Návod na výstavbu krbu od A do Z

Návod na výstavbu krbu od A do Z

Poslaťod kexo666 » Str 25. Feb 2009 22:37:50

Dobrý deň,

Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať pri výstavbe krbu krok za krokom? Našiel som tu hodne útržkovitých informácií, no na to aby som podla toho zmontoval krb to nestačí. Mám krbovú vložku Ferlux C20. Zatiaľ som urobil iba teplovzdušné rozvody a zamuroval mriežky (vývody teplého vzduchu do miestností). Vzdialenosť od krbu k vývodom nie je dlhšia ako 4 metre a teda som nepoužil ventilátor. Systému napájania teplovzdušných rozvodov na oplechovanie okolo vložky rozumiem, no absolútne neviem ako postupovať pri samotnej obstavbe tak, aby som dodržal cirkuláciu vzduchu. V návode sa píše, že má trojitú reguláciu vzduchu, no na otázku či je treba dať aj komínovú klapku mi predajca povedal že ušetrím 30precent paliva, no zadymí sa mi sklo...
Taktiež netuším ako mám aplikovať ´dosky IZOL okolo vložky a ako potom na to dať obstavbu. Alebo samotná obstavba sa robí z týchto dosák??? :idea:
Práce ako murovanie a stierkovanie mi nerobia problém, ide mi iba o kvalitné vyhotovenie (bez skúseností a rád sa to nedá...)
Pokiaľ by sa tu nachádzal človek ktorý problematike rozumie a poradí mi, poprípade sa bude ochotný dohodnúť na cene za odbornú pomoc pri stavbe, určite sa dohodneme.
Ďakujem za Váš čas a vopred za informácie!
R.
kexo666
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Návod na výstavbu krbu od A do Z

Poslaťod emkac » Str 25. Feb 2009 23:08:52

Pozri, ja to tam nejako prasknem, obmurujem a snad to bude ok. :mrgreen:

Pred vlastnou stavbou som si presiel to, ako to stavali ini. Mal som aj nejake telefonicke diskusie ohladom teplovzduch akumulacka a pod. Nakoniec som sa do toho pustil s tym, ze to nejako dopadne. Nie dobry pristup, ale zatial efektny.

Asi si precital temy:
viewtopic.php?f=26&t=552
viewtopic.php?f=26&t=531
viewtopic.php?f=26&t=261
viewtopic.php?f=26&t=20

Kedze uz mas rozvody, si relativne dost daleko. Podla mna si nerob starosti s obmurovanim, das izolaciu a pred to tenky ytong (kvoli opracovavaniu) a mas to v pohode. Nejake detaily su aj v tych temach, cize potrebujes iba vyriesit blizke okolie vlozky, aby vzduch dobre cirkuloval.
Podla mna Ti staci konzultacia s niekym, kto to uz raz robil. Ale necakam tam komplikacie.

Inac na webe kompletny krok za krokom navod nenajdes. Ani v nejakej knihe nie. Dost som sa to nazhanal aj ja.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Návod na výstavbu krbu od A do Z

Poslaťod kexo666 » Pon 05. Okt 2009 20:59:02

Tak aby som iba nekecal prikladám pár obrázkov krbu čo som si sám podomácky urobil. Dúfam, že tým neurazím nejakého majstra, pretože toto je môj prvý výtvor v živote a popravde do druhého by sa mi ísť nechcelo :-)
Je to hodne pracné a tým, že som na každej časti pracoval sám sa mi hodne časovo natiahlo na dva mesiace. No zase som praacoval iba po víkendoch. Kritiku ovšem príjmam a rád si nechám poradiť.
Rado
Naposledy upravil kexo666 dňa Pon 05. Okt 2009 21:32:50, celkovo upravené 2
kexo666
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 25. Feb 2009 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Návod na výstavbu krbu od A do Z

Poslaťod danob » Pon 05. Okt 2009 21:12:18

navody na obstavbu su a docela podrobne aj s dalsimi radami:
http://www.nejenkrby.cz/p.aspx?pn=stavb ... ci&kid=371

S týmto príspevkom autora danob súhlasil
emzetperx
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Návod na výstavbu krbu od A do Z

Poslaťod opek » Uto 06. Okt 2009 8:54:11


S týmto príspevkom autora opek súhlasili - 2
emzetperx, ziletka
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia