Bungalow 85

Bungalow 85

Poslaťod evolution3 » Sob 10. Okt 2009 18:32:53

čaute zaujimalo by ma ako hodnotite tento projekt a hlavne či niekto z vas stavia takýto istý dom alebo ma už postavene.Zaujima ma to preto lebo s mojou ženou chceme tento dom ale nevieme si predstavit všetky velkosti izieb.Radi by sme si tento dom naživo pozreli lebo predsa stavat chceme iba raz a to na stalo.Vopred dakujem a prejem pekný deň. http://prodom.sk/?p=projekty&project=71
evolution3
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 18. Máj 2009 22:10:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Bungalow 85

Poslaťod deko » Sob 10. Okt 2009 18:39:24

uff... podnikatelske baroko ako vysite... treba si precitat diskusie o inych projektoch, tam je na temu zlozitosti stien popisanych kvantum slov...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod mimo » Sob 10. Okt 2009 19:58:17

úplne zlé, podnikateľské baroko, presne tak, a potom, na ploche skoro 18 krát 11 metrov úžitková plocha 111m2, to je žart, nehovoriac o usporiadaní vnútorného priestoru - miesto priestoru kutice...
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod ppan » Ned 11. Okt 2009 21:16:30

No, podnikatelskym barokom by som to priamo nenazval, to je predsa len nieco ine, ale prilis clenity podorys, tym padom aj zlozitejsia (a drahsia) strecha. Clenitejsi podorys sa prejavi aj na clenitejsich muroch domu, tym padom aj na vacsej tepelnej strate (aj ked zrejme nie dramatickej), horsie sa riesia detaily a takyto dom je nachylnejsi na chyby a rozne tepelne mosty.
Uzka vstupna chodba/zadverie - ak by tam mali byt este naznacene skrine, predimenzovana chodba v strede domu, ktora berie metre stvorcove a je ju tazko vyuzit, pretoze su vsade dvere, pripadne vstupy do zachodovej predsienky (?) a kuchyne. Taktiez by som sa obaval, ci bude v tejto chodbe dostatok svetla, toboz este ak by dvere, ktore do nej ustia, boli plne a nie presklene.
Zachod a kupelna oproti kuchyni a dalej od spalni (logickejsie by to bolo naopak). Technicka miestnost - fajn, aspon to, lebo vzhladom na male izby sa odkladacie priestory naskriabu iba velmi tazko. Stredna spalna ma dvere v strede izby, to nepovazujem za najstastnejsie, navyse tato izba musi ziskavat metre stvorcove vystupenim steny, inak by bola mala - to uz by bolo lepsie zarovnat stenu, cize predlzit ostatne dve spalne.
Kuchyna nie je velmi velka, ale kto neoblubuje spajzu, moze si ju na jej ukor rozsirit. Arkier/rizalit, ked sa niekomu paci, preco nie (aj ked moderne citiaci architekti by ma asi za tieto slova zabili :-) ), ale na to, aby tam bol iba gulaty jedalensky stol je to zbytocny luxus. Takto koncipovana obyvacka ma podla mna obmedzene moznosti variantov zariadovania interieru, vyuzitelnych cca 1,5 plnej steny (ak by chcel napriklad niekto vacsiu kniznicu bude problem). Vzhladom na to, ze je tam komunikacny priestor s terasou a vela presklenia, tak napriek slusnym 30 metrom stvorcovym sa zariadena "obyvackova" cast bude tlacit v polovici miestnosti. Ale nakoniec - mozno to bude tlacit na minimum nabytku v obyvacke, co sa mne osobne paci. Vzhladom na tvar domu by mu vyhovovala zrejme orientacia terasy na juh a preskleneho arkieru na vychod - v takom pripade by sa mi kuchyna s oknami na juznej strane zdala byt prilis bombardovana lucmi, tam bude uz dost teplo pri vareni. Asi tak... ;)

S týmto príspevkom autora ppan súhlasil
emkac
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod Plamen » Pon 12. Okt 2009 15:57:34

Nie som zástanca komplikovaných domov, ale keď sa to investorovi páči, prečo nie! Bude v tom dome bývať on, nie ja alebo niekto iný. V projekte sú niektoré veci, ktoré sú fakt zbytočne predražené napr. časť jedálne. Ťažko sa vyjadrovať k vhodnosti domu, keď nepoznáme pozemok. Ak pošleš tvar pozemku so znázornením aspoň severu, budeme múdrejší v radení.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod Majo 2 » Pon 12. Okt 2009 22:18:11

keď si predstavím pri tak členitom dome zameranie základov,kopanie základov strojom,ukladanie DT,murovanie,lepenie vonkajšej izolácie,pílenie škridiel, šalovanie venca,viazanie železa, tak takýto pôdorys by ma zdržal aspoň sto hodín práce naviac , značné straty na materiáloch a len samotná strecha by bola drahšia aspoň o 1000 euro ako pri kompaktnejšom bungalowe.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod juro_b » Pon 12. Okt 2009 22:48:39

Tak ja si myslim,ze tato strecha ak bude pokryta skridlou,oproti jednoduchej bude drahsia 3 nasobne.pri plechu mozno bude rozdiel mensi ,ale aj tak,brrr.a dodnes si pamätam vetu pokryvaca: "uzlabie -to suuu probleeeemyyyy..." ja nastastie ziadne nemam :D

podla mna by ste si mali ujasnit,ktory prvok sa vam na dome paci,a chcete aby bol dominantny,a ostatne veci co najviac zjednodusit...lebo na tomto projekte je komplikovane vsetko-je tam vyklenok,velmi komplikovany podorys,a strecha je jeden obrovsky zhluk roznobeznych ciar.co sa tyka vnutorneho usporiadania,v podstate to vystihol ppan.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Bungalow 85

Poslaťod evolution3 » Ned 18. Okt 2009 22:13:47

Rodinný dom BUNGALOW 85 nájdete už zrealizovaný : Štvrtok na Ostrove,
Výčapy - Opatovce, Tomášov, Močenok, Baloň, Chorvátsky Grob-Čierna Voda a
Tlmače-Lipník, tam už prebehlo kolaudačné konanie NENI STE NIEKTO Z TOHOTO OKOLIA?LEBO BY SOM POTREBOVAL KONTAKT NA TOHO MAJITELA.DIK
evolution3
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 18. Máj 2009 22:10:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron