Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Sob 14. Nov 2009 21:03:52

Pozdravujem chlapi,
je na svete druha verzia projektu (studia) nasho domu. Prva verzia bola: http://www.ostavbe.sk/viewtopic.php?f=5&t=1865&start=0.

vseobecne info platne aj pre tuto verziu projektu:
1. mame svahovity pozemok. Vchod je z cesty a od cesty sa pozemok zvazuje dole.
2. sirka pozemku je 16m.
3. dom bude mat ciastocne podpivnicenie
4. skladba obvodoveho mura: planujem 30cm tehla + 15cm EPS
5. kurenie: Kondenzacny kotol, podlahove kurenie v celom dome. V obyvacke bude teplovzdusny krb + planujeme davat rozovdy na riadene vetranie (s rekuperaciou)
6. vzhladom na nie idealne umiestneny pozemok na svetove strany bola nutnost chytat slnko v obyvacke cez vikier c.1. Vikier c. 2 este zvazujeme ci dame (tej je tam hlavne kvoli vyhladu). Vikier c. 3 - v spalni (tu este zvazujeme ci nedame stresne okno). Chceli sme v maximalnej miere minimalizovat pocet stresnych okien na dome. Nakoniec sme boli 'nuteni' dat aspon 1. - do kupelne. (kupelna a WC budu na poschodi spojene a bude tam 1 stresne okno -> v tejto studii je to este neaktualne, lebo nemame to este prekreslene). Vsetko ostatne sme riesili cez vikiere (aj ked vikiere moc nemusime... ). Stresne okno = Roto designo R8 plast.
7. uvedomujeme si komplikovanost strechy... chceli sme jednoduchu, bez vikierov, bez stresnych okien.. no nedalo sa ... .
8. rozmery domu su 8.6 x 15.3 (vonkajsie rozmery)
Prílohy
Naposledy upravil yoyo dňa Sob 14. Nov 2009 22:16:14, celkovo upravené 3
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Sob 14. Nov 2009 21:05:27

dalsie pohlady
Prílohy
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod MartinH » Ned 15. Nov 2009 10:07:01

Bola by skoda nevyuzit potencial mierneho svahu alebo ho zabit zmesou nesurodych architektonickych prvkov.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Ned 15. Nov 2009 11:12:57

MartinH píše:Bola by skoda nevyuzit potencial mierneho svahu

no ten svah v skutocnosti nie je mierny... je dost velky. klesanie 14% (na 20m dlzky je prevysenie 5m)

MartinH píše:alebo ho zabit zmesou nesurodych architektonickych prvkov.

mozes to prosim viac rozmenit na drobne ... teda co si tym myslel...
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod mendo » Ned 15. Nov 2009 12:24:08

Neviem ako to martinH myslel , ale mne akosi nesedi strecha s domom. je to akesi divoke a rozbite

S týmto príspevkom autora mendo súhlasili - 2
lapka, MartinH
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Ned 15. Nov 2009 15:05:26

mendo píše:Neviem ako to martinH myslel , ale mne akosi nesedi strecha s domom. je to akesi divoke a rozbite


co by ste navrhovali. teda skustocnost je taka, ze ta strecha - bude sa s nou este pracovat a hybat, niej eto este konecna verzia. do tej spalne asi fakt dame to stresne okno (namiesto vikier c.3) a ten previs pod nim asi nebude...

okrem toho v ktorych detailoch vam nesedi ta strecha? vikier c.1?? Viem ze posobi troska atypicky na tej streche, ale bola to jedina moznost ako dostat slnko do obyvacky (a zaroven zanechat podorys nerozbity.. - uz aj tak teraz ma viac rohov ako 4)

cize (previs pojde prec):
Prílohy
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod joko » Ned 15. Nov 2009 17:46:25

Pripomienka z pohľadu svojej profesie: netuším ako máš projektované alebo navrhnuté odpady zo sprch, no pri tejto verzii musíš mať v priečkach stupačku na odvedenie odpadovej vody z oboch sprch , a to o priemere aspoň 75mm, bez odvetrania. Druhá maličkosť, odvetranie kanalizácie nad WC pri vikíre? Tam to odvetranie by som určite odporúčal, ale norma hovorí o 1,5 metre od strešných okien :cry: :?: Myslel si na tieto detaily? Vzhľadom ku svahu to odvetranie bude podmienkou. Nezabudni na to pri projektovaní kanalizácie :!: :!:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Ned 15. Nov 2009 19:55:02

joko píše:Pripomienka z pohľadu svojej profesie: netuším ako máš projektované alebo navrhnuté odpady zo sprch, no pri tejto verzii musíš mať v priečkach stupačku na odvedenie odpadovej vody z oboch sprch , a to o priemere aspoň 75mm, bez odvetrania. Druhá maličkosť, odvetranie kanalizácie nad WC pri vikíre? Tam to odvetranie by som určite odporúčal, ale norma hovorí o 1,5 metre od strešných okien :cry: :?: Myslel si na tieto detaily? Vzhľadom ku svahu to odvetranie bude podmienkou. Nezabudni na to pri projektovaní kanalizácie :!: :!:


dakujem joko za cenne pripomienky. nemyslel som na tieto detialy... este mam otazku - viac v SS. vdaka.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod atik » Ned 15. Nov 2009 20:21:26

Strecha na mňa komplikovaná. Nepáči sa mi. Máš tam toho veľa.
Spálňa na prízemí na juhozápadnej strane?- nepáči Aj keď to izoluješ, v lete tam na večer bude dusno.
Možno by som chcel obyvačku s terasou na juhozápad. Človek príde z práce a užíva si zapadajúce slnko. Terasa na východnej strane má tiež svoje čaro až na to, že si ju pracujúci človek užije až na víkend.-
Spálňa hore so strešným oknom, eventuálne vikierom na východ- super-romantika. V noci otvoríš oči a vidíš hviezdy,
ráno Ťa poteší pohľad na vychádzajúce slnko - no moja stará by bola na makko! Vždy som to takto chcel.
Čo sa týka strešného okna na galérii, treba ho dať do takej výšky a musí mať taký rozmer, aby z neho bol fakt pekný výhľad.
:ano:
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Projekt domu v.2 (yoyo) - posudenie

Poslaťod yoyo » Ned 15. Nov 2009 23:29:01

atik, vdaka za nazor. k tvojim poznamkam:

atik píše:Strecha na mňa komplikovaná. Nepáči sa mi. Máš tam toho veľa.

hej, uvedomujem si. zvazujeme, zvazujeme... nakoniec to asi skonci tak, ze vsetky vikiere nahradim stresnymi oknomi. ostane len jeden vikier - ten c.1 (kvoli slnku v obyvacke). Keby som vedel nejako inak dostat slnko do obyvacky (napr. nejakou fintou so strechou) tak by som to urcite nahradil tym vikierom c.1. Zatial ma ale nic nenapadlo (teda ani architekta). A slnko v obyvacke je dost dolezite - aspon pre nas.

atik píše:Spálňa na prízemí na juhozápadnej strane?- nepáči Aj keď to izoluješ, v lete tam na večer bude dusno.

v nasich rannych rokoch toto bude skor pracovna(/hostovska izba) ako spalna. na stare kolena to mozno vyuzijeme ako spalnu.

atik píše:Možno by som chcel obyvačku s terasou na juhozápad. Človek príde z práce a užíva si zapadajúce slnko.

to ano, ale takto orientovana terasa bola volena z nasledujucich dovodov:
- na V resp. SV je nadherny vyhlad dole do dediny + lesa
- z JZ strany je cesta
- svah sa zvazuje prave na SV ... a ked chces mat troska sukromia ta, to das na stranu, ktora nie je pri ceste

atik píše:Spálňa hore so strešným oknom, eventuálne vikierom na východ- super-romantika. V noci otvoríš oči a vidíš hviezdy, ráno Ťa poteší pohľad na vychádzajúce slnko...

to ano... dufajuc, ze s tymi stresnymi oknami nebudu problemy ;). Tu mi neviete povedat ci existuje nejaka inteligentna sietka proti hmyzu pre stresne okna Roto designo R8?

atik píše:Čo sa týka strešného okna na galérii, treba ho dať do takej výšky a musí mať taký rozmer, aby z neho bol fakt pekný výhľad.

tak to hej.. len tu este fakt zvazujeme ci tam dame ten vikier, alebo stresne okna/okno. vsetko ma svoje vyhody a nevyhody. konstrukcne by to bolo asi lepsie dat tam stresne okno (hlavne kvoli tomu, ze ten vikier by nelicoval s obvodovym murom a moze dost 'pracovat' na streche spolu s drevom .... neviem... rad sa necham poucit)

dakujem za dalsi nazor..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia