povrchová úprava ocele - nosnej konštrukcie

povrchová úprava ocele - nosnej konštrukcie

Poslaťod mimo » Str 23. Sep 2009 14:38:50

krov bude obsahovať oceľové trámy, tak povedal statik, keďže strecha o sklone 17 stupňov nebude mať hambálky - bude priznaná šikmina strechy v interiéry na poschodí

čo teraz riešim je povrchová úprava - či ich len natrieť alebo aj pozinkovať. že pokiaľ budú aj pozinkované, tak ma prežijú, pokiaľ nebudú, že bude potrebný po čase ich opätovný náter - to však pôjde asi ťažko, keďže sa k nim len tak ľahko nedostanem

fakt ich bude treba časom natrieť?... cena za pozink je 0.66€ na 1kg, a tých kíl bude celkovo 1850 - teda už celkom položka
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: povrchová úprava ocele - nosnej konštrukcie

Poslaťod Reno » Str 23. Sep 2009 20:35:42

Ak nebudú tieto nosníky priamo vystavené vplyvu počasia zinkovať ich je zbytočné. Zinkujú sa napr. kované ploty/brány a to len preto že sú na nich miesta kam sa náter nedostane a tam to po čase začne hrdzavieť. Ja som videl 25-ročný oceľový krov, ktorý bol natretý len základnou farbou a ani náznak hrdze. Sám mám na dome vrchnú deku ktorá je z oceľových nosníkov a je natretá len základnou farbou a podľa všetkého to tak aj zostane.
Reno
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Pia 23. Jan 2009 15:09:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron