Aka ma byt hrubka izolacie v SDK priecke?

Aka ma byt hrubka izolacie v SDK priecke?

Poslaťod BodoR » Uto 03. Nov 2009 16:23:35

zdravim diskutujucich, aka je spravna hrubka izolacie v SDK priecke, ma izolacia vyplnat celu dutinu (100 profil - 100 izolacia) alebo ma byt izolacia a vzduch medzera, ak medzera kolko a z ktorej strany priecky, aka izolacia je navhodnejsia z hladiska vzduchovej nepriezvucnosti?
Naposledy upravil emkac dňa Uto 03. Nov 2009 23:25:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "hrubka izolacie v SDK priecke"
BodoR
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 02. Nov 2009 13:05:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: hrubka izolacie v SDK priecke

Poslaťod atik » Uto 03. Nov 2009 19:34:37

Ja som dal 100 mm Knaufinsulation do SDK priečok. Oddeluje mi to vykurovanú halu od vstupnej chodby, ktorá je iba temperovaná. Z teplej strany / zo strany haly/ som dal parozábranu a na profil som inštaloval samolepiace držiaky izolácie, aby sa "nezošmykla". Vzduchová medzera tam nezostala. Môžeš tam dať aj hustejšiu izoláciu - nič tým nepokazíš, bude to lepšie izolovať teplo ale aj zvuk. Na profil , ktorý sa dotýka ostatných stien, podlahy a stropu nalep penovú pásku, aby sa hluk neprenášal do konštrukcie. Ak ju tam nedáš bude to celé fungovať ako reproduktor a želaného efektu sa nedočkáš - ba naopak... :yahoo
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: hrubka izolacie v SDK priecke

Poslaťod tomas g » Uto 03. Nov 2009 22:16:04

Z akustickeho hladiska je najlepsie dat tazsiu izolaciu - doskovu, o nieco uzsiu ako je profil (je to lepsie aj z hladiska montaze tazkej izolacie).
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron