kotvenie s prerušeným tepelným mostom

kotvenie s prerušeným tepelným mostom

Poslaťod MartinH » Pon 26. Okt 2009 23:31:24

Riesil som uchytenie satelitnej anteny do zateplenej fasady. Vselico nove som sa dozvedel, podelim sa s dojmami:

1. Nasiel som jednu jedinu hmozdinku ci kotvu, ktora umoznuje ukotvit tazke veci cez polystyren bez tepelneho mostu. Vola sa Fischer Thermax 12 resp. 16. Ak niekto pozna alternativy, nech napise. Viac google, pripajam len ilustraciu, vyzera profesionalne, vsak ?

2. Ta vec je vsak hnusno monopolne draha (podla typu cca 20 az 30€ kus :shock: ), v malom ju predavaju balenu v paroch a nikto ju nema na sklade.

3. Nasiel som ochotneho predajcu v Bratislave-Petrzalke, ktory preveril situaciu a zavolal mi, ze to vie dodat za par dni, presne na kusy z velkeho balenia a s velkou zlavou, lebo do konca mesiaca (t.j. uz len par dni) maju u Fischerovcov akciu. Ak bude mat niekto zaujem o kontakt, zverejnim. (Emkac zrejme nebude proti, ak firmy, co sa slusne spravaju k clenom fora, sa tu budu v dobrom spominat.)
Prílohy
thermax.gif
thermax.gif (8.63 KiB) Zobrazené 1127 krát
thermax.jpg
thermax.jpg (32 KiB) Zobrazené 1127 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: kotvenie s prerušeným tepelným mostom

Poslaťod danob » Uto 27. Okt 2009 0:19:23

MartinH píše: a s velkou zlavou

aka je ta velka zlava?
este uvaha: zabezpeci prerusenie tepelneho mostu aj klasicka plastova hmozdina ? dokaze niekto "spocitat" aky je energeticky rozdiel ak pouzijem lacne hmozdiny?
Prílohy
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (7.84 KiB) Zobrazené 1121 krát
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: kotvenie s prerušeným tepelným mostom

Poslaťod MartinH » Uto 27. Okt 2009 9:01:06

danob píše:
MartinH píše: a s velkou zlavou

aka je ta velka zlava?

Priblizne polovicna cena.
este uvaha: zabezpeci prerusenie tepelneho mostu aj klasicka plastova hmozdina ? dokaze niekto "spocitat" aky je energeticky rozdiel ak pouzijem lacne hmozdiny?

Situacia je zlozitejsia. Klasicka plastova hmozdina pripevneny predmet tlaci na podklad a pri zateplenej fasade podklad vela nevydrzi. Markizu alebo satelitnu parabolu, do ktorej sa moze opriet vietor, treba kotvit pevne na tah aj tlak.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasili - 2
danob, joko
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron