Ako izolovať podlahu ?

Ako izolovať podlahu ?

Poslaťod mima » Uto 06. Okt 2009 9:25:46

ahojte
mám pár otázok ohľadne izolácie podlahy :
1) hydroizolácia pod priečkami bola Hydrobit V60 S35, je možné použiť pod podlahu iný typ - napr. parabit, príp. čo iné by ste odporučili ?
2) je nutné medzi HI a EPS dať nejakú oddeľovaciu fóliu (čítala som už diskusie - jedni hovoria ano, druhy nie), aky typ ?
3) je podlahový EPS nejakým spôsobom kotvený, či len voľne položený ? ako je to riešené v prípade dvoch vrstiev, napr.- 5cm a 5cm ?

vďaka
mima
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:24:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako izolovať podlahu ?

Poslaťod fabka2004 » Uto 06. Okt 2009 10:33:03

mima píše:ahojte
mám pár otázok ohľadne izolácie podlahy :
1) hydroizolácia pod priečkami bola Hydrobit V60 S35, je možné použiť pod podlahu iný typ - napr. parabit, príp. čo iné by ste odporučili ?
2) je nutné medzi HI a EPS dať nejakú oddeľovaciu fóliu (čítala som už diskusie - jedni hovoria ano, druhy nie), aky typ ?
3) je podlahový EPS nejakým spôsobom kotvený, či len voľne položený ? ako je to riešené v prípade dvoch vrstiev, napr.- 5cm a 5cm ?

vďaka


1. nieje dovod na inu HI, doporucoval by som Vami spominany typ HI
balik od znackoveho vyrobcu (comu zodpoveda aj kvalita) je pod 20€
2. nieje nutne, ak ju mate zadarmo tak ju dajte staci obyc PE
3. neiej kotveny, prilepite ho na par miestach - doporucujemvo viacerych vrstvach na prekryv spar
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako izolovať podlahu ?

Poslaťod mima » Str 07. Okt 2009 10:42:12

doplnim to este o jednu otazku, co ste pouzivali na kotvenie rurok podlahovky ? kari siet, ci nieco ine ?
mima
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 13:24:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako izolovať podlahu ?

Poslaťod MiroM » Str 07. Okt 2009 10:59:41

1. Pokial je to na tej istej baze, tak sa kludne moze pouzit aj ina HI, v tomto pripade Parabit V60 S35 a Hydrobit su oba oxidovane asfaltove pasy a nie je problem ich nalepit dokopy.

2. Ja som dal tenku foliu od balikov EPS

3. Polozis na podlahu a vrchnu vrstvu posunies aj v osi x aj y , aby sa prekryli vsetky spary

4. Podlahovku nemam, ale podla mna je karisiet lepsie riesenie ako dake stupliky , ktore sa napichuju do eps, resp. pouzitie systemovej dosky je najdrahsie riesenie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako izolovať podlahu ?

Poslaťod ziletka » Štv 26. Máj 2011 12:24:35

Zavisi to od toho ci ides davat betonovy poter alebo anhydrit. Ak betonovy poter, tak tam moze ist aj karisiet ale do anhydritu zelezo nepatri. Vtedy treba pouzit nejaky iny sposob uchytavania.
Ja som pouzil tie zapichovacie ucka dlhsie a zahnute. Vsetky rurky boli po zaliati na svojich miestach.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron