Vlhké rohy pri oknách

Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod miroTT » Uto 03. Nov 2009 15:00:53

Zdar stavebníci a radiči. Kolegyňa prerábala byt a hneď ako sa začalo kúriť tak sa v spodných rohoch špaliet objavili mokré fľaky. Ráno sú okná komplet zarosené a mokré sú aj rámi. Pozrite sa prosím na foto a povedzte v čom je problém. Ďakujem.
Prílohy
miroTT
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 14:38:04
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod Plamen » Uto 03. Nov 2009 15:09:14

Môj názor je taký, že nové okná sú tesné – to je dobré, lenže stena je nezateplená a má menší tep. odpor. Preto to rosenie. Staré okná čo mala, mali vlastnú cirkuláciu vzduchu, keďže boli predpokladám drevené a fučalo so všetkých strán. Jediná rada – vetrať, vetrať, vetrať. Časom jej tam môžu vznikať plesne. Predpokladám že obvodová stena je 300 tehla?
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod deko » Uto 03. Nov 2009 15:14:15

moznosti je vela. prva je - nezatepleny dom. druha - vonkajsie spalety nema zateplene vobec, pripadne ich ma "zateplene" nejakou 2 cm (toto robievaju lakatosovci pri zateplovani domov bezne). tretia - okna menili lakatosovci a nedali si ani tu namahu aby dobre vypenili ram okien. vo vsetkych troch pripadoch sa k tymto moznostiam pridava aj vysoka vlhkost a nizka teplota. piata moznost - velmi nekvalitne ramy okien. niektore moznosti sa mozu zlucovat a efekt je o to horsi. moznosti je este mnoho, tieto su ale najcastejsie.

riesenie - kupit vlhkomer, vetranim drzat vlhkost pod 50 percent. a samozrejme, odstranit dovod kondenzacie. no a v tomto pripade by nemuselo byt odveci pouzit taku zaclonu, aby teplo z radiatora islo nielen do miestnosti ale aj k oknu.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod atik » Uto 03. Nov 2009 19:15:10

Určite inštalovať vlhkomer a držať vlhkosť pod kontrolou, ale toto by sa nemalo robiť ani pri 60 - 70 percentnej vlhkosti, na to je ešte dosť "teplo". To čo píšu hore je ok - môže byť - bolo by to dosť nepríjemné, ale ešte nie je tak zima, aby sa to takto prejavilo. Podľa mňa tam je vlhko zo stavby, z plynových gamatiek, alebo neviem z čoho. Odhadujem tak nad 75 percent. Určite niekoľkokrát vetrať a nechať okno na mikrovetranie a odsledovať vnútornú vlhkosť.
Známej sa toto spravilo v zateplenom 1-izbovom panelákovom byte, keď mala pozatvárané a rozvešala vyprané prádlo.
Na moju radu vyvetrala a nechala mikrovetranie a bolo to ok. Odvtedy keď perie, necháva otvorené vrchné vetranie na jednom okne. Držím palce a ďalej informuj!
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod juro_b » Uto 03. Nov 2009 20:12:13

u mna vyvolali podobny efekt cerstve omietky,ked zrazu prituhlo k nule.skondenzovana voda tiekla po oknach a ramoch na parapet a takto mi navlhli spalety.takze treba skresat vlhkost,a vela kurit a vetrat.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod deko » Uto 03. Nov 2009 21:47:22

omg, ZABUDNUT NA MIKROVETRANIE!!! je to najlepsi sposob ako stratit vela tepla a malo vlhkosti!!! treba par krat za den spravit poriadny prievan, vsetky okna dokoran. ak domaci pracuju, tak aspon rano a vecer, cez vikend aj castejsie (vzdy ked vlhkost vystupi nad 50 percent)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod jana » Str 04. Nov 2009 14:19:05

mur je mokry len od toho, ze jej tam postekala voda z tych orosenych okien. treba vetrat, aby sa znizila vlhkost. kratucka zaclona, alebo na noc odostriet a nestahovat ani zaluzie. pripadne dat k rohom okien na parapetu nejaku handricku, nech to nesteka k tomu muru. a ked to trochu preschne, urcite by som dala na spoj parapeta-mur a parapeta-okno nejaky tmel, aby zabranila tomu, ze ta parapeta, ak je drevena (resp. z lisovaneho dreva, ako vacsina je), nasiakne, tym sa zvacsi a uz tam nebudu pasovat ani plastove hrany na boky, lebo ju uz nikto nezlisuje na povodnu hrubku ani po vyschnuti. toto sa stalo konkretne nam v byte. vlhkost sme mali zvysenu v 95% pripadov prave pri suseni pradla, ale pri 2 detoch tych 5-6 praciek do tyzdna bolo :-(, takze dost tazko. najskor som to neriesila, len vecer dobre vyvetrala a nechala tak, rano parapetu utrela, ale ked sa objavila ta nasiaknuta parapeta, tak uz handricka k rohu isla. a pomohlo, len parapeta zostala hrubsia....
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod jana » Str 04. Nov 2009 14:24:18

a este som zabudla - mikrovetranie sa mne neosvedcilo. mala som tak zatvorene dost pravidelne okno v kuchyni a vsimla som si, ze ten pevny ram bol neustale oroseny dookola a po case sa tam objavila aj nejaka drobna plesen. pomohlo savo a bud otvorene, alebo poriadne zatvorene okno.
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Vlhké rohy pri oknách

Poslaťod lj. » Štv 05. Nov 2009 18:59:15

jana píše:mur je mokry len od toho, ze jej tam postekala voda z tych orosenych okien.


toto si nemyslim, bude to skor zle zaizolovane na tom mieste okno/mur => nizsia teplota => vacsi kondenz => znizeny tepelny odpor => nizsia teplota => zasa viac kondenzu a tak dokola
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron