Kde zohnať EPS 3500T hrúbky 20 mm (najlepšie NZ a okolie)

Kde zohnať EPS 3500T hrúbky 20 mm (najlepšie NZ a okolie)

Poslaťod olbrait » Pia 02. Okt 2009 19:02:27

Zdravím. Pôvodný plán bol, že cca o týždeň sa idú liať potery, ale akosi to zamrzlo, ako vždy, tentoraz pre zmenu na podlahovom polystyréne. Obyšiel som 4 stavebniny v okolí a o T-čkovom polystyréne ani nepočuli, všade mi núkajú iba S-kový. Tak som volal som do Polyformu, či by nevedeli nejako pomôcť ony, ale tvrdia, že do stavebnín do týchto končín 20 mm EPS 3500T ani nedodávali, že si to berú iba priamo na stavby... Takže Polyform to nebude, nie je to však jediný výrobca, len obehávať všetky stavebniny v okruhu 50 kilometrov sa mi zdá trochu nezmyselné.
Na poter je len 7 cm, takže pôjde 2 cm EPS a 5 cm betónového poteru. Bude to na podpivničené prízemie a poschodie, takže o tepelnú izoláciu ani tak nejde, chcem len útlm kročajového hluku. Veľa prispievateľov do fóra odporúča práve T-čkový EPS, takže niekde sa zohnať bude dať. Uvítal by som preto všetky rady, kde ho zohnať.
Som z Podhájskej, okres Nové Zámky, Nitriansky kraj. Vďaka
olbrait
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 29. Júl 2009 22:50:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kde zohnať EPS 3500T hrúbky 20 mm (najlepšie NZ a okolie)

Poslaťod ppan » Pia 02. Okt 2009 21:40:50

Skus napriklad rigips (Rigifloor), mozno su aj dalsi vyrobcovia. my sme mali svojho casu podobny problem, chceli sme krocajovy T5000 na 100 stvorcovych metrov a v niektorych stavebninach ani netusili, ze nieco take existuje. Zavolali sme vyrobcovi, ten nam odporucil, aby sme si vybrali stavebniny, ktore su ich partnermi, objednali to u nich a oni im to obratom dodaju. Nakoniec to tak aj bolo (len nie obratom, cakali sme dva tyzdne :-) ), predajca nam dal aj slusnu mnozstevnu zlavu. Bezne to, samozrejme, nedrzia, nie je to nieco co by sa im minalo ako rohliky. Davali sme 4 cm T5000 podkrovie na betonovom monolitickom strope (na to este isiel poter + plavajuca podlaha laminat), hore je pingpongovy stol a dole relativny klud (bezna chodza nepocut), pri pingpongu - dupotani - nieco ano. Pracuje sa s tym ako s normalnym fasadnym ci podlahovym polystyrenom, nema to vyrazne ine vlastnosti, mozno je mierne tuhsi - ale ziadny velky poznatelny rozdiel ako je napriklad medzi EPS a XPS. Obcas ma prepadali pochybnosti, ci by nestacil obycajny podlahovy polys, ale uz to neriesim, svojmu ucelu to sluzi.
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Kde zohnať EPS 3500T hrúbky 20 mm (najlepšie NZ a okolie)

Poslaťod emkac » Ned 04. Okt 2009 23:13:13

Na kieho anciasa davate ten specialny polystyren na krojcajovy utlm, ked su na to urcene samostatne izolacie. :D A moze sa na to dat obycajny EPS.
Uff, uz to tu pisem asi x-ty krat - Aku tepelnu izolaciu do podlahy ?
Pojdem si k nim vziat nejake prachy za reklamu. :shock:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kde zohnať EPS 3500T hrúbky 20 mm (najlepšie NZ a okolie)

Poslaťod ppan » Pon 05. Okt 2009 4:48:42

emkac píše:Na kieho anciasa davate ten specialny polystyren na krojcajovy utlm, ked su na to urcene samostatne izolacie. :D A moze sa na to dat obycajny EPS.
Uff, uz to tu pisem asi x-ty krat - viewtopic.php?f=4&t=221&p=3882
Pojdem si k nim vziat nejake prachy za reklamu. :shock:

Ano, to je dobra otazka ;) , ale zacal som si ju klast az ked som mal polystyren doma, o pene som vtedy ani netusil. Ale, ako som uz pisal, uz to neriesim, funguje to ako sme si to predstavovali. Keby to nebolo ono, asi by ma to nepestalo mrziet nikdy, nikdy, nikdy... :D . Hoci sme dom stavali v pohode a okrem hrubej stavby, ktora bola postavena bleskovo, sme si davali nacas, toto som chcel mat rychlo za sebou. Polys by sme tam tak ci tak davali, cenu si uz presne nepamatam, ale bolo to za tych 100 m2 pod 10 000 Sk. Vtedy okolo nas lietali take ucty, ze vsetko so styrmi cislicami sa mi zdalo byt lacne :-)
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron