Skusenosti s heat mirror sklami

Skusenosti s heat mirror sklami

Poslaťod Jecko » Pon 21. Sep 2009 7:53:22

Zdravim, ma niekto skusenosti s heat mirror?

Uz sa pomaly blizi cas objednavania okien na dom, som jednoznacne rozhodnuty pre drevene euro okna. Bohuzial "nas" dodavatel dokaze vyrobit okna len z profilu 68, takze troj skla nepripadaju do uvahy (aj ked on tvrdi, ze je to ok aj s tymto profilom a ze to uz tak robili). Uz mame nejake tie okna od tohto garazoveho vyrobcu, sme s nimi spokojni, co sa tyka kvality a aj ceny, takze by som ho nerad menil.

Skor sa obavam o heat mirror skla, ci folia medzi sklami vydzi, resp. ci nie je sanca, ze sa casom deformuje??? Vyrobca skiel je myslim z Banoviec nad Bebravou. Stresne okna budu taktiez s HM, tam sa nejakej deformacie az tak neobavam, kedze ide o overene okna z pasovej vyroby. Co vy nato? Alebo radsej zabudnut na HM a brat troj-skla?

Este vas poprosim o kontakty na vyrobcov euro okien v Zilinskom kraji (zalozny plan).


vdaka Jecko
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Skusenosti s heat mirror sklami

Poslaťod MiroM » Pon 21. Sep 2009 8:23:58

HM skla sa robia len do urciteho rozmeru (neviem presne max. rozmer, zisti u vyrobcu skla), potom hrozi prehybanie folie. Folia by sa nemala casom deformovat, je napnuta a trvalo zafixovana. Ja osobne HM odporucam len v pripadoch, ked je prekazkou vyssia hmotnost trojskla. A nevyhoda HM je, ze sa robia (aspon sa robili) iba s Al distancnym ramikom.
Ja mam HM iba v stresnych oknach, ale teraz by som isiel aj v stresnom okne do trojskiel , aj ked ma HM sklo Ug=0,55 (comu aj tak neverim), tak sa zacina rosit skor ako 3-sklo, ktore ma Ug=0,6.
HM su aj drahsie, pre uzsiu vzduchovu medzeru sa plnia Kr, co predrazuje cele sklo. Do profilu IV68 by sa mohlo zmestit 36mm-ove sklo, tam by si mal Ug okolo 0,75. Ak ti to postacuje, tak chod to 3-skiel.
Ja by som si asi nasiel ineho vyrobcu s masivnejsim profilom a siel do 44-mm-ovych trojskiel.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Skusenosti s heat mirror sklami

Poslaťod Ludo » Pon 21. Sep 2009 8:43:17

Sused menil skla pred dvoma rokmi - kedze menil len skla, ramy si nechal /predsa len to boli nove okna/, tak som mu poradil skla s HM foliou. Zatial si pochvaluje, konaciku stale donesie - lebo je spokojny - zatial
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť