Internet plus WIFI

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Internet plus WIFI

Poslaťod joko » Ned 15. Nov 2009 18:49:00

Nazdar stavebníci ;)
Nechcem isť na iné fórum o počítačoch , lebo som presvedčený o tom, že aj tu je dosť múdrych ľudí čo mi poradia.
Pred mesiacom mi končila zmluva s dodávateľom signálu, takže mám na výber nového dodávateľa.
Mám záujem o pripojenie stolového počítača a navyše pravdepodobne cez Wifi signál na notebook. Vzhľadom k tomu, že v tejto tematike som úplne nulový :oops: :cry: , prosím poraďte mi čo mám požadovať od staro - nového dodávateľa internetového signálu, aby som mohol používať súčasne aj stolový počítač, a prípadne člen rodiny aj notebook. Podľa zistení, mám možnosť od nemenovaného dodávateľa signál caz optický kábel a sile 7Mbs za slušnú cenu. Ide mi o technológiu, čo k tomu potrebujem, a čo mám žiadať. Pekne ďakujem za rady a postrehy.
Joko
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Internet plus WIFI

Poslaťod ochar » Ned 15. Nov 2009 19:11:33

Ahoj Joko,
záleží cez koho chceš mať pripojenie.
Ja mám momentálene od T-Comu DSL-ko 2,5MB za 19,90 € mesačne a bral som k tomu na viazanosť 2 roky Router D-Link k čomu možem pripojiť 4 počitače káblom + samozrejme WIFI (notebook..)
U nás v dedine nieje optika preto som volil toto riešenie čo je momentalne najvýhodnejšie.

Samozrejme ak máš dotiahnutú optiku, nieje o čom rozmýšlať.
V tom má teraz najlepšiu ponuku (pomer cena / výkon) Orange.
Treba kontaktovať providera a zistiť aký presne program ti bude sedieť
;)
Obrázok užívateľa
ochar
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 22:49:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod atik » Ned 15. Nov 2009 19:41:09

Zober UPC - 10 Mb internet 16 Euro
30 Mb 23 euro
120 Mb za 40 euro - najrýchlejší internet v SR
neobmedzený prenos, rôzne akcie na telefón a digitálna televízia Ak si zoberieľ aj rozšírený súbor Tv, dostaneš internet na 2 mesiace zdarma.
Volaj obch zástupkyňu - 0905 594670
Čo sa týka techniky, kúpiš si svoj router na bezdrátové pripojenie viac počítačov, stojí cca 30 euro, alebo sa dohodneš s dodávateľom pripojenia a Ti to technik pripojí.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod palig » Ned 15. Nov 2009 21:32:34

joko píše:prosím poraďte mi čo mám požadovať od staro - nového dodávateľa internetového signálu, aby som mohol používať súčasne aj stolový počítač, a prípadne člen rodiny aj notebook. Podľa zistení, mám možnosť od nemenovaného dodávateľa signál caz optický kábel a sile 7Mbs za slušnú cenu. Ide mi o technológiu, čo k tomu potrebujem, a čo mám žiadať.

Co potrebujes je zapojit WiFi router - toto by ti mal umoznit pripojit ci uz staro-novy poskytovatel, alebo ten novy perspektivny. Vo vsetkych pripadoch pripojenia, ktore ide od poskytovatela (optika, pevna linka, WiFi) uplne na konci koncis so sietovym kablom, ktory by si mal napojit do pocitaca - no a ty ho napojis do routera. ;) WiFi router nemusis brat od poskytovatela (nikto nikdy nedava nic zadarmo), vies si ho kupit sam, nie je problem ho nastavit.
V principe o to ani nemusis ziadat, staci len opytat sa, co sa stane, ak pripojis k ich kablu iny pocitac ako je teraz - ak povedia, ze nic, ze je to mozne (dolezite len pre nich je, aby si mal pripojene v jednom case jedno PC), tak si mozes smelo router kupit a pripojit (Nemusi ich trapit, co sa deje za ich kablom, ci je tam jedno PC, alebo viac ;)). Automaticky by ti to malo nabehnut.
palig
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Sob 31. Jan 2009 16:54:50
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod k+k » Ned 15. Nov 2009 23:55:15

Kvoli pripojeniu viacerych zariadeni (PC, NB, ... ) od providera nepotrebujes v zasade nic. Wifi rooter kupis lacno aj sam. Pre istotu si ale najprv vyber providera a program. Moze sa stat, ze provider ti ako podmienku nejakej jeho akcie nanuti rooter (ktory bude takmer isto wifi), tak ako ho mne t-com nanutil k magiu. Ked uz budes mat providera a rooter, zapojis len konektor RJ45 namiesto do sietovej karty do root-ra a podla navodu si este nastavis wifi siet (samozrejme s kodovanim WPA2 s generovanym kodom).
Zalezi od ceny a tvojej penazenky, optika je momentalne najlepsia.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod deko » Pon 16. Nov 2009 11:19:50

joko len si preboha nevyber SWAN. maju absolutne prisernu zakaznicku podporu - 2,5 tyzdna som ich zakaznikom, z toho 2 vikendy som bol bez internetu...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod joko » Pon 16. Nov 2009 12:08:42

Zatiaľ ďaka. Nechcel som uviesť dodavateľa signálu, ale ak to všetci píšete,tak mne úž štyri roky dodával Micronet, ktorého "zožral" Slovanet. Od Micronetu som mal za 370.- starých mesačne do 4 mbs. Oni mali kódovanú linku na konkrétny počítač. Teraz Slovanet dotiahol optiku do domu, a ponúka do 7 mbs za cca 12Eur. Pozeral som ceny aj ostatných dodávateľov signálu, ešte som uvažoval Tcom, alebo T mobil. Pre mňa to znamená, že môžem si nechať starú linku, novú, ktorého majiteľom je tiež Slovanet, no spravuje to SWAM, pevná linka pre DSL, alebo mobilne siete.
Čo mi nie je jasné, že ak napojím router na doterajší kábel, a mám starý stolový počítač, či bude prepojený predlžovacím káblom do starého počítača, alebo to pôjde cez Wifi, a ak cez Wifi, tak čo k tomu do počítača?
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod palig » Pon 16. Nov 2009 13:11:55

joko píše:Čo mi nie je jasné, že ak napojím router na doterajší kábel, a mám starý stolový počítač, či bude prepojený predlžovacím káblom do starého počítača, alebo to pôjde cez Wifi, a ak cez Wifi, tak čo k tomu do počítača?

Jednoducho doterajsi kabel strcis do routera, a z neho pojde novy kabel do tvojho pocitaca. Ked budes router kupovat v nejakom PC obchode, tak ak im povies, ze potebujes ten kabel, tak ti ho tam mozno na pockanie urobia. Ak by to malo ist cez WiFi, potrebujes kupit WiFi kartu, co je zbytocne (ale aj tak sa da ;)).
palig
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Sob 31. Jan 2009 16:54:50
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod k+k » Pon 16. Nov 2009 21:45:51

joko píše:Oni mali kódovanú linku na konkrétny počítač.

Predpokladam klasicke blokovanie na MAC adresu sietovej karty. Kazdy slusny rooter ma moznost zmenit si na nom MAC adresu WAN rozhrania (tiez som vyuzil, ked som zmenil rooter a nechcelo sa mi otravovat providera :))
joko píše:Čo mi nie je jasné, že ak napojím router na doterajší kábel, a mám starý stolový počítač, či bude prepojený predlžovacím káblom do starého počítača, alebo to pôjde cez Wifi, a ak cez Wifi, tak čo k tomu do počítača?

Stary kabel das do WAN portu rootra a PC s rootrom prepojis dalsim FTP kablom (vyberies si lubovolny port LAN1 az 4, na druhej strane port sietovky.
Cize
  • Povodne zapojenie: zasuvka -> splitter -> sietova karta
  • Nove zapojenie: zasuvka -> splitter -> rooter -> PC
Mozes samozrejme pouzit WIFI aj na prepojenie rooter -> PC, otazka je, ci mas v PC wifi kartu, resp kde mas rooter.
Na byte som mal wifi rooter na WCku :), takze PC som prepojil samozrejme cez WIFI (nechcel som tahat kabel WC - obyvacka :)). Nekupoval som ale "drahu" wifi sietovu kartu ale len USB wifi dongle. Uplne staci napriklad aj nieco taketo. Vyhoda je, ze len to pichnes to USB, nemusis rozoberat PC.
Naposledy upravil k+k dňa Pon 16. Nov 2009 21:46:59, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod deko » Pon 16. Nov 2009 21:56:42

k+k: zariadenie vykonavajuce smerovanie dat z lokalnej siete do vonkajsej siete (internetu), cize routing, sa vola router. nie rooter :ano: `
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod k+k » Pon 16. Nov 2009 21:59:43

deko píše:k+k: zariadenie vykonavajuce smerovanie dat z lokalnej siete do vonkajsej siete (internetu), cize routing, sa vola router. nie rooter :ano: `

a sakra :) nejako mi ten rooter pichal oci, zjavne malo :) Ale ripnem si aj ja :) Router len smeruje, je mu jedno odkial kam (LAN ako WAN :))
Naposledy upravil k+k dňa Pon 16. Nov 2009 22:01:07, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Internet plus WIFI

Poslaťod joko » Uto 17. Nov 2009 17:48:10

Priatelia veľmi pekne ďakujem. Nechcel som isť vybavovať novú linku ako analfabet, a preto mi chýbali vaše informácie. Ešte raz vďaka. :drink :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Offtopic

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok
  • Wifi siet na 2km
    od mendo » Pia 02. Nov 2012 10:23:57
    8 Odpovede
    4345 Zobrazenia
    Posledný príspevok od opek Zobrazenie posledných príspevkov
    Pon 05. Nov 2012 7:54:04

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron