Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod martin1 » Pia 09. Okt 2009 11:41:55

Zdravim, je mozne na podlahu v zlozeni eps, osb 2x, robit rovno priecku so sadrokartonu. Ked by ste sa mali rozhodnut medzi tym ze najprv murovane priecky, potom to vylozit suchou podlahou, alebo tym, ze najprv sade suchu a na to priecky s sdk? co je jednoduchsie, rychlejsie, menej pracne aj z hladiska omietok, sdk sa mi zda lepsia varianta.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 22. Okt 2009 22:09:10, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "priecky so sadrokartonu/murovanie"
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: priecky so sadrokartonu/murovanie

Poslaťod deko » Pia 09. Okt 2009 14:18:43

ked uz chces suchu podlahu, tak pouzi aj suche priecky.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: priecky so sadrokartonu/murovanie

Poslaťod martin1 » Pia 09. Okt 2009 19:49:59

deko píše:ked uz chces suchu podlahu, tak pouzi aj suche priecky.

len stale dumam nad tym ze ci mi ta priecka nebudue plavat na tych osb, videl som ze tomas g robil suchu podlahu, ale priecky s sdk mal na hydroizolacii, ja by som potreboval priecky polozit az na osb, pod ktorym bude 8 cm eps - poschodie.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod martin1 » Uto 03. Nov 2009 13:30:49

Zdravim, tomas g ma pri kladeni priecok s sdk na suchu podlahu eps, osb upozornil na akusticke mosty, este som nezacal a rozmyslam ako ich eliminovat, ide mi o to, ze riesim podlahu v podkrovi, ktoru budem zobytnovat neskor, ale podlahu by som rad spravil teraz lebo na prizemi pomaly zacinam byvat a nechcem aby mi setko teplo cez strop prizemia utekalo hore, povodne som zvazoval ze nahodim v podrovi na zem eps a to osb a na to neskor podlahy s profilov a sdk. kvoli akustickym mostom teraz zvazujem ze do murovacej malty najprv zalozim prvy rad priecok ytongu a to len vo vyske podlahy (10 cm) az potom dokoncim podlahu na zimu a potom neskor budem na ytong davat kontrukciu s profilov a sdk, je toto schodnejsie riesenie? ak ano, aku hrubku ytongu zvolit?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod emkac » Uto 03. Nov 2009 14:02:37

Martin, preco chces davat izolaciu medzi prizemie a poschodie?
Ako to ma byt docasne, kym zobytnis vrch, je to OK. Ale ako trvaly stav to nie je vhodne.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod martin1 » Uto 03. Nov 2009 15:07:03

emkac píše:Martin, preco chces davat izolaciu medzi prizemie a poschodie?
Ako to ma byt docasne, kym zobytnis vrch, je to OK. Ale ako trvaly stav to nie je vhodne.

rozvody rekuperacky mam polozene na poschodi na deke, ich vyska je 7,5 cm, obalim ich 8 cm podlahovym eps, na to osb a je to a dalsi dovod nebudem horne miestnosti stakle vykurovat, niekde len temperovat, ked nebudu obsadene a nebudeme mi do nich zo spadu utekat teplo a potom eps bude tlmit zvuk medzi poschodiami...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod deko » Uto 03. Nov 2009 15:33:38

martin1 píše: eps bude tlmit zvuk medzi poschodiami...


klasicky podlahovy eps zvuk skor prenasa ako tlmi.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod esde » Uto 03. Nov 2009 15:47:09

Ako pripomenul tomasg, dolezite je aby poter (2xOSB) netvoril suvislu vrstvu z jednej izby do druhej. T.j. zvycajne je mozne priecku postavit na pas XPS a to aj murovanu. Ako vzdy, podstata je skryta v detailoch:
- pas pod prieckou (XPS, Ytong) musi byt oddeleny od izolacie v miestnostach. Na to sluzi pas z penoveho PE ako pri klasickom potere
- priecka s SDK ma byt polozena na izolacnom pase (bitumenovy). Presnejsie je povedat, ze spodny profily nie je oprety priamo natuho na spodok.

Myslim, ze prave tomasg tu daval odkaz na pdf od knaufu, kde su tieto detaily nakreslene.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod tomas g » Uto 03. Nov 2009 22:23:03

Este je jedno nahradne riesenie, ale robi sa pri liatych poteroch: spravi sa cela podlaha, a pred robenim priecok sa flexou vyreze v mieste jedneho kraja priecky (nie v osi priecky) dilatacna skara. Neviem ale, ci by ten kraj pri suchej podlahe prilis neklesol, ked sa tam postavi priecka. V kazdom pripade, knaufacke akusticke tabulky kalkuluju aj s tymto riesenim.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod martin1 » Str 04. Nov 2009 12:27:34

esde píše:Ako pripomenul tomasg, dolezite je aby poter (2xOSB) netvoril suvislu vrstvu z jednej izby do druhej. T.j. zvycajne je mozne priecku postavit na pas XPS a to aj murovanu. Ako vzdy, podstata je skryta v detailoch:
- pas pod prieckou (XPS, Ytong) musi byt oddeleny od izolacie v miestnostach. Na to sluzi pas z penoveho PE ako pri klasickom potere
- priecka s SDK ma byt polozena na izolacnom pase (bitumenovy). Presnejsie je povedat, ze spodny profily nie je oprety priamo natuho na spodok.

Myslim, ze prave tomasg tu daval odkaz na pdf od knaufu, kde su tieto detaily nakreslene.

tomas g píše:Este je jedno nahradne riesenie, ale robi sa pri liatych poteroch: spravi sa cela podlaha, a pred robenim priecok sa flexou vyreze v mieste jedneho kraja priecky (nie v osi priecky) dilatacna skara. Neviem ale, ci by ten kraj pri suchej podlahe prilis neklesol, ked sa tam postavi priecka. V kazdom pripade, knaufacke akusticke tabulky kalkuluju aj s tymto riesenim.

nerozumiem vam, neodporujete si navzajom? esde pise ze spodny profil nie natuho opriet na spodok, tomas g zase pise, ze ci ked narezena osb v mieste priecky prilis neklesne, ked sa tam postavi priecka, ak by nebol profil o spodok oprety nema co klesat, ale ma byt napevno oprety alebo nie? ja zatial s sdk nemam skusenosti, ale lagicky si myslim ze v podkrovi by mal byt profil na sdk o spodok pripevneny na tuhu, lebo na vrchu nema byt o com pripevneny a pri dlhej priecke pripevnenie na boky asi nemusi stacit...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod esde » Str 04. Nov 2009 12:52:30

Nie sme v rozpore, pisem totiz o paske medzi podlahou a profilom SDK. Je len par mm hruba. Ide o to, ze priecka musi byt pevne ale nie tuho upevnena.
Pevne: musi to drzat jak...
Nie tuho: mikrobohyby (zvuk) musia byt premenene na teplo v tej paske a neprenasat sa na podlahu. Alebo aspon sa k tomu co najviac priblizit.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod pretorianm » Str 04. Nov 2009 12:55:10

deko píše:
martin1 píše: eps bude tlmit zvuk medzi poschodiami...


klasicky podlahovy eps zvuk skor prenasa ako tlmi.


pockaj, nebolo tu niekde na fore diskutovane, ze sa da pouzit na oschodi namiesto EPS s kroc. utlmom aj klasicky podlahovy ci si to uz s niecim pletiem ?
mozno mi nieco uniklo :)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod martin1 » Str 04. Nov 2009 13:30:54

esde píše:Nie sme v rozpore, pisem totiz o paske medzi podlahou a profilom SDK. Je len par mm hruba. Ide o to, ze priecka musi byt pevne ale nie tuho upevnena.
Pevne: musi to drzat jak...
Nie tuho: mikrobohyby (zvuk) musia byt premenene na teplo v tej paske a neprenasat sa na podlahu. Alebo aspon sa k tomu co najviac priblizit.

aha rozumiem, myslim ze tomas g pouzival PE pasku pod profil, aby utlmil zvuky, stale vsak neviem sa rozhodnut ako to spravit co najjednoduchsie...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Na suchu podlahu priecky zo sadrokartonu alebo murovane?

Poslaťod tomas g » Str 04. Nov 2009 19:58:10

Esde to dobre popisal, nie sme v rozpore. Okrem toho, pisem ze to je nahradne riesenie. Merania su sice vyrazne lepsie, nez pri priebeznej podlahe, ale horsie, ako keby sa podlaha robil po prieckach. Cast hluku sa totizto bude niest aj cez EPS v podlahe.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron