Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod Jookie » Str 04. Nov 2009 16:44:28

Zdar vsetci,

cim sa vyznacuje kvalitna resp. nekvalitna keramicka dlazba? Ake mate skusenosti s polskymi vyrobcami a vyrobkami keramickej dlazby?

Background story:
Kupoval som pred par mesiacmi keramicku dlazbu do kupelne, bola to 1. trieda, vyrobca Opoczno, vyzorovo pekna. Obkladac hundral, ze 'to je urcite 2. trieda, tie polske su 2. trieda aj ked pisu 1. trieda', pretoze ked nakrizom cez par dlazdiciek polozil vodovahu, tak to nebolo 100% priliehajuce, ked proti sebe oprel dve kachlicky tou vrchnou stranou, tak sa v jednom rohu kyvali proti sebe - bola medzi nimi strbina asi 1 mm. Tieto kachlicky maju tak 30 x 30 cm, skusal som nasledne v roznych dalsich obchodoch inych vyrobcov a ine modely kachliciek, skoro kazda sa pri sparovani 'xichtom' k sebe kyvala, predavac mi vysvetlil ze medzera do 2.5 mm na tych 30 x 30 cm sa este stale rata ako 1 trieda. Kachlicky sa zdaju byt dostatocne pevne, su aj dost presne, neopraskane, neolamane. Momentalne sa chystam kupit kachlicky do kuchyne, tentokrat som vhodny vzor nasiel v HornBachu, cena je rovnaka alebo lepsia ako obdobna dlazba u inych predajcov v meste, na skatuli sa pise 'Made in Italy', ostatne texty su po polsky :lol: cize predpoklad je, ze aj toto je polsky vyrobok (je to tiez 1. trieda, aspon tak sa na skatuli pise). Predtym, ako to definitivne kupim, by som chcel pocut nejake vase nazory na taketo polske kachlicky, ci s nimi su alebo nie su problemy, atd. Cena vychadza 9.45 Euro / m2, cize nie su drahe, su dopasovane vzorom a odtienom ku plavajucej podlahe.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod k+k » Str 04. Nov 2009 17:20:15

S polskymi skusenosti nemam, tie som vyradil hned :) V kupelni a v chodbe mame rako exclusive, vyborne, presne, minimalne mnozstvo kazov, skratka super. V kuchyni je spanielsky obklad, vraj prva trieda (techniceramika - cenovo porovnatelne s rakom). Smejd jak vysity. Poskodene, prehnute, v strede obkladu je dalsia spara ktora nesedela pri napajani. Chvalabohu, ze toho bolo len 3m2. Obdobne negativne skusenosti (ale nie osobne) s Kerkom.
Naposledy upravil k+k dňa Str 04. Nov 2009 17:21:15, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod Wlado » Str 04. Nov 2009 21:01:56

Kúpil som v Hornbachu polské do celej kúpeľne 2,4 x 2,4 m vrátane podlahy a žiadny problém, podľa mňa je to v obkladačovi.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod bigben » Str 04. Nov 2009 22:43:02

Vždy je to trocha o šťastí, každý sa občas "utne". Tak poliaci, ako aj češi. Talianske a španielske obklady/dlaby sú kvalitné a presné, ale nie za 10,-€/m2. Ich kvalita začína niekde nad 30,-€/m2. Osobne neodporúčam kupovať dlažbu v Hornbachu či Baumaxe, nehovorím že všetko čo predávajú je šmejd, ale berú priamo od výrobcov rôzne zákaznícke série ktoré sú vyslovene tlačené do nízkej ceny a tá sa musí niekde prejaviť. Základná vec, dôležitá pri prípadnej reklamácii, skontrolovať tovar pred nalepením. Ak je čosi nalepené, tak to väčšinou býva problém vyreklamovať. Výrobca nechce platiť za prácu obkladača, ktorú logicky tiež chcete preplatiť. Čiže by ste mali každú jednu obkladačku/dlaždicu chytiť do ruky, skontrolovať rozmery, glazúru, popraskané-polámané kusy.... rozložiť "na sucho" v ploche porovnať far. odtieň....atď. A ešte môj názor na Kerko - je v pohode, ale tiež sa môže stať....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod vvv » Str 04. Nov 2009 23:21:21

Kladol som v celom prizemi dlazbu a obklad v kupelni asi 70 stvorakov rako a 20 stvorakov kerko, asi styri druhy dlazieb. Kvalita dobra, bez problemov. Len pri obklade boli obkladacky s motivom asi o 1 mm vacsi rozmer, ale aspon vsetky rovnako.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod Jookie » Štv 05. Nov 2009 9:12:44

Tak zatial mame taketo skore:
HornBach: 1x ano, 1x nie
Kerko: 1x ano, 1x nie
Rako: 2x ano

Takze najlepsie to vychadza pre Rako, ale vo vseobecnosti potom zrejme plati, ze obcas to vyjde, obcas nie.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod tesik » Štv 05. Nov 2009 9:58:32

My mame v celom dome obklad od polskej firmy Paradyz a sme spokojni... Ale pri stavbe domu som si overil jednu pravdu. Robotnici budu frflat vzdy a na vsetko... To je zaklad.
tesik
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 10:58:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod lj. » Pia 06. Nov 2009 5:53:45

V kupelke a kuchyni mam tiez polske obklady a dlazbu, tu aj v chodbe, a dal by som znova. V zachode som zaexperimentoval a dal slovenske a este vzdy lutujem, oproti polskemu je to akesi blede. Co sa tyka rozmerovych rozdielov, obkladac vravel ze boli, ale ze on to urobi tak, ze to nebude na stene/podlahe vidiet. No a mal pravdu, je to perfekne urobene. Fakt je, ze s kupelkou som na 100% spokojny, dodnes som nic nenasiel co by mi tam vadilo.
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod opek » Pia 06. Nov 2009 8:35:49

Obklady a dlazba Opoczno patria k najkvalitnejsim (je to stara, renomovana firma). Ma kvalitne znacenie, musite kupovat rovnaku seriu a rozmerovu triedu (pozor, hlavne pri dokupovani - oznacenie musi presne sediet!). Ked sa to dodrzi, rozmery su totalne presne (povolene odchylky su znacene na krabiciach). Pozor na gres, je extremne tvrdy (lacnejsou rezackou nerezatelny). Toť moje skusenosti... :ano:
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod MiroM » Pia 06. Nov 2009 21:46:58

Mam v dome pomerne velke spektrum obkladov, od roznych vyrobcov. Niektore som pokladal sam, ine profes. obkladac.
Takze po poriadku:
Na podlahe mam lesteny taliansky gres Armonie by arte cassa. Pokladal obkladac - chvalil, ze su presne a kvalitne.
Kupelna dolna polsky velkoformatovy Paradyz. Boli mierne prehnute(co je normalne pri tych velkych rozmeroch),boli presne.
Horna kupelna - dlazba Rako Coral, pokladal som ja, bola presna,kladla sa dobre. Steny mozaika Paradyz, obkladac chvalil, bola presne nalepena.
Spajza, tech. miestnost a pod. taliansky gres Linea Progetto. Bola v strede vyduta, mierne odchylky v rozmeroch, ale vcelku ok.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod gredik » Pia 22. Jan 2010 15:21:31

No ja mam skusenosti s polskymi dlazbamy a mozem vam povedat hroza.Uz pri pokladani boli problemy a teraz po 3 rokoch ju mozem totalne vyhodit.preto som hladal v zahranici a nasiel som jednu-gres catalan ,ktora sa svojou kvalitou nevirovna ziadnej na nasom trhu.Je o nieco malo drahsia nez tie polske,ale zasa na druhu stranu mam ju na cely zivot.Uz ma nebavy kazde 3-4 roky burat a prerabat.
gredik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 20. Jan 2010 19:58:53
Bydlisko: Vradiste ,okr.Skalica
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod vvv » Pia 22. Jan 2010 15:36:52

gredik píše:No ja mam skusenosti s polskymi dlazbamy a mozem vam povedat hroza.Uz pri pokladani boli problemy a teraz po 3 rokoch ju mozem totalne vyhodit.preto som hladal v zahranici a nasiel som jednu-gres catalan ,ktora sa svojou kvalitou nevirovna ziadnej na nasom trhu.Je o nieco malo drahsia nez tie polske,ale zasa na druhu stranu mam ju na cely zivot.Uz ma nebavy kazde 3-4 roky burat a prerabat.


Neviem preco, mozno je to len blby pocit, ale zo vsetkych tvojich prispevkov mi to tak trochu zavana reklamou, ak sa mylim tak sa ospravdlnujem.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod Kokxo » Pia 22. Jan 2010 19:49:41

gredik píše:No ja mam skusenosti s polskymi dlazbamy a mozem vam povedat hroza.Uz pri pokladani boli problemy a teraz po 3 rokoch ju mozem totalne vyhodit.preto som hladal v zahranici a nasiel som jednu-gres catalan ,ktora sa svojou kvalitou nevirovna ziadnej na nasom trhu.Je o nieco malo drahsia nez tie polske,ale zasa na druhu stranu mam ju na cely zivot.Uz ma nebavy kazde 3-4 roky burat a prerabat.


No to vies, uz su asi po zaruke :lol: :lol: :lol:

Kolko krat si uz bural a prerabal tu dlazbu, ked si sa uz konecne dokopal zainvestovat do drahsej? :dash
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod Brutal12345 » Pia 22. Jan 2010 20:56:48

opek píše:Obklady a dlazba Opoczno patria k najkvalitnejsim (je to stara, renomovana firma). Ma kvalitne znacenie, musite kupovat rovnaku seriu a rozmerovu triedu (pozor, hlavne pri dokupovani - oznacenie musi presne sediet!). Ked sa to dodrzi, rozmery su totalne presne (povolene odchylky su znacene na krabiciach). Pozor na gres, je extremne tvrdy (lacnejsou rezackou nerezatelny). Toť moje skusenosti... :ano:


Musím plne súhlasiť s opekom, nakoľko mám len dobré skúsenosti s touto firmou. 2 krát som s prerábal byt a vždy som sa vrátil k tejto dlažbe.
Veľmi dôkežité je, aby si kúpil prvú triedu a nie druhú, nedajbože tretiu. Aby si túto dlažbu kúpil v poriadnom obchode, nie na trhu.
Brutal12345
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pon 13. Apr 2009 18:46:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Keramicka dlazba - kvalita vs. vyrobca

Poslaťod bobco » Pia 22. Jan 2010 22:36:26

vvv píše:
gredik píše:No ja mam skusenosti s polskymi dlazbamy a mozem vam povedat hroza.Uz pri pokladani boli problemy a teraz po 3 rokoch ju mozem totalne vyhodit.preto som hladal v zahranici a nasiel som jednu-gres catalan ,ktora sa svojou kvalitou nevirovna ziadnej na nasom trhu.Je o nieco malo drahsia nez tie polske,ale zasa na druhu stranu mam ju na cely zivot.Uz ma nebavy kazde 3-4 roky burat a prerabat.


Neviem preco, mozno je to len blby pocit, ale zo vsetkych tvojich prispevkov mi to tak trochu zavana reklamou, ak sa mylim tak sa ospravdlnujem.


veď už hľadá aj spoluinvestora viewtopic.php?f=19&t=2669
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat




Ďalší

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron