Kde kupit vypinace, zasuvky?

Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod rko » Uto 03. Nov 2009 10:51:12

Zdravim,

kde kupit za dobru cenu vypinace, zasuvky? Rozmyslam nad Niko alebo ABB. Kde ste kupovali vy a aku znacku?

rko
rko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 16:25:31
Bydlisko: PN
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod Jookie » Uto 03. Nov 2009 11:55:10

Ja zvyknem nakupovat v Hagard Hal, obcas v Konex Elektro (ak nieco nezozeniem v Hagarde). Vypinace a zastrcky som kupoval vacsinou Tesla Praktik (zdali sa vyzorovo sympaticke), po vymene jedneho vypinaca za Schneider Electric, typ Anya, by som ich vsetky najradsej vymenil a Anya ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod jana » Uto 03. Nov 2009 12:06:13

my mame stropkovacke, tusim praktik sa vola ta rada a kupovali sme v hagarde. napriklad dvojzasuvky mame vsetky s hornou pootocenou. nebolo o com uvazovat, aj vdaka porovnaniu ceny, teslacke asi 3,70 a ostatne zacinali od 7,5 eura, abb tusim az do 9€. a elektrikar nam povedal, ze zatial ma s nimi len dobre skusenosti. prakticke skusenosti po mesiaci pouzivania ni esu smerodajne, ze? :D
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod jana » Uto 03. Nov 2009 12:07:50

haha, kym som dopisala (lebo som musela odskocit), tak je tu uz skoro rovnaka rada :ano: , tak sorry, ze sa opakujem... ale my problemy zatial nemame
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod Peter H. » Uto 03. Nov 2009 12:22:28

Jookie píše: po vymene jedneho vypinaca za Schneider Electric, typ Anya, by som ich vsetky najradsej vymenil a Anya ;)


Nam elektrikari po omietkach do niektorych izieb namontovali docasne vypinace a zasuvky Anya, ze ich potom vymenime za Legrand, a nakoniec to dopadlo tak, ze si ich nechavame a dokupime aj do ostatnych izieb, lebo su super :ano:
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod pepobell » Uto 03. Nov 2009 22:42:39

ahoj,
ja som kupoval tiez v hagarde - schneider electric, typ UNICA, dokonca sme kombinovali aj farebne ramceky, a su super - tiche, pekne a dobre sa montovali (kedze som to montoval sam, tak to som ocenil najviac)
pepobell
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009 15:42:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod quark » Str 04. Nov 2009 18:00:53

Schneider Electric, typ Anya- super, manželka si pochvaľuje hlavne farebné vymeniteľné prúžky...
kúpené v miestnom elektre za super ceny,
pár som dokupoval v nedelu v OBI za podobné ceny...momentálne je tam na ne akcia
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod Jookie » Štv 12. Nov 2009 0:31:34

Ja som si dnes do kuchyne montoval 3 zasuvky od ABB (Tesla nevyraba sive zasuvky), sice boli 2x tak drahe ako Teslacke, ale kontakty na pripojenie vodicov boli len nastrkavacie (ako WAGO svorky) a nie srubovacie - som si ich zamiloval ;) Skoda ze uz mam cely dom ozasuvkovany, kazdopadne by som asi nevadal vsade take drahsie zasuvky...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod vvv » Štv 12. Nov 2009 11:40:52

Jookie píše: kontakty na pripojenie vodicov boli len nastrkavacie (ako WAGO svorky) a nie srubovacie -



Neviem, mozno som stara skola, ale nastrkavacie kontakty na zasuvke vo mne nevzbudzuju doveru, ja som vyberal prave aby boli skrutkovacie, 2kw vykon pustit len cez napruzeny spoj no neviem, neviem. Ale mozno je to len moj pocit a chcem to mat "silno" chytene. V kazdom pripade na vypinacoch mam nasuvacie a robota je s tym teda niekolkokrat rychlejsia. :ano:
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod MartinH » Štv 12. Nov 2009 12:33:07

vvv píše:Neviem, mozno som stara skola, ale nastrkavacie kontakty na zasuvke vo mne nevzbudzuju doveru, ja som vyberal prave aby boli skrutkovacie, 2kw vykon pustit len cez napruzeny spoj no neviem, neviem. Ale mozno je to len moj pocit a chcem to mat "silno" chytene.

Hlásim sa do klubu. Tiež mám presne taký istý psychický blok. :drink
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod esde » Štv 12. Nov 2009 17:13:34

>ja som vyberal prave aby boli skrutkovacie, 2kw vykon pustit len cez napruzeny spoj no neviem, neviem. Ale mozno je to len moj pocit a chcem to mat "silno" chytene.

Napruzeny spoj ma vyssiu spolahlivost a napr. odolnost voci dlhodobym (definovanym) vibraciam je zatial najvyssia. Navyse su oddelene funkcie vodic a upevnenie. Samozrejme to vseko plati pre original wago svorkach alebo svorkovniciach od normalnych vyrobcov. Lacne nahrady bohuzial prechodovy odpor a spolahlivost klasickej skrutky nedosahuju.
Podobna situacia je aj napr. u krutenych spojoch (ovijanie) vs spajkovanie. Ovijane spoje su cca 12 nasobne spolahlivejsie.

T.j rebricek kvality
1. "wago" svorky. Nemusia byt priamo od wago ale ...
2. Skrutky
3. Pseudo wago typu: to je to iste ako wago, sefe, ale je to lacnejsie a pre vas duplom.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod vvv » Štv 12. Nov 2009 22:44:19

Myslim, ze pri zasuvkach je podstatny prechodovy odpor a tam verim viacej skrutke ako wago spojke, s vibraciami suhlasim, tam pruzny spoj je ok.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod juro_b » Štv 12. Nov 2009 22:54:17

asi je to trochu od temy,ale vyjadrim svoj nazor: jednoznacne pruzny spoj je spolahlivejsi.pri prudovej zatazi tecie aj med,i ked menej ako hlinnik.a ked sa skrutka pravidelne nedotahuje,spoj je stale volnejsi,a prechodovy odpor sa zvacsuje!prakticky vsetky vojenske zariadenia mali pruzne kontakty ,a vojaci zas nie su az taki hlupi,ako by sa mohlo zdat... :geek:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Kde kupit vypinace, zasuvky?

Poslaťod MartinH » Štv 12. Nov 2009 23:53:37

juro_b píše:asi je to trochu od temy,ale vyjadrim svoj nazor: jednoznacne pruzny spoj je spolahlivejsi.pri prudovej zatazi tecie aj med,i ked menej ako hlinnik.a ked sa skrutka pravidelne nedotahuje,spoj je stale volnejsi,a prechodovy odpor sa zvacsuje

Racionalne plny suhlas, elektrikari to vedia a chapu, ale ten spominany psychicky blok minimalne u mna stale je...
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron