Ovladanie ventilatorov vetrania

Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod waldas82 » Štv 03. Sep 2009 12:25:45

Ahojte,

Ako mate vyriesene riadenie ventilatorov vetrania (rekuperacie). Moja predstava by bola asi taka, ze by sa to ovladalo ako kurenie, cize digitalny display a denne nastavenie rychlosti ventilatorov na urcitu hodinu na cely tyzden. Nieco taketo:

Obrázok

Da sa takyto regulator kupit aj samostatne, bez ohladu na rekuperacnu jednotku?
Ako to mate riesene Vy?
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod paolo » Štv 03. Sep 2009 14:51:37

Viem, ze toto riadenie pouzivaju rekuperatory PAUL, napriklad pre Santos 370. Nepouzivaju ho dlho, doteraz som tam videl iba trojpolohovy prepinac. Minuly tyzden som sa zastavil vo firme Eltis (http://www.vetranie.sk) a podla toho co mi povedal ten pan, tak tento konkretny ovladaci panel si dala vyrobit nejaka firma pre konkretny model Paulu. Pytal som sa preto, lebo sa mi zdalo divne, ze neponukaju ovladanie z Thermosu aj pre ine jednotky. Vraj to nie je mozne. Proste to ovladanie z obrazku asi nepripojis na hocijaku jednotku. Musi vediet komunikovat s "hlavnou jednotkou". Ale viac ti asi povedia v tej firme. To ovladanie z obrazku je nieco medzi ovladanim pre Thermos a trojpolohovym prepinacom. Da sa tam nastavit kopec veci, ale je to vraj tak kostrbate ovladanie. Ale asi lepsie ako trojpolohovy prepinac.
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod shampoo » Štv 03. Sep 2009 20:18:24

Ahoj
Ja mám kúpenu len rekuperačnú jednotku/ ešte je v škatuli /,rozvod vzduchu po dome zatial nemám.
Samotná jednotka AKOR-HR za necelých 45 000Sk.V akcii :mrgreen:
Ovladanie má totálne jednoduché iba dialkové na tri rýchlosti ventilátorov.
Takže aj ja špekulujem nad nejakým "skonfortnením" nech mám s tým viac problémov :lol:
Zatial som naplánoval toto:
http://www.soselectronic.cz/?str=371&artnum=69321
Mám k tomu aj návod v pdf.Týždenné programovanie to nemá ani nie je potrebné /aspon si mýslím /denné to má ,12 udalostí zap/vyp.
shampoo
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 10:27:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod Nastas » Štv 03. Sep 2009 20:26:37

Trochu inak, koľkokrát denne nastavuješ jas na televízore? Časom sa dopracuješ k tomu, že ti ten super vyrobený časovač urobí zapni-vypni v určitom časovom intervale. Ovládanie cez satelit, s brechotom psov, veľkoplošnou obrazovkou a podobne, rád dodám. O rok ma budeš nenávidieť. Možno o dva.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod Nastas » Štv 03. Sep 2009 20:30:23

Jednoduchá a lacná cesta, čo sa týka toho časovača.
Nastas
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 20:51:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod deko » Štv 03. Sep 2009 20:38:34

Nastas píše:Trochu inak, koľkokrát denne nastavuješ jas na televízore? Časom sa dopracuješ k tomu, že ti ten super vyrobený časovač urobí zapni-vypni v určitom časovom intervale. Ovládanie cez satelit, s brechotom psov, veľkoplošnou obrazovkou a podobne, rád dodám. O rok ma budeš nenávidieť. Možno o dva.


no ale ked tam bude automat, moze ho nastavit aby v noci isiel s minimalnym vykonom a cez den isiel na vyssi vykon, v stanovenom case (napr. ranna/vecerna hygiena) na najvyssi vykon. bude vyvetrane a este aj uspori nejake centiky (cez den, ked nikto nie je doma, to moze hucat a nasavat o nieco teplejsi vzduch ako v noci). samozrejme, nastavi to jeden krat a potom sa toho uz nechyti niekolko rokov... keby sa takto dal jas na TV nastavovat, urcite by som tu moznost vyuzil (cez den vacssi, v noci mensi).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod shampoo » Štv 03. Sep 2009 20:40:43

Nastas píše:Trochu inak, koľkokrát denne nastavuješ jas na televízore? Časom sa dopracuješ k tomu, že ti ten super vyrobený časovač urobí zapni-vypni v určitom časovom intervale. Ovládanie cez satelit, s brechotom psov, veľkoplošnou obrazovkou a podobne, rád dodám. O rok ma budeš nenávidieť. Možno o dva.


Moja reč :ano:
Aj ked to budeš prestavovat a ladit po dvoch týždnoch zabudneš návod a budeš sa ho učit odznova.
To je moj prípad neber to osobne.
Ja by som uvítal názor tých užívatelov tohto fóra ktorí už majú nejaké praktické skúsenosti
s prevádzkou riadeného vetrania s rekuperáciou,čo je potrebné ,na čo sa zamerat ,ktoré funkcie najčastejšie využívajú
atd.
Ja viem že sa to nedá nejak zovšeobecnit ,každá domácnost, každý dom nie je rovnaký ale predsa ...
shampoo
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 10:27:53
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod waldas82 » Pia 04. Sep 2009 7:55:46

deko píše:
Nastas píše:Trochu inak, koľkokrát denne nastavuješ jas na televízore? Časom sa dopracuješ k tomu, že ti ten super vyrobený časovač urobí zapni-vypni v určitom časovom intervale. Ovládanie cez satelit, s brechotom psov, veľkoplošnou obrazovkou a podobne, rád dodám. O rok ma budeš nenávidieť. Možno o dva.


no ale ked tam bude automat, moze ho nastavit aby v noci isiel s minimalnym vykonom a cez den isiel na vyssi vykon, v stanovenom case (napr. ranna/vecerna hygiena) na najvyssi vykon. bude vyvetrane a este aj uspori nejake centiky (cez den, ked nikto nie je doma, to moze hucat a nasavat o nieco teplejsi vzduch ako v noci). samozrejme, nastavi to jeden krat a potom sa toho uz nechyti niekolko rokov... keby sa takto dal jas na TV nastavovat, urcite by som tu moznost vyuzil (cez den vacssi, v noci mensi).


Presne toto mam na mysli :ano: . Tak isto je to aj s kurenim. Nastavim to raz a hotovo. V pripade potreby to prepnem na manual. Stacilo by nastavenie na tyzden. Cez pracovne dni by bol 1 program a cez vikend druhy.
Volal som do tej firmy na Santos 370. Cena 2300€ s DPH (rekuperator + ovladanie) :( . Ta jednotka ma v sebe cip a ovladac dalsi. Takze sa to neda pouzit na iny rekuperator. Tak isto ten predajca este nepocul, ze by taketo regulovanie existovalo na trhu samostatne.
Este by sa to dalo urobit cez spinacie hodiny s tyzdennym programom ( klasicky v rozvadzaci na DIN liste ) + prepnutie na manual.

http://www.elektrodesign.cz/index.php?p ... =cz&P=cat2
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod emkac » Ned 06. Sep 2009 23:59:11

Ja som kedysi uvazoval nad jednotkou od Wamatechu WRA.
Ich vyhoda bola, ze maju vstup, ktory posles signal zapnutia kvazi. Ak sa dobre pamatam, maju az tri take vstupy.
Cize si vies kupit alebo zostrojit tri zariadenia, ktore ti poslu do jednotky signal On reso. Off.
Vtedy som uvazoval, ze jedno bude programator, kde nastavim presne kedy sa to ma zapinat avypinat cez den a cez vikend.
A druhe bude vstup z kupelne a WC, kde po zmacknuti vypinaca sa vysle na par minut signal On.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ovladanie ventilatorov vetrania

Poslaťod waldas82 » Štv 17. Sep 2009 6:50:57

Dala by sa tam pouzit aj riadiaca jednotka na zavlahy, napr tato:
http://www.cerpadla-zavlahy.sk/xc-4-sekcie-interna
Je tam ovladanie 4 sekcii ( 4 rychlosti ventilatora cez rele) + nastavenie celeho mesiaca. To by bolo fajn za tie peniaze.

Este rozmyslam nad tym, ze by som tam dal inteligentnu elektroinstalaciu. Ale nie ako komplet, kazdy vypinac a svetlo zvlast, ale tak, ze by to malo alarm, ovladanie ventilatorov, zavlahy a kurenia.
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť