Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod Jookie » Ned 22. Nov 2009 1:33:33

Zdar ludia,

chystam sa vyrobit polkruhovu skrinku (resp. kryt), cim by som chcel prekryt priestor medzi kotlom a nepriamo ohrievanym zasobnikom. Jedna sa o to, ze kotol vyzera OK, zasobnik vyzera OK, ale tie trubky medzi tym, to je hroza a des. Bohuzial mam kotol v kupelni kde mierne spati, preto by som tento priesto medzi tymito dvoma vecami chcel prekryt - bolo by to take predlzenie zasobnika smerom hore.

Teda ako vyrobit takyto polkruhovy kryt resp. skrinku? Zvazoval som o nejakom ohyvani sadrokartonu na tento tvar, ale to netusim ci to ide a ako, resp. vyskladat to z niecoho (latky, sadrokarton, cokolvek) po kuskoch do obluka a nasledne to nejako pretmelit a nafarbit.

Robil uz tu niekto take nieco? Ako na to? :)
Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod boro » Ned 22. Nov 2009 19:28:15

Okrem SDK (ak polomer oblúku nie je veľmi malý) by sa dal použiť napr. "obklad" s bambusových lamiel (cca 2 mm hrubé a 2 cm široké lamely nalepené na tkanine) v nejakej vodiacej lište. Ale záleží na dizajne kúpeľne, či by sa to tam hodilo.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod Dodo » Ned 22. Nov 2009 22:29:22

Ak sa da, pacni sem fotku, aj z mobilu, inak je to o velkej predstavivosti.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod atik » Ned 22. Nov 2009 22:36:22

Vrchný a spodný polkruh vyrežeš z OSB /je impregnovaná, takže do kúpelne je ok/. Spojíš ich nejakou pomocnou konštrukciou. Opláštiť ich môžeš špeciálnou, ohybnou SDK doskou, ktorá sa vyrába na tento účel. Neviem či je impregnovaná. Ak nie je, tak ju naimpregnuješ. Je celkom iná ako klasická SDK doska. Je perfektne ohybná, robil som z nej veľké a presné opláštenia oblúkov. Ak to dobre premyslíš, môžeš do tej skrinky spraviť aj úložné miesto. :P
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod Jookie » Ned 22. Nov 2009 22:58:20

Dodo, fotku zatial radsej nie, lebo z toho hodite vsetcia sablu ;) Ked urobim kryt/skrinku, potom to odfotim aj s tym.

boro, atik, vdaka za tipy. Ta kombinacia OSB + ohybny SDK sa zda pouzitelna.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako vyrobit polkruhovu skrinku?

Poslaťod atik » Pon 23. Nov 2009 13:08:50

Ešte ma napadá použiť miesto SDK plastovú dosku Komatex. Používa sa k výrobe reklamných tabúl. Vyrába sa aj s takým príjemným rastrovým povrchom v rôznej hrúbke. Je biely. Nezamieňať však s iným materiálom používaným na tento účel. Jeho názov si nepamatám. Je lacnejší, ale časom zožltne a je aj tvrdší. Musel by si to ale lepiť, alebo vymyslieť spôsob maskovania skrutiek, ktorými ho priskrutkuješ na OSB.
Kĺudne sem daj tie fotky, určite z nich nebude nikto zvracať, ja sa poteším, že nie som sám s bordelom v dome. Myslím, že vačšina tu na fóre "nosí rovnaké topánky" :yahoo :yahoo :yahoo
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron