Názory na projekt

Názory na projekt

Poslaťod Individuálny projekt » Pia 18. Sep 2009 14:00:26

Chcem sa spýtať na Vaše názory na tento projekt domu.
Individuálny projekt
 




Názory na projekt

Poslaťod Plamen » Pia 18. Sep 2009 14:03:19

Zabudol som pridať obrázok :)
Prílohy
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod danob » Pia 18. Sep 2009 14:22:46

pekne auto :ano:
musis pochopit ze z toho jedneho obrazku ti tu nikto nepovie postrehy. takze dopln vnutorne clenenie(osadenie na pozemku) a bude sa aspon o co opriet.
d
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod k+k » Pia 18. Sep 2009 14:47:40

uplne super tuti fruti :yahoo len tu 4 by som zmenil za 3 a bude genialny. ten porshe-acik je pekny.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod Plamen » Pia 18. Sep 2009 15:02:46

Prikladám aj pôdorys a osadenie na pozemok. Pozemok má rozmer 18x30.
Prílohy
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod MadaC » Pia 18. Sep 2009 18:49:17

:ano:
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod MiroM » Sob 19. Sep 2009 0:04:15

Podla vykresu osadenia na pozemok, sa mi zda pomerne velka zastavanost pozemku? SU s tym nema problem?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod Plamen » Sob 19. Sep 2009 9:12:49

Pozemok má 540 m2. Zastavaná plocha domu už aj s garážou je 160 m2. To znamená že mám pozemok zastavaný na 30%. Nerátam k tomu domu terasu, tú budem aj tak riešiť drevenú a dodatočne ako sa mi bude páčiť. Stavebný úrad nemá a ani nemôže mať námietky, dom sa bude nachádzať už v jestvujúcej zástavbe.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod joko » Sob 19. Sep 2009 18:42:52

Upriamil by som pozornosť na WC. To že máš iba jeden, mne to až tak nevadí, no viacerí tu namietali proti jednej toalete. Čo mi vadí, že je v miestnosti spolu so zariadeniami, ktoré už na jediný toalet nepatria. Ak by bolo druhé sekundárne WC, tak by som bral, no ako jediné WC by som nad tým pozastavil. :nie:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod MiroM » Pon 21. Sep 2009 8:10:02

Pridaj tam detailnejsi pdorys aj s plochou a kotami, takto sa to velmi neda hodnotit.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod izy rajder » Štv 24. Sep 2009 23:00:41

Zlatý projekt. No musím súhlasiť s tým WC. Viem, že je v tomto prípade nutné šetriť miesto, no ak budete mať domácnosť na plyn, tak kotol by mal byť, ak sa nemýlim, vo "vetranej" miestnosti. To spôsobuje problémy s realizáciou dverí, čo je u WC dosť problém. A to v prípade, že je iba jedno.

A ešte jedna vec. Vonkajšie žalúzie sú super vec. No garantujem, že ich budete mať stále zatiahnuté. Vo vnútri budete mať ako v pekle a to nehovorím o oslnení a to v dosť dlhom období roka. A hlavne v čase keď je výhľad na záhradu najkrajší. V tomto prípade práve ideálna orientácia bude robiť v lete problém. V Komárne je jeden názorný príklad, keď dom má od jari cez celé leto zatiahnuté rolety z dôvodu priameho slnka z juhu. A to nehovoriac o tom ako treba potom interiér chladiť. To stojí nemalé peniaze a stále. Realizácia takej zavesenej "pergoly" na južnú stranu v tomto prípade vyjde asi lacnejšie. Jej šírka závisí od tienenia z južnej strany (susedný dom, strom ...). V našich zemepisných šírkach, ak nie sme niekde v lese na Orave alebo v Tatroch stačí cca 1,2 m. Sú na to také malé softíky na tzb-info alebo sa dá odskúšať slnečný svit cez Google Sketchup. Skutočne to premyslite. Ináč budete mať v lete v interiéry tmu alebo minimálne mriežkované svetlo cez žalúzie. A elektrárne sa tiež potešia za účty za klímu či iné chladenie.
izy rajder
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 04. Sep 2009 16:27:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod deko » Pia 25. Sep 2009 7:37:03

izy rajder píše: Vonkajšie žalúzie sú super vec. No garantujem, že ich budete mať stále zatiahnuté.


mam ich na (takmer) celom dome. pocas celej tohtorocnej jari aj leta som bol doma a iba 2x som ich stiahol pocas dna, aj to iba "na pol zrdi" - ked vonku bolo 35 stupnov. 2 okna mam na juhovychod, 2 na severozapad... lebo sa to dalo uplne v pohode vydrzat - rano som otvoril okna na SZ strane, cez obed som ich zavrel a otvoril som na JV strane... pripadne som vsetky nechal zavrete a vnutorna teplota prakticky nestupla (mam dvojskla v zakladnej vybave).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod Plamen » Pia 25. Sep 2009 8:04:12

Ďakujem za správne postrehy. Žaluzie mi vôbec nevadia že budú spustené – pokiaľ nebudú zatvorené a to nebudú! Veď práve pre to si ich tam dávam, že sa mi páčia, takže prehrievania a týchto vecí sa nebojím. Okno v časti kuchyne – z vonka terasa, plánujem tam v lete prestrešenie terasy, takže si myslím že to bude OK. Ale ďakujem za upozornenie. Čo sa týka WC, tú kúpeľňu mám tak veľkú, že sa aj tam mestí druhé WC, a v tom prvom – kotol bude kondenzačný kotol, takže s vetraním nie je problém ani s dverami – skôr mi vadí tá práčka, no musím ísť vecou kompromisu. WC by som kludne mohol spraviť aj pri vstupe v pravo, no myslím si že príručný sklad využijem viac, ako pohodlné WC. Ale ďakujem za postrehy.

Deko

Máš žaluzie na ručnú kladku, alebo el.? Alebo oboje?
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod MiroM » Pia 25. Sep 2009 9:08:47

izy rajder píše:Zlatý projekt. No musím súhlasiť s tým WC. Viem, že je v tomto prípade nutné šetriť miesto, no ak budete mať domácnosť na plyn, tak kotol by mal byť, ak sa nemýlim, vo "vetranej" miestnosti. To spôsobuje problémy s realizáciou dverí, čo je u WC dosť problém. A to v prípade, že je iba jedno.

A ešte jedna vec. Vonkajšie žalúzie sú super vec. No garantujem, že ich budete mať stále zatiahnuté. Vo vnútri budete mať ako v pekle a to nehovorím o oslnení a to v dosť dlhom období roka. A hlavne v čase keď je výhľad na záhradu najkrajší. V tomto prípade práve ideálna orientácia bude robiť v lete problém. V Komárne je jeden názorný príklad, keď dom má od jari cez celé leto zatiahnuté rolety z dôvodu priameho slnka z juhu. A to nehovoriac o tom ako treba potom interiér chladiť. To stojí nemalé peniaze a stále. Realizácia takej zavesenej "pergoly" na južnú stranu v tomto prípade vyjde asi lacnejšie. Jej šírka závisí od tienenia z južnej strany (susedný dom, strom ...). V našich zemepisných šírkach, ak nie sme niekde v lese na Orave alebo v Tatroch stačí cca 1,2 m. Sú na to také malé softíky na tzb-info alebo sa dá odskúšať slnečný svit cez Google Sketchup. Skutočne to premyslite. Ináč budete mať v lete v interiéry tmu alebo minimálne mriežkované svetlo cez žalúzie. A elektrárne sa tiež potešia za účty za klímu či iné chladenie.


Nepoznam presne tu normu ohladom kotlov, ale saciu mriezku musia mat len nekondenzacne kotly, kondenzacne kotly si potiahnu kyslik cez suosi komin. Ale samozrejme nechcem tym povedat, ze jedno WC v dome je ok.

Co sa tyka prehrievania........ Preco by sa mal interier prehrievat? Mam pomerne velke okna s 3-sklami(g=50%) a s orientaciou na J, JZ a ziadne prehrievanie nie je. Tie tvoje nazory su vlastne skusenosti, alebo si to dakde pocul? Mam samozrejme aj pripravu na externe zaluzie, ale pravdepodobne nebudu nutne (aj ked moje srdce po nich tuzi najma z estetickeho hladika, nemyslim plastaky, ale pekne hlinikove, povedzme Z90-ky). Scasti mi tieni aj presah strechy, ale plusom su aj tie trojskla a ich mensie solarne zisky v lete. Take jedno stresne okno na J to uz je ina kava, stresne okna maju obrovske solarne zisky (kolmy dopad lucov na dvojsklo).
Co sa tyka pergol a inych sperkov, nie kazdemu je pochuti, ja osobne pergoly nemusim.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Názory na projekt

Poslaťod izy rajder » Pia 25. Sep 2009 11:49:52

2 MiroM:

Je dobré, že sa ti interiér neprehrieva. Ale sám píšeš, že máš čiastočné tienenie presahom strechy. V tomto projekte však žiaden presah nebude. Ja priamo ešte skúsenosti nemám, no museli sme to riešiť v rámci projektu, pretože naše zasklenie je orientované na JJZ a má plochu 48 m2. Okolo spomínaného domu v Komárne chodím pravidelne a keďže je to celá fasáda zo skla tak je pekne vidieť ako je stále zastretá. Je jasné, že máš praktické skúsenosti a tie sú najlepšie. Na tzb-info je však téma tepelných ziskov pri veľkých oknách a s tým súvisiacich problémov rozobraná v príspevkoch pána Špora. Ten má solárny dom s trojsklami a ak sa nemýlim o ploche 80 m2. V tomto projekte sú taktiež veľké okná orientované na čistý juh a bez akéhokoľvek tienenia. A som presvedčený, že bez zatiahnutých žalúzií aj keď pootvorených bude v lete dosť problém. Veď keď mám veľkoplošné okná, tak by som chcel mať nerušený výhľad do záhrady. Je pravda, že v mojom prípade nepočítam ani so záclonami alebo inými závesmi. Svojím príspevkom som však nechcel tvrdiť, že sa musí niečo určite urobiť. Chcel som iba upozorniť na prípadný možný problém, ktorý už riešili iný.
izy rajder
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 04. Sep 2009 16:27:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron