Preco nie Duocontact na XPS?

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod ivvan2 » Ned 27. Sep 2009 18:03:20

penu som nechcel použiť, lebo s ňou nemám skúsenosti a niekto tu popisoval že na väčšie nerovnosti sa mu zdá lepidlo ako lepšia voľba.
nakoniec som to nalepil tým Kremixom K22, zatiaľ to drží v pohode, počas schnutia som to nechal zapreté doskami, zdalo sa mi ako keby sa to vlastnou váhou odlepidlo od steny, ked som to zaprel tak to vytvrdlo a drží v pohode, pre istotu som to ešte aj ukotvil.
vypeniť som chcel medzery medzi xps a zakladacou lištou od zateplenia steny, je to dobrý nápad? nikde nejak nepíšu na tej klasickej pene či je tiež nenasiakavá ako xps a či sa dá použiť aj na toto.
dalšia vec čo zatiaľ neovládam je tá vrchná stierka z lepidla, ešte sa to potom brúsi alebo to treba za čerstva dostať hladítkom do úplnej roviny? chcem na to dávať marmolit, neviem ako moc rovné to musí byť.
díky za pomoc.
ivvan2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 27. Sep 2009 17:58:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod seko375 » Pia 02. Okt 2009 19:26:53

Je normalne ,ze sa lepidlo po 15 minutach zacne natahovat - uz sa neda vyhladit. Nahadzoval som vonkajsie rohove listy na EPS okolo okien,a ak som si spravil kratku prestavku,uz sa to natahovalo.Aka teplota je idealna na natahovanie lepidla ?
seko375
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 22. Apr 2009 9:29:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod scott01 » Pia 02. Okt 2009 19:35:03

seko375 píše:Je normalne ,ze sa lepidlo po 15 minutach zacne natahovat - uz sa neda vyhladit. Nahadzoval som vonkajsie rohove listy na EPS okolo okien,a ak som si spravil kratku prestavku,uz sa to natahovalo.Aka teplota je idealna na natahovanie lepidla ?


...keď to prvý krát rozmiešaš tak to nechaj 5-10 minút postáť a potom to ešte raz riadne rozmiešaj aspoň 2 minúty......
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod MiroM » Pia 02. Okt 2009 21:49:23

seko375 píše:Je normalne ,ze sa lepidlo po 15 minutach zacne natahovat - uz sa neda vyhladit. Nahadzoval som vonkajsie rohove listy na EPS okolo okien,a ak som si spravil kratku prestavku,uz sa to natahovalo.Aka teplota je idealna na natahovanie lepidla ?


To akoze ti to lepidlo zhustne vo vedre? Alebo zatuhne natiahnute na eps?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod seko375 » Sob 03. Okt 2009 8:15:59

ano ,zatuhne na eps-tak rychlo ?
seko375
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 22. Apr 2009 9:29:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod deko » Sob 03. Okt 2009 8:35:05

no, v technickych listoch mas spracovatelnost tusim 2 hodiny. ale to je spracovatelnost v kybli, kde je masa lepidla. na eps mas uz dost tenku vrstvu a ta tuhne dost rychlo (cast vlhkosti si potiahne eps, cast sa vypari do priestoru). navyse, ak pofukuje vietor (staci vanok) alebo svieti slnko, alebo je stena rozohriata od predchadzajuceho slnecneho svitu, je schnutie ovela rychlejsie. preto zateplovaci pouzivaju plachty - tie scasti ochrania aj pred vetrom aj pred slnkom.

moja skusenost je presne taka ista - ak som zasietkoval metrovy pas a nedajboh som si vsimol, ze niekde som nechal nejaku nedokonalost, uz som sa k tomu nemohol vratit. a tak som vsetky vystupky po zaschnuti brusil bokom kladiva...

takze pri sietkovani eps ziadna pohoda ale treba robit rychlo a precizne, lebo vratit sa k tomu uz neda...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod seko375 » Sob 03. Okt 2009 8:48:39

Vdaka za opovede,takze to bude asi fuska,caka ma nejakych 120 m. Pomohli by dobre rady ako to zvladnut aby sa clovek nenadrel. Napriklad,ako napajat sietku vedla seba ked lepidlo rychlo schne ? a podobne.Nejake lepsie lepidla su....../by som poprosil s ktorymi mate skusenost/ na listy som pouzil DEK kleber.
seko375
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str 22. Apr 2009 9:29:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod deko » Sob 03. Okt 2009 9:45:07

osobne som nemal problem zatlacit sietku na spojoch. a ked to niekde privelmi vyschlo (nedalo sa to uz pekne zahladit), na vrchnu stranu spoja som natrel dalsiu vrstvicku a zahladil.

ja som lepil eps aj sietkoval aj penetroval aj omietal s komponentmi sakret.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Preco nie Duocontact na XPS?

Poslaťod MiroM » Pon 05. Okt 2009 8:17:28

seko375 píše:Vdaka za opovede,takze to bude asi fuska,caka ma nejakych 120 m. Pomohli by dobre rady ako to zvladnut aby sa clovek nenadrel. Napriklad,ako napajat sietku vedla seba ked lepidlo rychlo schne ? a podobne.Nejake lepsie lepidla su....../by som poprosil s ktorymi mate skusenost/ na listy som pouzil DEK kleber.


Urcite nie je dobre natiahnut lepidlom cely pas a potom tam vlozit sietku. A tiez nie je vhodne, aby na to svietilo priame slnko. Treba si rozvrhnut pracu tak a vzdy v inom case robit stenu podla orientacie (napr. rano je vhodne robit zapadnu stenu a pod.)
Ja som to robil postupne. Z lesenia som natiahol v metrovom pase len tolko, kolko som na spodok dociahol. Vlozil som sietku z jedneho kusa a zahladil zostavajuca cast sietky visela dole. Celu sietku som potom vytiahol na lesenie a robil som o uroven nizsie, znova som stiahol sietku a zahladil, takto som pokracoval az na zem. Lepidlo pri takomto sposobe nestihlo ani zavadnut. Co sa tyka okrajov, tam som lepidlo v sirke asi 10cm zoskrabol, aby sa dala druha sietka pekne nadpojit do stratena.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron