Murovali ste s nemrznucou zmesou? Je to pevne?

Murovali ste s nemrznucou zmesou? Je to pevne?

Poslaťod pretorianm » Str 14. Okt 2009 9:39:24

muroval niekto dnesne tehlove thermo bloky na maltu zarabanu s nemrznucou zmesou?
ak sa dodrzal postup (teploty / davkovanie) ako dobre drzi malta? neboli tam neake problemi?
chcel som pred zimou stihnut vytiahnut este par murov, no pri sucasnom pocasi...
Naposledy upravil emkac dňa Ned 18. Okt 2009 0:34:09, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "murovanie s nemrznucou zmesou"
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod k+k » Str 14. Okt 2009 9:45:32

u nas minuly rok murovali este v novembri s nemrznucou zmesou a ziadne problemy sa nevyskytli. otazka je, ci by som ich zistil :?:
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod pretorianm » Str 14. Okt 2009 10:15:01

napr.ked si sekal do takej steny, ako drzi tehla na malte
my ste teraz vysekavali take kapsule na drevenne nosniky a drzi jak slak, nevies tu maltu od tehly oddelit, je to doma miesana malta,klasika piesok/cement/vapno/voda
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod k+k » Str 14. Okt 2009 10:23:55

no, my mame unimalt. ked som zasekaval v garazi kliestiny na strop, tak prerazit tu maltu bol sakra problem. ale garaz sa robila asi este bez nemrznucej zmesy :( ta sa pouzivala asi len hore a tam som (aspon zatial :)) nic nesekal.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod imagine » Str 14. Okt 2009 11:41:41

pretorianm píše:muroval niekto dnesne tehlove thermo bloky na maltu zarabanu s nemrznucou zmesou?
ak sa dodrzal postup (teploty / davkovanie) ako dobre drzi malta? neboli tam neake problemi?
chcel som pred zimou stihnut vytiahnut este par murov, no pri sucasnom pocasi...

Tak to pocuje mprvy krat ze nemrznuca zmes ... a to sa akoze da kupit na murovanie alebo oplati sa to vobec ? pouzivat tuto zmes ?
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod pretorianm » Str 14. Okt 2009 12:04:14

imagine píše:
pretorianm píše:muroval niekto dnesne tehlove thermo bloky na maltu zarabanu s nemrznucou zmesou?
ak sa dodrzal postup (teploty / davkovanie) ako dobre drzi malta? neboli tam neake problemi?
chcel som pred zimou stihnut vytiahnut este par murov, no pri sucasnom pocasi...

Tak to pocuje mprvy krat ze nemrznuca zmes ... a to sa akoze da kupit na murovanie alebo oplati sa to vobec ? pouzivat tuto zmes ?


ako priklad: Nemrznúca prísada do mált a hmôt (http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0790.htm)
ci sa to oplati, no ak potrebujes murovat pri dnesnych teplotach tak urcite, ale vzdy je lepsie neprimiesavat nic takze je to na zvazeni ci to musis pouzit alebo pockat na teplu jar :)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod Ludo » Str 14. Okt 2009 15:46:26

všetky priečky boli murované na maltu s prísadou - bol už pomaly november - ale zas nemrzlo-, teploty aj v noci boli nad nulou-ako teraz- drží to -už pekných pár rokov
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: murovanie s nemrznucou zmesou

Poslaťod pretorianm » Str 14. Okt 2009 20:27:43

Ludo píše:všetky priečky boli murované na maltu s prísadou - bol už pomaly november - ale zas nemrzlo-, teploty aj v noci boli nad nulou-ako teraz- drží to -už pekných pár rokov


a ktoru konkrwetnu zmes si pouzil?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron