moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

Poslaťod Miro Ke » Pia 23. Okt 2009 11:15:41

V súčasnosti mám vyriešené odvod dažďovej vody zo strechy do drenáže podľa priloženého obrázku
- modry kruzok miesto umiestnenia zvodov zo strechy
- fialova drenáž
- cerveny kruzok zberač sa napojenim na dažďovú kanalizáciu
- modra čiara napojenie zvodov do drenaže
- tyrkysová čiara je alterantiva odvodu vody z pozemku cez kanalizáciu ak by som to robil
Najradsej by som to chcel nechat v takom stave ako je, pretoze ked som o tom uvazoval tak v zásade ma nenapadli ziadne minusy toho riesenia. Ale ako sa hovori viac hlav viac rozumu, a preto by som poprosil ze ak by niekoho napadlo prípadne možné problémy tak aby ma na ne upozornil. Dakujem
Prílohy
zvody zo strechy.JPG
zvody zo strechy.JPG (4.17 KiB) Zobrazené 1800 krát
Naposledy upravil Miro Ke dňa Pia 23. Okt 2009 11:17:37, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

Poslaťod zamnio » Pia 23. Okt 2009 19:11:08

a bude ta drenaz stihat? ak hej tak preco nie...
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

Poslaťod joko » Ned 25. Okt 2009 19:15:22

Ja by som určite odporúčal tyrkysové riešenie. Drenáž je na odvodnenie pozemku od prebytočnej vody. Ak do nej napojíš dažďák, tak tú vodu budeš tlačiť do zeme, tedy budeš robiť opačný efekt, na čo si drenáž zakopal.Môžeš argumentovať, že po čase tá voda znovu odteče, no takto spojeným systémom /modrá + fialová/ budeš mať stále mokrý pozemok, teda riskuješ Hydroizoláciu a jej fungciu, fungciu drenáže.Pri výdatných dažďoch a preplnení drenáže by si pod tlakom tlačil vodu do pozemku. Dažďové zvody neodporúčam s ničím spojiť, a do dažďovej kanalizácie pripojiť čo najblyššie ku kanálu, a až po nej dopájať drenáž, aby si čo najmenej zavodňoval drenážne rúry.

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
Dodo
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

Poslaťod Miro Ke » Pon 26. Okt 2009 10:53:15

mam len jeden bod napojenia do dazdovej takze aj ked to bude samostatne tak bod napojenia bude ten isty ale mozna mas pravdu co sa tyka toho zavodnenia, ja som to bral tak ze to dazd obcas preplachne. Ešte sa spýtam na riešenie odvodu vody sú tri varianty
- povrchové riešenie
- v hĺbke cca 30-40 cm
- nezamzavej hlbke
Pravdu povediac mam uz plne zuby kopania cize najradsej by som isiel do podpovrchoveho riesenia t.j. aby to bolo ulozene
tesne bod strkom na parkovisku. Musi ist dazdovej zvod do nezamrzavej hĺbky?
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: moze ist zvod dažďovej vody zo strechy do drenáže?

Poslaťod joko » Pon 26. Okt 2009 11:56:40

Bral som to ako samozrejmosť, že zaústenie je do dažďovej jeden.
Do tej daždovej dáš buď priamo odbočku, alebo kus rúry, do ktorej odbočku. Do tej odbočky napojíš dažďové zvody. rúrou poktačuješ aspoň 1 m a viac podľa možnosí, do ktorej dáš excentrickú redukciu, a do nej napojíš drenáž. Tam môžeš taktiež použiť odbočky, aj je tých vetiev viac. Pointa je v tom aby dažďové zvody zaústili čo nablyžšie ku dažďovej kanalizácii.
Drenáž by sa mala baliť do geotextílie, z dôvodu zaplnenia pôrov drenážnej rúry pieskom alebo hlinou. Ak to spravíš, tak to nepotrebuješ preplachovať.
Povrch verzus pod zemou: Ak na povrchu, tak do tých betónových žľabov, a to je sakra drahšie, ako rúra. Dažďák nemusí ísť do nemrznúcej hlbky, no aspoň 40 cm by som to zakopal a samozrejme vyspádoval. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia