Kupit tento stavebny pozemok - vhodna orientacia?

Kupit tento stavebny pozemok - vhodna orientacia?

Poslaťod bubu12 » Sob 29. Aug 2009 21:46:39

Ahojte
Chcela by som poprosiť o radu ohľadom stavebného pozemku. Naskytla sa nám možnosť kúpiť pozemok, ktorý spĺňa skoro všetky naše požiadavky - blízko do práce, škôlky, v tichom prostredí, predposledný v slepej uličke na konci ktorej je už len lúka a lesík :yahoo to sú tie pozitíva, rozloha tiež ujde 600m2 aj keď je to 20x30 len neviem či aj orientácia je až taká super :?: vchod je na JV. Najprv som si myslela, že je to OK, zapadajúce slniečko nám bude svietiť priamo na dvor /tak to máme aj teraz v byte a vyhovuje nám to, máme kopec svetla/ ale čím viac pozerám všetky tie projekty a odporúčané orientácie tak mi vychádza, že je to snáď najnevhodnejšia orientácia :roll: Tak teraz neviem, kúpiť alebo radšej pozerať po ináč orientovanom pozemku? Nájdem vhodný katalógový projekt na tento pozemok alebo budeme musieť navštíviť projektanta? Naša predstava o dome : obývačka+jedáleň+kuchyňa prepojené, 4 spálne, 2 kúpeľne, garáž /môže byť aj samostatná/. Rozmýšľali sme o bungalove, ale ten je na takýto pozemok zrejme nemožné umiestniť. Za všetky rady, postrehy, prípadne odkazy na nejaké konkrétne domy vopred ďakujem.
Naposledy upravil emkac dňa Ned 30. Aug 2009 1:17:46, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
bubu12
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 29. Aug 2009 21:26:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Stavebný pozemok

Poslaťod deko » Sob 29. Aug 2009 22:07:15

keep smiling :ano: . ak naozaj zodpoveda pozemok poziadavkam, projekt sa uplne v pohode da vybrat/nakreslit taky aky chcete...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Stavebný pozemok

Poslaťod k+k » Ned 30. Aug 2009 0:26:23

ak dobre pocitam, tak juhovychod je zrkadlovo otoceny juhozapad a potom by mohla pomoct napriklad tato tema: viewtopic.php?f=5&t=1895
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Stavebný pozemok

Poslaťod Plamen » Ned 30. Aug 2009 1:07:20

Dá sa to riešiť, ale je to vec viacerých kompromisov. Aj bungalov sa dá riešiť, akurát že bude mať strašnú plochu a strašnú cenu. Preto jednoznačne odporúčam poschodový dom. Treba mať nejakú predstavu, štýl atď. projekt nie je problém. V prípade záujmu viem pomôcť. Ak je pozemok v dobrej sume, neodradila by ma jeho orientácia.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Kupit tento stavebny pozemok - vhodna orientacia?

Poslaťod emkac » Ned 30. Aug 2009 1:41:54

Skoro na kazdy pozemok sa da navrhnut dobry dom.
Ale pri menej vhodnom pozemku to bude skor vlastny projekt ako katalog.
Pre nejake info o projektoch pozri aj sem:
viewtopic.php?f=5&t=297
viewtopic.php?f=5&t=126
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kupit tento stavebny pozemok - vhodna orientacia?

Poslaťod jana » Uto 22. Sep 2009 13:51:31

ja by som ho brala! my sme rok a pol splacali uver na pozemok (vybavili sme ho, lebo uz-uz sme mali podpisovat zmluvu, ale dali sme spravnu otazku na mestsky urad, ci nam tam dovolia postavit dom, a ze nie!) a az potom sme nasli ten pravy pre nas! a dom sme hladali v katalogoch az potom, ked uz bol pozemok jasny! ale suhlasim, mali sme to jednoduchsie, lebo vstup je zo severu a teda aj terasa, co bude na juhu nebude do ulice.
my staviame betu 79 z domnamieru.sk s podpivnicenou obyvackou a kuchynou (kotol a bojler je tam). a ked tak nad tym uvazujem, tak by sa dal prisposobit aj tento, tym, ze by ste spodnu kupelnu, chodbu a izbu poprehadzovali. vchod by bol v izbe vedla kuchyne, namiesto kupelne by mohla byt izba a dvere by mala od obyvacky, wc urobit osobitne a kupelnu osobitne, lebo tym, ze tam bude treba chodba, tak kupelna by bola dlha uzka. nebolo by to idealne, ale dalo by sa. a terasa by nemusela byt na juh, ale orientovat ju viac na zapad, aj dvere dat na tu stranu.
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron