Co ma na mojom dome tesi :)

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Jookie » Str 14. Okt 2009 8:43:18

Zdar,

uz viacero krat som chcel napisat nieco na podobny sposob, teda na opacny sposob 'Co ma momentalne stve', kedze na dome ma zvyknu veci aj tesit, tak snad sa najdu aj dalsi 'pozitivne ladeni' ludia co sa radi podelia ;)

Hrozne sa mi paci na tom mojom buducom dome, ako po kazdom dalsom ukone nadobuda viac a viac vyzor skutocneho obyvatelneho domu... Zacalo to uz ked pribudli prve mury, uz sa to zacalo podobat budove, potom sa objatila strecha a prestala mi tam tiect voda z oblakov, potom aj okna a dvere ;) Ked pribudla vnutorna omietka a zakryla tehly, zas o nieco viac to uz vyzera ako nieco obyvatelne a nie ako chliev mojej starej matere :-D Teda vnutorna omietka ma potesila uz aj preto, lebo zakryla tie zasekane instalacie (voda, elektrika) a tak uz to nie je vidno... A potom ma podobne potesil poter - pod polystyrenom a betonom sa ukryli aj tie vodovodne trubky, o ktore za zakopavalo a zakryvali sa drevenymi pozbijanymi 'krytmi' aby sa neponicili... Tak sa tam konecne da chodit bez toho, aby som stale daval na nieco na zemi pozor :-D

S týmto príspevkom autora Jookie súhlasili - 2
quark, sire63
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod k+k » Str 14. Okt 2009 9:41:59

To sme v podobnom stave. My uz mame za sebou aj fasadu a je to super (konecne nevidim tu hnusnu skaredu myjavsku tehlu :)). Farbu sme trafili presne ako sme chceli a uz to konecne nie je stavba ale dom. :yahoo Uz sa len nastahovat. Najviac zo vsetkeho ma ale tesi ten super pocit z podlahoveho kurenia. Teplo moc nemusim, ale zima od noh na byte ma uz par rokov stve (este ze som polovicku ukecal na podlahovku vsade, ziadne radiatory na poschodi). Este osadit interierove dvere a tehla definitivne zmizne z dohladu. :)
Naposledy upravil k+k dňa Str 14. Okt 2009 9:43:47, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Andrej » Str 14. Okt 2009 15:24:41

Mna tesi to, ze uz byvam a nemusim trpiet mentalne zaostalych murarov a podobnych "majstrov". Ale inak co sa tyka dispozicie domu, nic by som nerobil inak, so vsetkym som spokojny ako je urobene. Mozno to je tym, ze som bol na stavbe prakticky kazdy den a vsetko za chodu este upravoval.

S týmto príspevkom autora Andrej súhlasil
Tomasko
Andrej
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 10:47:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod motylka » Str 14. Okt 2009 18:36:12

Andrej píše:Mna tesi to, ze uz byvam a nemusim trpiet mentalne zaostalych murarov a podobnych "majstrov". Ale inak co sa tyka dispozicie domu, nic by som nerobil inak, so vsetkym som spokojny ako je urobene. Mozno to je tym, ze som bol na stavbe prakticky kazdy den a vsetko za chodu este upravoval.

Velmi presne si to napisal :ano: Mi sice este nebyvame ale behom 2 tyzdnov zateplime a dokoci sa krb. :yahoo
Uz sa nevieme dockat
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod deko » Str 14. Okt 2009 18:48:19

mna nesmierne tesi ze uz zacinam robit veci ktore bude aj vidiet :) cez vikend som natiahol v chodbe a v izbe pucovku, zajra idem malovat. a strasne sa vytesujem ze spravim nebickovo modru spalnu :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod sigma » Štv 15. Okt 2009 7:54:32

deko píše:...a strasne sa vytesujem ze spravim nebickovo modru spalnu :ano:

To v noci bude velmi vidno. (teraz je furt tma, az ma to hneva).
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod joko » Štv 15. Okt 2009 10:50:18

deko píše:a strasne sa vytesujem ze spravim nebickovo modru spalnu :ano:


Asi pred pätnástimi rokmi som dcére takto vymaloval izbu, a na strop sme nalepili hviezdičky z fosforeskujúcich nálepiek. Tam to bolo v noci ozaj ako pod holým nebom. Predávali to v papierníctve, rôzne veľkosti, tvary. Dcéra už dospela, do izby sme dali inú farbu, tak hviezdičky sme oškrábali aj so starou farbou. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Rudi_M » Štv 15. Okt 2009 17:28:12

teší ma rovnako každá dokončená etapa na mojom RD:
-- na začiatku som mal problém presvedčiť manželku aj syna, že ten "fliačik" betónu = zákl.doska je naozaj väčší ako súč.2-izbový byt v paneláku
-- našťastie po vymurovaní obv.nosných múrov, osadení väzníkov, pokládke krytiny a montáži okien/dverí zmenili názor a naopak to považovali už za príliš veľký "hangár"
-- po montáži izolácií s parobrzdou prišli priečky s vn.prímurovkami to síce trochu zmenšili na podľa nich "únosnú" mieru, ale po montáži SDK sa zas objavil pocit "príliš nízkeho stropu" v otvorenej dispozícii kuchyne/jedálne/obývačky
-- veľmi mi odľahlo, keď sme teraz s manželkou videli hotové dlažby a páčia :D sa nám v plnej ploche ešte viac, než len po jednom kuse v predajni
(tá skúsenosť, keď vám predajca ukáže dlažbu/obklad len na paneli v predajni s "všelijakým" osvetlením a po vašom nátlaku "náhodou" nájde v sklade aj plný formát a vy si ho vynesiete na denné svetlo a ono to vyzerá ale úplne inak :shock: )
-- a teraz sa tešíme, až sa dokončia obklady (2x opravované) a namontuje sanita a kuchyňa = to už teda bude naozaj skoro hotový RD
Naposledy upravil Rudi_M dňa Štv 15. Okt 2009 17:40:19, celkovo upravené 2
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Andrej » Štv 15. Okt 2009 20:24:35

Rudi_M píše:-- na začiatku som mal problém presvedčiť manželku aj syna, že ten "fliačik" betónu = zákl.doska je naozaj väčší ako súč.2-izbový byt v paneláku


Ja ked som prvykrat videl podkrovie, bez priecok, som sa normalne zlakol, ze tam nic nevojde. A teraz tam mam 4 izby a 2 kupelne a ziadna miestnost nieje stiesnujuca. Ono to strasne skresluje.
Andrej
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 10:47:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Wlado » Pon 19. Okt 2009 20:32:13

Mňa teraz teší: osadil som okná takže mám digitálny dom s vindovsami to je radosť zo soboty, v nedeľu som sa vytešoval z upratanej garáže takže viem všetko nájsť, no a dnešná radosť je z pokládky isoveru medzi krokvy, dufam, že zajtra doložím isover krížom a v stredu si dám do nosa :drink .

S týmto príspevkom autora Wlado súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod joko » Pon 19. Okt 2009 21:48:49

Jookie píše:Zdar,

uz viacero krat som chcel napisat nieco na podobny sposob, teda na opacny sposob 'Co ma momentalne stve', kedze na dome ma zvyknu veci aj tesit, tak snad sa najdu aj dalsi 'pozitivne ladeni' ludia co sa radi podelia ;)

Mňa najviac teší že si začal túto tému. Aj keď aj tá "bútľavá vrba" je občas dobrá, ako Martin písal, no treba pozerať pozitívne dopredu. Som presvedčený, že aj do tejto témy sa dostane aspoň toľko príspevkou ako do témy "štve".
Mňa napr. posledný rok teší, že môžem ľuďom pomôcť, radiť , riešiť ich problémy, aj keď ani ich ani ich stavbu som nikdy nevidel. Naplňa ma to radosťou a ak mám čas tak niektoré dni aj štyrikrát sa vrátim sem na fórum a lúskam témy, kde, komu, čo poradiť.
O tom, že som sa tu naučil x nových vecí, a niektoré témy ma donútili naštudovať nové technológie, to už je iba bonus. A v neposlednom rade teší ma aj to, že niektorý členovia aj osobne využijú aj moje služby, čo ma istým spôsobom aj živí a živí moju rodinu. Ďakujem im. :drink :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
atik
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod bladerunner » Pon 19. Okt 2009 22:47:06

dnes mi zmontovali krov z priehradových väzníkov :D pultová strecha, 5 st. sklon., okolité rozostavané domy v novej obytnej zone /zatiaľ asi 1/3/ bungalovy alebo poschodvé v španielskom štýle s valbovou strechou. Ten môj "pult" tam bude vyzerať fakt brutálne 8-)
len škoda, že teraz večer už opäť prší a predpoveď počasia neveští na ďalšie dni nič pozitívne :cry:
zakrytie stavby tak zrejme ešte v nedohľadne :dash
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod motylka » Pon 19. Okt 2009 22:55:44

Mna tesi, ze konecne sme vymakli sprav. sadrokratonistov a Krbar postavil Spartherm na nozicky a aj ho hned vypalil. :twisted: Este dokoncit sokel + 160m2 fasada a som spokojna.Samoz. podbitie by sa mohlo stihnut cez ,,zimu,, ;)
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod emkac » Ned 25. Okt 2009 10:30:36

Konecne mi po pol roku zacali robit na dome farbu. :yahoo :yahoo
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma na mojom dome tesi :)

Poslaťod Jookie » Ned 25. Okt 2009 13:20:44

...a mne v piatok konecne pripojili a nahodili kotol a v dome zacalo byt teplo :) Teda mam sice len holy beton na zemi a hole jemne omietky, ale uz sa bude dat konecne pohodlne vo vnutri pracovat a uz sa nemusim bat toho, ze mi pomrznu trubky kurenia ked klesne teplota ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Ďalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron