Prerobit stary dom? Kto to posudi?

Re: prerabka stareho domu

Poslaťod deko » Štv 15. Okt 2009 8:40:10

v tom pripade fakt "neni o cem". na henten stary dom sa vykasli, kup si presne taky pozemok ako ti vyhovuje a postav si na nom presne taky dom ako ti vyhovuje :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Prerobit stary dom? Kto to posudi?

Poslaťod atik » Ned 25. Okt 2009 9:37:05

Presne tak! Ja makám ne prerábke už tretí rok. Robím skoro všetko svojpomocne a snažím sa to robiť poctivo, nakoľko
s "profíkmi" som doteraz - okrem elektrikára nebol spokojný. Aj tak mi to nákladovo vychádza 1 až 1.5 X drahšie než stavba nanovo a to nehovorím o predĺženia času pri stavbe. Neustále riešim nečakané komplikácie a prkotiny, ktoré žiaden odborník dopredu nevidí. Ak sú ceny pozemkov v lokalite také, ako píše tvorca vlákna a bývanie máte doriešené, treba dom dobre predať a postaviť nový, šitý presne na mieru s ohľadom na potreby rodiny. My sme začali strechou a postupne sme sa dopracovali k tomu, že z domu zostali už iba múry a základy, aj tam by sa zišli zmeny, ale už sa nedajú zrealizovať. Asi jediná výhoda našej prerábky je, že sa všetko mení podĺa našich potrieb bývania. O potrebách bývania sme na začiatku nemali ani páru. resp. boli celkom iné, nakoľko sme bývali v paneláku a domček je celkom iné "kafe".
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Predchádzajúci

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron