest vonku. a toto mam 2x denne :ano: minule som si aj ponadaval - kopla ma do clenku. ale bolo to nechtiac a ked zistila ze kvoli nej trpim, obtierala sa o mna ako macka. odvtedy si vyslovene dava pozor aby ma nekopla. ale na druhej strane, vie ma aj vychovavat. ked som s nou bol pripustat, pred branou majitelky capa bola velka mlaka. nebola hlboka, tak som presiel krizom cez nu a chcel som to aj od kozy. kedze bola na voditku, nemala velmi na vyber. v zapati mi ale 3x celou silou dupla na prehliavok :ano: ale podarilo sa jej co chcela - teraz si davam pozor aby som ju neviedol cez mlaky a bahno :ano:

inak chut mlieka strasne zavisi od toho co koza zerie, ako sa o nu majitel/ka stara a v akych podmienkach zije. pil som mlieko s velmi vyraznou kozou chutou aj vonou (koza cely zivot iba v mastali, s vykydanym hnojom 1x za rok, zijuca vylucne z podradneho sena). menej aromaticke bolo mlieko, ktore bolo od kozy ktoru majitel kazdy den pasol privazovanim - priviazana koza si nemoze tak vyberat ako volne sa pasuca, takze zozerie "vsetko doradu". no a mlieko od koz, ktore boli cez den volne pustene na pasienku bolo rovnake ako mlieko od kravy...

dojit samozrejme treba denne - rano a vecer :ano:

z mlieka sa daju vyrabat syry, bryndza, zincica, jogurty, tvaroh. len smotanu a maslo doma nevyrobis - kozie mlieko ma mensie tukove molekuly, takze smotana ci maslo sa da vyrobit iba odstredenim.

K tým sliepkam: Ak chcem sliepky na vajcia - ako zvoliť správny počet?


akykolvek pocet vacssi ako 1 je spravny :ano: samozrejme viac sliepok musi mat vyhradeny vacsi priestor na bidlach a v pristresku (ktory pouzivaju ked je velmi zle pocasie). my mame tento rok 2 sliepky a kopec vajec sme rozdali. teraz nam nesie iba jedna (druha sa preperuje) a presne to pokryva nasu spotrebu vajec :ano:

Čo sliepka, to vajce denne, či ako?


priblizne tak. ale to zalezi od sliepky - masove plemena nesu menej, nosive plemena od produkcie vajec neodradi prakticky nic.

Načo Ti bude kohút? Chceš kuriatka?


presne tak. sliepky u mna budu chodit do dochodku, tak nech z tych dochodkyn mam aspon nejaky uzitok :ano: stare sliepky su vynikajuce kvocky. to je oficialny dovod. v skutocnosti sa snazim sliepkam zabezpecit co najlepsi zivot. su to totiz stadove tvory a krdel nie je kompletny kym v nom nie je vodca, teda kohut. bez neho sliepky len tak bezradne chodia po dvore a hladaju niekoho, kto bych im ukazal "teraz budeme tu a o chvilu pojdeme tam".. navyse, sliepky su pri pobehovani po dvore pokojnejsie, lebo kohut dava pozor na predatorov (kedze neprodukuje vajcia, je nuteny menej zobat)

mimochodom, ani sliepka nie je uplne blby tvor. tiez som s nimi zazil kopec komedialnych situacii. dnes rano mi jedna vyskocila na ruku, ked som im niesol krmivo a tvarila sa, ze to tak ma byt a spravnejsia vec neexistuje :ano: a to nehovorim o vybuchoch smiechu zakazdym ked vidime ako sliepka upaluje cez cely dvor lebo druha sliepka nieco nasla :yahoo

To by si musel chovať aj sliepky z druhu, ktoré sú na maso-nie? Alebo chceš kurence z druhu, ktoré nosia vajcia?


ake su sliepky a kohut, take su aj kuriatka. takze ak mas nosnice a nosnicoveho kohuta, tak aj na kuratach bude velmi malo masa.

Sú dva druhy kureniec - sliepok. Na maso a na vajcia-nosnice, nie?


no, to su 2 zakladne rozdelenia. potom su este hybridy - masovonosive. plemien je dost vela. ja mam vylucne nosive.

Nie je jednoduchšie kúpiť masové kuriatka už hotové a ich odchovať a potom odborne zakilovať?


momentalne som v stave, ze u mna na dvore sa nic killovat nebude. takze ak sa podari vychovat nejake kurence, nejake si odchovam aby mi niesli vajcia a zvysok darujem/predam - v zivom stave. pred par mesiacmi moji cokli zabili jednu sliepku, lebo im stale liezla do zradla. zistil som to po par minutach, tak som ju odkrvil, osklbal, vykuchal a strcil do mrazaku. trvalo asi 3 mesiace, kym sa manzelka odhodlala spravit slepaciu polievku (kym nebola zabita, mavali sme slepaciu polievku tak 3x za mesiac). polievka bola fajn, akosi sa nam ale nechcelo jest tu sliepku. obidvaja sme tu sliepku poznali, ozobavala nam nohy a zrazu sme ju mali na tanieri. tak sa uvarene (mimochodom vynikajuce) slepacie maso pekne pokazilo v chladnicke a aj sme ho vyhodili. proste ked nieco chovame, nedokazeme to zjest...

Ja kupujem kravské mlieko 2x po litri týždenne od miestneho hospodára. Dovezie mi ho večer česrstvé. Na chuť je perfektné. Normálne má na vrchu smotanu. Každému chutí, chemický rozbor som nedával robiť. Mal by som? Pijeme ho surové. V okolí ho konzumuje x rodín. Niekto z mesta ma strašil s TBC. :shock:


TBC na Slovensku prakticky neexistuje. (aj) vdaka tomu, ze kedysi, ked sa zistilo ze krava ma TBC, ju stat odkupil za plnu trhovu cenu a skoncila v kafilerii. takisto bolo (a tusim aj je) povinne ockovanie dobytka na TBC. nehovoriac o tom, ze aj v dnesnej dobe su vsetci slovaci/slovenky ockovani proti TBC...

Hydinu kupujem v hypermarkete. Skúšal som aj čestvé kurence z miestneho zdroja. /vedľajšia dedina/
Chuťovo boli super, ale na môj vkus moc malé. /holuby/ Vnútornosti, krk a drápiky pekne očistené , zabalené a vložené do brušnej dutiny. Tento hospodár ale nechodí každý týždeň a v mrazáku sa mi to nechce skladovať. Nechcem jesť mrrtvolu - neviem či ma chápeš.


my tu v okoli ziadneho takeho predavaca nemame. takze nam ostava jedine ten hypermarket :nie:

Osobne fandím týmto ľuďom, čo sa pustia do takéhoto hospodárenia v malom. Nevie čím krrmia, ale ich produkty sú chutné, čerstvé a pekné. :yahoo


povedal by som, ze aj keby krmili tymi najpodradnejsimi vecami, je to lepsie ako produkty z hypermarketov a velkochovov, kde sa zvierata zabijaju v tisicoch za den, aj so zivymi zvieratami sa pracuje ako keby to boli nezive predmety. a to nehovorim o prikrmovani vselijakymi hormonmi (aby bola co najvyssia produkcia) a antibiotikami (aby boli co najmensie straty).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasili - 4
Bororo, Dodo, esde, sigma
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod sigma » Pon 30. Nov 2009 10:55:21

atik píše:Ja kupujem kravské mlieko 2x po litri týždenne od miestneho hospodára. Dovezie mi ho večer česrstvé. Na chuť je perfektné. Normálne má na vrchu smotanu. Každému chutí, chemický rozbor som nedával robiť. Mal by som? Pijeme ho surové. V okolí ho konzumuje x rodín. Niekto z mesta ma strašil s TBC. :shock:

Tepelne ho treba upravit koli bakteriam. Hlavne pre male deti (0-24m). Akurat ze teplo zabija aj tie dobre bakterie:-)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Pon 30. Nov 2009 18:34:53

sigma píše:Tepelne ho treba upravit koli bakteriam. Hlavne pre male deti (0-24m). Akurat ze teplo zabija aj tie dobre bakterie:-)


jj, aj ja pijem "surove" mlieko iba od krav/koz pri ktorych som si isty ze nemaju ziadnu chorobu. uz ani tym som si nie velmi isty. lebo mam pocit ze salmoneloza sa prenasa aj mliekom. a teraz v piatok som velmi vazne uvazoval ze ju mam v chove aj ja. staci, ak sa salmonelova mys (mam ich tu kvantum) vyprazdni niekde v kurine, sliepka to hovienky zobne a uz sa stava nositelkou a siritelkou salmonely. sliepka sa vyprazdni na trave, jej hovienko voda rozpusti po travniku. travu si zobne koza/krava a uz to ma aj ona. ak nie je sliepka ani koza/krava oslabena, salmonela sa vobec neprejavi. ale ich produkty zarodky obsahuju.

a tak silne uvazujem, ze mlieko budem komplet vsetko pasterizovat a az potom z neho budem vyrabat vsetky tie vyrobky. je fakt, ze pasterizaciou znicim aj prospesne mikrokultury, takisto je ale fakt ze ich viem do mlieka aj opatovne naockovat (napr. z tzv. zivych jogurtov).

a kvoli salatom budeme asi vajicka kupovat - tie by salmonelu zarucene nemali obsahovat (sliepky vo velkochovoch su neustale na antibiotikach).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod esde » Pon 30. Nov 2009 18:59:53

>budeme asi vajicka kupovat - tie by salmonelu zarucene nemali obsahovat

Bacha, nie je to pravda, nedobrovolne otestovane :-).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod atik » Pon 30. Nov 2009 19:53:11

"pasterizaciou znicim aj prospesne mikrokultury, takisto je ale fakt ze ich viem do mlieka aj opatovne naockovat (napr. z tzv. zivych jogurtov)"
Akú máš istotu, že tam zase nenaočkuješ ďalší bordel!
Ak máš veľa myší, fakt by si potreboval nejaké 2-3 mačky!
:P :ano: :P
Si dobrý človek s citom pre zvieratká, prečo sa nejakých pár najdúchov neujmeš!?:

http://www.mackysos.sk/index.php?stred=./data/index.php
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Pon 30. Nov 2009 20:11:18

atik píše:"pasterizaciou znicim aj prospesne mikrokultury, takisto je ale fakt ze ich viem do mlieka aj opatovne naockovat (napr. z tzv. zivych jogurtov)"
Akú máš istotu, že tam zase nenaočkuješ ďalší bordel!


nemam. ale aspon mam pocit ze som spravil nieco dobre :ano:

atik píše: prečo sa nejakých pár najdúchov neujmeš!?:


lebo mam psov, ktori po macke idu ako slepica po fluse. a dalsia vec - aj keby som im nejakym sposobom dohovoril, aby ju nechali na pokoji a bola by to vonkajsia macka, bojim sa ze by skoncila svoj zivot na nedalekej zeleznicnej trati (ako mnoho susedovych maciek a pes dalsieho suseda) :nie:

a dalsie zviera do interieru domu sa mi nechce velmi tahat :nie: nehovoriac o nazoroch manzelky, ktora najprv urputne protestovala proti dalsiemu psovi, potom postupne proti papagajom, sliepkam a momentalne kohutovi :nie:

nehovoriac o fakte, ze keby macka chytila napr. salmonelou nakazenu mys, dostala by salmonelu aj ona. a to by ju nemusela ani zozrat :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod deko » Pia 04. Dec 2009 15:04:38

heh vidim ze sa toto vlakno uchytilo tak by som sa chcel pochvalit - aj napriek protestom :kill mojej polovicky sa na nasom dvore vcera objavil kohut. pritomnost sa prejavila na slepacom spravani prakticky okamzite. jedna (bojazlivejsia) sliepka sa ho drzi ako kliest, nevzdiali sa ani na 2 metre (aj to iba v pripade, ze najde nejaku vyliezajucu dazdovku). ozobava ho, stara sa o neho a on kikirika ako divy :ano: druha sliepka (menej bojazliva) je tiez spokojnejsia. ked sa pasu na dvore, kohut iba sem-tam nieco zobne a sliepky maju hlavy sklonene stale. pred prichodom nemali chvilku pokoja - kazdu chvilu dvihali hlavy a snazili sa natahovat krk aby videli co najdalej.

hmm len som zvedavy co na tie kohutie hlasove prejavy zajtra povie manzelka. snad si zvykne :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod atik » Pia 04. Dec 2009 22:39:06

:lol: :yahoo
Normálka, naučí sa s tým žiť, alebo jej kúpiš kolíky do uší. U nás reve susedov kohút už o pol druhej ráno. Neviem, ale asi je pomýlený. Ja sa perfektne orientujem v čase. O 4.30 sused štartuje motorku, keď zaspíme O 8.30 sme určite hore.To sa vracia ožratý z krčmy :grc
/ten nový smajlík je super, škoda, že tam admin nedal aj tých ďalších dvoch...
MILUJEM VIDIEK !! Moja stará ho nenávidí. Asi vymením starú...a kúpim si sliepky! :P :P :P :P
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Domaci chov zvierat

Poslaťod atik » Pon 14. Dec 2009 22:22:09

Deko:
V súvislosti s inou témou ma napadá: Čo tak skúsiť odchovať bažantov? :?: :?:
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia