Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod vvv » Sob 03. Okt 2009 22:01:09

Tiez som priecky penil k nosnemu murivu a stropu. Myslim, ze je to jednoduchsi sposob ukoncenia muriva hlavne pod stropom a nakoniec aj pri stene. A este k tomu je to aj odporucany technologicky postup od xelly, tak preco by som si mal komlikovat zivot?
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat




Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod scott01 » Ned 04. Okt 2009 8:36:42

scott01 píše:
jepeto píše:Preco pur penou ?? Nie kleberom nalepit na obvodovy mur ????

...lepiť kleberom v žiadnom prípade !!!!!
Mozes mi vysvetlit preco by sa to nemohlo lepit lepidlom? Preto, ze to pisu na stranke xella?
...ja som zase videl v krásne vymaľovanom novom dome dlhé súvislé praskliny v spojoch pri priečke a nosnej stene a hádaj ako to murovali. Priečka je len prilepená a ak začne praskať tak od steny odskočí celá....ak by som to nemal robiť na kotvy tak jedine priečku zasekať do nosnej steny do tzv. kapsy ale to je zbytočná robota..... A ten Tvoj nadradený tón si nechaj pre seba, nikto nie je zvedavý na Tvoje podráždené odpovede, každý si stavia dom ako vie a keď chce niekto poradiť ako sa má správne ukotviť priečka tak sa mu poradí správne a nie podľa toho ako stavia nejaký mudrlant........sorry ale si ma normálne nasral :roll:
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod vvv » Ned 04. Okt 2009 13:18:00

Myslim, ze ak je dovod na praskanie spoja medzi prieckou a obvodom (chyba stavby), tak ten spoj praskne aj v pripade ak je nalepena priecka lepidlom aj v pripade ak je penena. Nepraskne v spoji, len v pripade ked je zasekana, ale v tom pripade to praskne niekde inde na najslabsom mieste. Bezne sily pri spravne postavenej stavbe musi zachytit armovacia sietka pri omietani. Sposob pripojenia cez pur penu a kotvy sa mi zda ako najefektivnejsi z hladiska pracnosti a postupu vystavby - priecka je dostatocne kotvena a uchytena okamzite pri stavbe. Kazdy kto staval priecku tak vie, ze vyhnut sa nahodnym dotykom a buchnutim do priecky je tazke aj pri velkej opatrnosti a stabilita pricky v tejto faze je este velmi mala a otrasy jej urcite neprospievaju.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod MiroM » Pon 05. Okt 2009 8:02:40

Ivan píše:A ako taketo priecky uchytit o strop ?? Tiez kleberom alebo pur penou ???

Ja pur penou.... ano preto ze to píšu na stránke xella ...


O strop sa priecky samozrejme lepia PUR penou, lebo su to dva nezavisle systemy, inac povedane strop sa "pohybuje" inac ako priecka. Ale opakujem ,priecka sa moze kludne prilepit lepidlom, samozrejme aj s kotvenim, ja som kotvil aj L-kotvami a niekde aj roxormi.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod Mich » Pon 05. Okt 2009 10:22:22

MiroM píše:
Ivan píše:A ako taketo priecky uchytit o strop ?? Tiez kleberom alebo pur penou ???

Ja pur penou.... ano preto ze to píšu na stránke xella ...


O strop sa priecky samozrejme lepia PUR penou, lebo su to dva nezavisle systemy, inac povedane strop sa "pohybuje" inac ako priecka. Ale opakujem ,priecka sa moze kludne prilepit lepidlom, samozrejme aj s kotvenim, ja som kotvil aj L-kotvami a niekde aj roxormi.



Nejak mi unika vyznam vymyslat postupy tam kde vyrobca polopate postup ukazuje. On to určite ma hlbšie premyslene ale hlavne odskušane.
Prílohy
Uchytenie priecky o strop.JPG
Uchytenie priecky o strop.JPG (6.4 KiB) Zobrazené 4521 krát
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod MiroM » Pon 05. Okt 2009 12:28:45

Mich píše:
Nejak mi unika vyznam vymyslat postupy tam kde vyrobca polopate postup ukazuje. On to určite ma hlbšie premyslene ale hlavne odskušane.


Jednoducho sa mi to tak robilo lahsie. Tvarnicu som prilepil k stene a k spodnej vrstve a o chvilu to bolo uz pevne. Takto tvarnicu drzi len spodok a nechcel som riskovat, ze sa mi to pri zatlkani kotvy ulomi. Ale nech si kazdy robi ako uzna za vhodne. Ja som len reagoval na to, ze niekto napisal, ze lepit klebrom je zakazane. Nemam ani jednu prasklinku.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod jepeto » Pon 05. Okt 2009 16:42:07

Mich píše:
MiroM píše:
Ivan píše:A ako taketo priecky uchytit o strop ?? Tiez kleberom alebo pur penou ???

Ja pur penou.... ano preto ze to píšu na stránke xella ...


O strop sa priecky samozrejme lepia PUR penou, lebo su to dva nezavisle systemy, inac povedane strop sa "pohybuje" inac ako priecka. Ale opakujem ,priecka sa moze kludne prilepit lepidlom, samozrejme aj s kotvenim, ja som kotvil aj L-kotvami a niekde aj roxormi.



Nejak mi unika vyznam vymyslat postupy tam kde vyrobca polopate postup ukazuje. On to určite ma hlbšie premyslene ale hlavne odskušane.


OK, ale ako tak pozeram na ten tvoj obrazok tak ta priecka ma sirku 7 cm, je to ale takto za potrby pri sirke 15 a 10 cm ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod fabka2004 » Uto 06. Okt 2009 7:34:11

jepeto píše:OK, ale ako tak pozeram na ten tvoj obrazok tak ta priecka ma sirku 7 cm, je to ale takto za potrby pri sirke 15 a 10 cm ???


otazka znamena co je potrebne, ja takto budem robit aj sirku 125mm (150mm nemam)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod MiroM » Uto 06. Okt 2009 8:17:25

fabka2004 píše:
otazka znamena co je potrebne, ja takto budem robit aj sirku 125mm (150mm nemam)


Kotvenie o strop kovovou pasovinou ma len docasny vyznam a aj to len pri nejakych dlhych prieckach, teda zaistuje to nejaku docasnu stabilitu, kym sa to nevypeni.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod Mich » Uto 06. Okt 2009 8:46:31

MiroM píše:
fabka2004 píše:
otazka znamena co je potrebne, ja takto budem robit aj sirku 125mm (150mm nemam)


Kotvenie o strop kovovou pasovinou ma len docasny vyznam a aj to len pri nejakych dlhych prieckach, teda zaistuje to nejaku docasnu stabilitu, kym sa to nevypeni.



Samozrejme ze len docasny vyznam. Tak ako vsetko na tomto svete. Minimalne vsak , kym ta kotva nezhrdzavie. Cize 30 rokov?

Pur pena sa strati skor ako ta kotva.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod MiroM » Uto 06. Okt 2009 8:55:16

Mich píše:Samozrejme ze len docasny vyznam. Tak ako vsetko na tomto svete. Minimalne vsak , kym ta kotva nezhrdzavie. Cize 30 rokov?

Pur pena sa strati skor ako ta kotva.


Vies co, ja ta neprehovaram, aby si tam tie kotvy nedaval, daj si ich podla mna aj na kazdu tvarnicu. Ja len vravim ako to je. Tym docane som myslel, naozaj docasne, pokym sa to nevypeni. Pena tu priecku o strop prikotvi dostatocne, je to pomerne velka stycna plocha, tak nie je tej sily (obrazne povedane, lebo vidim, ze ma chytas za slovicka), ktora by to vytrhla. Ale ako vravim, oplieskuj si celu priecku kolom dokola, nebrani ti v tom nikto.

A este som si vsimol druhu poznamku. PUR pena sa straca? Ako si na to prisiel? PUR pene v postate vadi len UV a pod omietkou tam toho UV vela nebude.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
fabka2004
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod Mich » Uto 06. Okt 2009 10:19:38

"PUR pene v postate vadi len UV a pod omietkou tam toho UV vela nebude."

Mas pravdu , stavajme ako vieme alebo chceme. Suhlasim s tebou.


Okrem UV vadi PUR pene aj vlhkost. Aj kvoli tomu sa davaju pasiky na okna.

Ale nechajme uz tuto nikam neveducu diskusiu.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod deko » Uto 06. Okt 2009 11:33:20

Mich píše:Okrem UV vadi PUR pene aj vlhkost. Aj kvoli tomu sa davaju pasiky na okna.


s tou vlhkostou to nebude akutne. pred rokom som havarijne opravoval kurenarske potrubie veduce z pivnice letnej kuchyne do domu. prechod cez stenu pivnice som vypenil penou, aby zachytila aspon cast vody. po asi 10 mesiacoch (jesen, zima, jar, cast leta) som tu penu odstranoval. bola presne taka, akoby som ju tam dal pred tyzdnom. a pritom vlhkosti tam bolo z obidvoch stran fakt dost vela...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod Majo 2 » Str 07. Okt 2009 23:28:02

vlhkosť nevadí pene ale osteniam okien, myslím že životnosť a funkčnosť PUR peny a pozinkovaných pásikov bude vyššia ako 100 rokov.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Ako robit vnutorne priecky z Ytongu

Poslaťod Majo 2 » Štv 08. Okt 2009 0:40:20

mňa by skôr zaujímalo či niekto spevňoval vrch priečkovej steny v podkroví, idem robiť priečky 140 mm výška 2,5 metra, dĺžka od zaviazania medzi stenami max. 4,5 metra.
počul som prípady vystuženia železom, dokonca vencom.
tak sa pýtam.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron