Ako zoskrabat olejovu farbu zo steny?

Re: Ake povrchy treba penetrovat?

Poslaťod Wlado » Pon 12. Okt 2009 21:23:10

Wlado píše:Na tu olejovku veľmi hrubým šmirglom prebrúsiť, kúpiť flex kleber na kachličky naniesť tak aby prekryl celú plochu nechať aspoň deň vytvrdnúť a môžeš dať omietku.

Veď som vravel......
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat




Re: Ako zoskrabat olejovu farbu zo steny?

Poslaťod imagine » Štv 15. Okt 2009 2:30:42

>Deko nuz ak si vyskrabal miesta aby to drzalo tak v pohode ale az tam bola neporusena olejovka a natiahol si to tak nevie mneviem neverim tomu moc ze to vydrzi aby sa ti to neodulo ... ale vsak uvidis moznoze nie ;)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zoskrabat olejovu farbu zo steny?

Poslaťod deko » Štv 15. Okt 2009 7:04:13

no ak by sa to zacalo oduvat tak sa uz fakt nastvem, obucham to az na tehlu a natiahnem novu jadrovu omietku a na nu pucovku... zatial som sa este rozhodol pockat s pucovkou na to lepidlo (mam este ine roboty). uz je to tyzden a zatial to drzi dobre. lebo kym by som to oskrabkal, tak by som skor natiahol novu jadrovu omietku... fakt to islo dole strasne zle...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako zoskrabat olejovu farbu zo steny?

Poslaťod atik » Sob 07. Nov 2009 18:18:13

Ja som pred 14 rokmi tento problém riešil v paneláku nasledovne:
Olejovku nešlo ani bohovi dať dole ledlampou, odstraňovačom náterov - ničím.
Zobral som špachtlu, stenu som doškrabal jak sviňa, prebrúsil šmirglom. Potom som to pretrel zriedeným Duvilaxom s cementom. Potom som Baukleberom lepil kachličky. Drží to dodnes ako sviňa....
Dnes by som postupoval obdobne, miesto špachtle by som použil Ramba. Rambo je niečo ako škrabák na EPS, alebo Ytong, ale je masívnejší - je ním možné škrabať aj betón.:yahoo :yahoo :yahoo
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako zoskrabat olejovu farbu zo steny?

Poslaťod RuyLopez » Ned 08. Nov 2009 21:31:10

Existuje na to aj specialna freza. Ma to take zubate valceky na rotacnej hlave (priemer hlavy okolo 30cm), da sa nastavit aj vyska zdvihu podla toho kolko chces odoberat. A hlavne je k tomu velky priemyselny vysavac. Mal som to pozicane za 40 euro na den. Je to vsak dost tazke (moc tomu do 10kg nechyba), najprv som to skusil sam ale po pol hodine mi bolo jasne, ze je to pre inaksich chlapov robota. Za den mi dvaja borci oskrabali farbu kompletne na celom dome - okolo 250m2.
RuyLopez
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 21. Okt 2009 22:31:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron