vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod deko » Str 14. Okt 2009 21:11:11

ahojte, chcel by som si na strechu zavesit taketo nieco http://www.youtube.com/watch?v=376UAQWKbck

znamena to ale, ze musim zohnat taky ventilator. nema niekto znameho v servise vzduchotechniky, ktory by mi ho prepustil (ked zhori motor, meni sa cely ventilator)? to by bolo priam idealne - mal by som tam aj loziska a prevod by som vyriesil remenom...

druha moznost je, ze si tu turbinku necham vyrobit. plany mi nakresli znamy za par sekund. neviem ale kde maju rezanie laserom, ohybacku a bodovacku na nerez... a hlavne neviem, kolko si za to mozu vypytat...

vedel by mi niekto poradit?

dakujem
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod MS. » Str 14. Okt 2009 21:55:43

Deko skús pozrieť na ebay ja som tam nedávno našiel celu komplet turbinu za cca 400 eciek a s výkonom 750w. Aby nakoniec bastlenie nebolo drahsie ako profi riešenie.
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod deko » Str 14. Okt 2009 22:04:00

no, ma to byt totalny lowcost - chcem tym napajat router a mozno satelitny receiver. takych 50-70 wattov v pohode staci... navyse, k velkemu vykonu potrebujem aj velke baterky a ja na to chcem pripnut stare baterky z nejakych dieselovych aut...

ebay ale urcite kuknem. diik.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod MS. » Štv 15. Okt 2009 11:04:31

Deko tak skus este kuknut knihu niekde na nete o vyrobe malej veternej elektrarne - tam su aj vykresy na vrtulu, das to do CNC frezy a mas vrtulu jak lusk :)
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod MS. » Štv 15. Okt 2009 11:06:17

toto som mal konkretne na mysli.... http://www.radiotel.sk/index.php/vmchk/ ... raren.html
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod deko » Štv 15. Okt 2009 11:21:09

vykres nepotrebujem, ten mi nakresli kamos za par minut. potrebujem niekoho kto to zbucha dokopy :)

a kedze vietor tu mame dost premenlivy, chcem vrtulu s vertikalnou osou. navyse usetrim jedno lozisko (na ktorom by sa horizontalna turbina otacala) :ano:

navyse, pri vertikalnej turbine nie je potrebna taka presnost - lopatky nepohana podtlak ale pretlak. takze netreba riesit kridlovy profil listu vrtule - mozu to byt napr. aj spachtle :)

a v neposlednom rade - vertikalnu turbinu viem spravit tak, ze pri silnejsom vetre sa sklopi na bok. bude to fungovat v podstate rovnako ako keby sa stoziar zlomil, ale bude tam klb takze to zlomenie nebude trvale. a ked vietor polavi, vdaka zavaziu sa vrati naspat... v pripade horizontalnej vrtule si to neviem dost dobre predstavit...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod MS. » Štv 15. Okt 2009 11:28:31

deko píše:v pripade horizontalnej vrtule si to neviem dost dobre predstavit...


v pripade horizontalnej osi vrtule je tam kineticka brzda...tj. rotujuce zavazie spolu s vrtulou, ktore pri vysokych otackach funguje ako brzda... ako sa toci tak sa zvysuje odstrediva sila posobiaca na zavazie a to mechanicky brzdi vrtulu....
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: vyroba nizkovykonovej veternej turbiny

Poslaťod mpp » Štv 15. Okt 2009 17:10:44

teória i prax:
Malá větrná elektrárna : Stavební návod s konstrukčními výkresy / Uwe Hallenga ; z nem. orig. prel. Marta Myšková;
Savoniův rotor / Heinz Schulz ; z nem. orig. prel. Marie Šedivá, Hlavný autor : Schulz, Heinz
je tam viacero záludností, treba si najprv prečítať, napríklad na strechu ju vôbec nedoporučujú.
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť