Roznášacia vrstva - 2x OSB

Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod martin1 » Uto 15. Sep 2009 13:25:11

ale ja som po tom skakal a ani sa to nepohlo, myslim si ze je rozdiel ked sa da osb napr. 0,5 m x 1,8 m alebo ako v mojom pripade 1,25 x 2,5 m, tie velkolosne platne hrube 1,2 cm su velmi tazke, roznasaju celu vrstvu, neviem si predstavit ze by ten eps podlahovy pod tym povolil, este si to premyslim, ale otec ma intenzivne prehovara ze takato roznasacia vrstva staci, neverim ze by sa kliky pri plavajucej rozisli, navyse ked som osb v kritickych miestach zlepil o eps penou, uz s tym nik nepohne, roztianosti sa tiez neobavam, aj eps, aj osb maju na krajoch kam ist, uvazoval som ze v kupelni by som prilepil nielen eps navzajom ale aj spodnu vrstvu eps o zem, potom by som dal o5 len jednu vrstvu osb, len este rozmyslam ako to vystuzit aby som na to mohl klast dlazbu?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod hv6 » Uto 15. Sep 2009 15:48:52

pri jednej vrstve OSB je kritickym miestom spoj dvoch dosiek. preto sa druha vrstva otaca o 90 stupnov a vzajomne sa zosrobuju ...
neverim, ze ked sa postavis na spoj dosiek a poskaces, ze ti to nepruzi ;)
hv6
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 21:06:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod martin1 » Uto 15. Sep 2009 16:52:00

hv6 píše:pri jednej vrstve OSB je kritickym miestom spoj dvoch dosiek. preto sa druha vrstva otaca o 90 stupnov a vzajomne sa zosrobuju ...
neverim, ze ked sa postavis na spoj dosiek a poskaces, ze ti to nepruzi ;)

nepruzi velmi, myslim ze podlahovka to zvladne, lebo som tam nakydal pur peny ceresit 84 a zatazil to mechmi duocontaktu 25 kg kym to nestvrdlo, tym spojov mam inak malo, kedze ako som pisal dosky mam 2,5 x 1,25, na chodbe mam len jeden spoj v strede, v obyvacke v podstate tiez a potom napriec tri. ale uznavam ze v pripade kupelne moze byt jedna vrstva malo, v obyvacke ale neverim ze budu problemy, na tych spojoch sa to pohne mozne len ked kladivom buchnem a podlahovka co to vystuzi.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod tomas g » Uto 15. Sep 2009 21:28:14

martin1, mam suchu podlahu, original ako ma byt - 2x sadrovlakno12,5 mm prekladane, zlepene, zoskrutkovane pevnostne je to aurat, jednej vrstvy by som sa bal. Len aby som ta vyviedol z planych nadej, plavajuca podlaha NIC nevystuzi...
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod martin1 » Str 16. Sep 2009 9:01:48

tomas g píše:martin1, mam suchu podlahu, original ako ma byt - 2x sadrovlakno12,5 mm prekladane, zlepene, zoskrutkovane pevnostne je to aurat, jednej vrstvy by som sa bal. Len aby som ta vyviedol z planych nadej, plavajuca podlaha NIC nevystuzi...

viem ako to mas, zaujimala ma ta tvoja kupelna, na dve vsrtvy sadrovlakna si daval nejaku nivelacku stuzujucu a na to dlazbu, mozem nieco podobne spravot, ked namiesto sadrovlakninovyćh dosiek pouzijem osb?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Roznášacia vrstva - 2x OSB

Poslaťod tomas g » Str 16. Sep 2009 13:07:41

martin1 píše:viem ako to mas, zaujimala ma ta tvoja kupelna, na dve vsrtvy sadrovlakna si daval nejaku nivelacku stuzujucu a na to dlazbu, mozem nieco podobne spravot, ked namiesto sadrovlakninovyćh dosiek pouzijem osb?


Ta nivelacka nema spevnujucu funkciu. Daval som ju iba kvoli podlahovemu kureniu. Ak chces davat laminat, tak je nivelacka zbytocne vyhadzovanie penazi (ak samozrejme nemas extremne nerovnosti). Oficialne by na to podlahove kurenie mohla ist aj "obycajnejsia" flexibilna nivelacka, ta ktoru som pouzil ja, je vystuzena rozptylenym sklenenym vlaknom (ako poistka pri pruznom sadrovlaknitom podklade) - je to asi najpevnejsia (a najdrahsia) nivelacka aku Knauf ma, ale zamestnanecka cena to zniesla ;)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron