Vypinac so signalizacnou tlejivkou vs. ventilator

Vypinac so signalizacnou tlejivkou vs. ventilator

Poslaťod Jookie » Štv 29. Okt 2009 0:31:02

Zdar vsetcia,

dnes pri zapajani vypinaca so signalizacnou tlejivkou som narazil na pravdepodobne buduci zadrhel, a to: na vodici ku samotnej ziarovke skusackou vidim pritomnost napatia aj pri vypnutom vypinaci, teda prud tadial preteka ale za normalnych okolnosti je prilis maly na to, aby rozsvietil ziarovku (zatial OK). Problem vsak nastane, ak tymto drotom budem spinat aj ventilator v kupelni - ten ma vodice L, N a spinanu L (vypnem svetlo na zachode, ventilator este nastaveny cas bezi aby dovetral) - podla toho, ako vo ventilatore maju urobenu detekciu zopnutej L to bude alebo nebude blbnut. Nestretol sa s tym niekto?

Moje momentalne moznosti (v pripade ze to s ventilatorom bude blbnut) su:
- vykopnut von tento vypinac s tlejivkou (pripadne vybrat tlejivku) - tlejivku chcem, vykopnut ju nechcem
- nepripojit spinanu L a tym padom ventilator bude spinat len pri zvysenej vlhkosti (alebo pri inom zapojeni len pri zapnutom svetle, ak mu miesto L pripojim spinanu L)
- vymysliet nejake rozumnejsie zapojenie, nejake udelatko navyse

Takze mal s takym niecim niekto problem ci skusenost? :)
Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Vypinac so signalizacnou tlejivkou vs. ventilator

Poslaťod MartinH » Štv 29. Okt 2009 9:22:57

Jookie píše:dnes pri zapajani vypinaca so signalizacnou tlejivkou som narazil na pravdepodobne buduci zadrhel, a to: na vodici ku samotnej ziarovke skusackou vidim pritomnost napatia aj pri vypnutom vypinaci.

Ziadne problemy s ventilatorom nevzniknu. Jednoducha skusacka je iba pomocka na test fazy, nie meraci pristroj.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vypinac so signalizacnou tlejivkou vs. ventilator

Poslaťod Jookie » Štv 29. Okt 2009 9:35:01

No ved uvidime :) Ked to bude blbnut, tak sa sem znova ozvem s tym ze ako to blbne a ako to budem riesit ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Vypinac so signalizacnou tlejivkou vs. ventilator

Poslaťod k+k » Štv 29. Okt 2009 10:04:19

netusim co mas za problem, ale takto to mam zapojene na byte a absolutne bez problemov to fici uz dva roky.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron