Kedy vlozit do steny sklobeton?

Kedy vlozit do steny sklobeton?

Poslaťod lienka » Pon 02. Mar 2009 16:32:37

V kupelni murujeme samostatnu priecku pre WC, chceme do nej vlozit dva zvisle rady sklobetonu (2x9 tvarnic). Je lepsie pockat a zalozit ich az pri obkladani steny alebo uz mozme aj teraz pri samotnom murovani? Ako je to lepsie a kde moze murar urobit menej chyb?
lienka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 14:02:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kedy vlozit do steny sklobeton?

Poslaťod Miro Ke » Pon 02. Mar 2009 16:57:15

Lienka existuje system suchej montaze sklobetonu maju ho v Hornbachu ale asi sa da kupit aj inde. Je to lepsie ako sa spoliehat na murara co sa tyka presnosti a kvality osadenia. Ked som si dal robit sklobeton tak som o nom zial este nevedel, takze som to nechal murovat klasicky ale tolko reci okolo toho a plus velke skary :mrgreen: nikdy viac
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Kedy vlozit do steny sklobeton?

Poslaťod pretorianm » Pon 14. Sep 2009 21:52:16

otazka, pri dvoch radoch sklobetonu ci uz zvislych alebo vodorovnych treba davat aj roxor (pri klasickej montazi s maltou) do skary medzi sklobetonove tvarnice?
2. ked uz roxor, tak som cital ze medzi sklobeton by mal ist pozink roxor, tusim aby skara po case nezozltla

co o tom viete?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Kedy vlozit do steny sklobeton?

Poslaťod martin1 » Uto 15. Sep 2009 13:39:07

ten sklobeton ma ake tepelnoizolacne vlastnosti? predpokladam ze bohvieco to nebude, ale setko sa da zvonka zeteplit :D
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia